Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 27.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Нобелисти за вярата си в Боганови [re: g]  
Автор photon4e (новак)
Публикувано17.11.11 10:49



Въпреки че Уикипедия не не най-меродавния източник (но е най-лесно достъпния), моля вижте статията за атеизма в англ. версия.
Там има повече инфо относно изследванията. Те са правени навсякъде, далеч не само у нас или в бившия соцблок.
Освен всичко друго атеистите са и по-малко склонни да извършват престъпления, което в БГ версията е спестено.
Атеизмът има по-дълга история от християнството, формирали са се много разклонения (както различните деноминации в християнството) и като цяло днес атеизмът е пълнокръвна философска школа, а не метод в най-добрия случай.
Ние се подчиняваме на почти същия морален императив и кодекс, само че сме го възприели сами доброволно, осъзнато и отговорно, а не защото е спуснат от Висше същество (на каменни плочи) да го спазваме под страх от наказание.



Тема Re: Англичаните да си ходят в Англиянови [re: photon4e]  
Автор Oтвъднoтo3oвe ()
Публикувано17.11.11 11:06



"Ние се подчиняваме на почти същия морален императив и кодекс, само че сме го възприели сами доброволно, осъзнато и отговорно, а не защото е спуснат от Висше същество (на каменни плочи) да го спазваме под страх от наказание."

Щом не се смяташ за равен с останалите хора и предмети и природа не си Атеист. Атеист означава, че си признаваш, че си Предмет.

Признаваш ли си, че си Предмет и , че живота е игра. Да или не?



И ако е не, значи не си Атеист, а Еретик.


А що се отнася за Английските изследвания ги пропускам, защото са лъжа. Я дай китайско определение за Атеизъм.

Редактирано от Oтвъднoтo3oвe на 17.11.11 11:07.



Тема И ТИ ГО ЗАГЛЯВУШИ! :)нови [re: Oтвъднoтo3oвe]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано17.11.11 11:09





цитат:

Ей, стига си Спамил и писал глупости, че превърна клуб Физика в Бунище ненужно на стари ренегати.
край на цитата.


Ти направо го заглявуши Гери !..





Тема Re: И ТИ ГО ЗАГЛЯВУШИ! :)нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Oтвъднoтo3oвe ()
Публикувано17.11.11 11:13



Какъв е тоя Гери бе?

Някакъв спамер мислещ си, че пише винаги Истината и непризнаващ грешките си.
Щом не признава грешките си е Нищо и Никой. Няма чест и достойнство. Защо такъв човек да ми бъде кумир? Не ме интересува дали е гении като Айнщайн.

Редактирано от Oтвъднoтo3oвe на 17.11.11 11:14.



Тема Re: Пак сте неподготвеннови [re: Oтвъднoтo3oвe]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.11.11 11:38



"Вие на луд ли ни правите?"

Тя работата е свършена, защо ние да се напъваме?

Ти сега собствените си заблуди с някакви древни заблуди ли ще оправдаваш?



Тема Re: Англичаните да си ходят в Англиянови [re: Oтвъднoтo3oвe]  
Автор photon4e (новак)
Публикувано17.11.11 11:38



Още вчера се отказах да комуникирам с теб. Способностите ти да тълкуваш погрешно и превратно са забележителни. Никъде не съм казал, че съм нещо повече от някой друг (чел съм повече от други хора, но това не значи че съм повече от тях, всеки човек е ценен с нещо).
Колко призован от отвъдното трябва да си, за да кажеш за човешко същество:
"Атеист означава, че си признаваш, че си Предмет."
Това че един текст се намира в англ. версия на Уикипедия го прави по-скоро американски нежели английски. Изследването е световно, т.е. включва и Китай.
За втори път се вбиваш в разговора ми с други хора, което е невъзпитано.
Свържи се с твоите хора на кораба-майка от Отвъдното или да ти ъпгрейднат менталния софтуер или да си те прибират.
Не се хаби да ми пишеш, няма да ти отговарям повече.
Бъди жив и здрав и нека Силата (от Отвъдното) бъде с теб!



Тема Re: Англичаните да си ходят в Англиянови [re: photon4e]  
Автор Oтвъднoтo3oвe ()
Публикувано17.11.11 11:47



Знаеш ли колко е далече Англия от Гърция? Колкото Гърция от Китай. А значи искаш USA да се изказва за това какво значи гръцко определение на дума?



Невъзпитано е да не си признаваш грешките, както Станишев не си ги признава. Това е Надменно поведение.

Освен това само гръцката дума Атеист ли е определени или английското и значение или и китайците си имат определение за това?

Невъзпитано е да ме смяташ, за по-нисш от теб, а да се числиш Атеист. След като всички сме предмети, защо се смяташ за по-висш?



Тема Re: Пак сте неподготвеннови [re: geri®]  
Автор Oтвъднoтo3oвe ()
Публикувано17.11.11 11:50



Ти си заблудения, щом не си признаваш, че грешиш?

Знаеш ли колко лъжи на ден човек пише и говори?



Кажи ми кое от писанията ти е лъжа и кое истина и ще те приема за Нормален. Иначе и ти не знаеш къде се намираш.



Тема Re: Ставате за смяхнови [re: Oтвъднoтo3oвe]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.11.11 11:53



Ти нещо упорито не щеш да си махнеш капаците от очите.

Атеизма не е религия. Антитеизма е. Антитеизма е вяра

, че Бог не съществува, и по тази причина е първоитен точно толкова, колкото и всяка друга вяра в ненаблюдаеми неща. Антитеизма можеш да го сравняваш с всяка друга религия, и да се жалваш от него - защото те отхвърля. Ма ти си забил в девета глуха и се жалваш от атеизма. И всеки който се бие в гърдите че вярва че Бог не съществува, е просто антитеистичен фанатик, а не атеист. Атеистът не вярва, което е голяма разлика от всяка вяра. Но ще пораснеш, и ще почнеш да правиш разлика, само време ти е нужно :)

И по-велики от тебе бъркат двата термина, и Уикипедията е пълна със противоречиви статии по този въпрос. Но като си черпиш познаният от Уикипедията и чичо Гугъл вместо от сериозна литература, не може да ти се помогне :)



Тема Re: Нобелисти за вярата си в Боганови [re: Oтвъднoтo3oвe]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.11.11 11:58



Не схващам, с какво жонгльорството с някакви обтекаеми термини ти помага в оцеляването? Та и се нервиш толкова на всичко отгоре, че и се изживяваш като ментор? Махни си капаците :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.