Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: ОБЯСНИХ СМИСЪЛЪТ НА ТЕРМИНА "ЗАГЛЯВУШВАНЕ"нови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано30.10.11 16:23



Аз пък държа на външният вид , я ако ти се изтипоса някой мърльо насреща ти , колкото и вътрешно красив , интелигентен , добър , красноречив , да ти се представя все пак ще си е мърльо

ако искаш ще ти пратя моя снимка , аз не се притеснявам като мнозина от форумистите да си изложа природният образ , защо трябва да се срамуваме от естеството си ?



Тема Re: ОБЯСНИХ СМИСЪЛЪТ НА ТЕРМИНА "ЗАГЛЯВУШВАНЕ"нови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано30.10.11 16:31



я ако ти се изтипоса някой мърльо насреща ти

Няма как да ми се изтипоса, аз не съм дошла тук да си търся гадже.

аз не се притеснявам да си изложа природният образ

Ами изложи си образа в dir.bg профила (както аз бях направила доскоро...)



Тема ПРАВ СИ ЧЕ ЛЪЖАТА Е ПО КРАСИВА ОТ ИСТИНАТАнови [re: Oтвъднoтo3oвe]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано30.10.11 16:53





цитат:

"ЧЕТОХ СТАТИЯТА ЗА "СВЕЩЕННАТА ПРОСТОТИЯ" "

Лъжата е красива, а истината не толкова.
край на цитата.


Така е !.. Лъжата е по красива от истината .. Ако не беше така жените нямаше да си слагат силикон !..





Тема Re: ОБЯСНИХ СМИСЪЛЪТ НА ТЕРМИНА "ЗАГЛЯВУШВАНЕ"нови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано30.10.11 16:56



Няма как да ми се изтипоса, аз не съм дошла тук да си търся гадже.
Никой не ти казва че си тук за да си търсиш гадже , нали стана въпрос за външният и вътрешният образ на човек ?



Тема Re: ОБЯСНИХ СМИСЪЛЪТ НА ТЕРМИНА "ЗАГЛЯВУШВАНЕ"нови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано30.10.11 17:01



Не ми отговаряй на въпроса с въпрос



Ако искаш да споделиш как изглеждаш, сложи си снимката в профила на dir.bg

Който се е интересувал от мен как изглеждам, е можел да погледне в профила ми, както някои от тук присъстващите са го правили вече. Който е закъснял или не е знаел за какво служат профилите, ще почака, докато пак проявя желание да дам линк към снимката си.



Тема Re: Към минчо - за гравитационното отклонениенови [re: geri®]  
Автор min4o mihailov (тъпак)
Публикувано30.10.11 17:04



координатната система на хипаркос се контролира с радиотелескопи, пак радиовълни. заври си ги някъде тя радиовълни. казах ти вече, коментирай резултатите за светлината дадени в онзи сайт. тъп ли си.





Тема Re: ОБЯСНИХ СМИСЪЛЪТ НА ТЕРМИНА "ЗАГЛЯВУШВАНЕ"нови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано30.10.11 17:08



Не ми отговаряй на въпроса с въпрос
Какви торби с цимент , какви въпроси и отговори , не знам защо си толкова неадекватна. Просто стана на въпрос за външният и вътрешният образ на човека , в смисъл на това как физически изглежда той и как го възприемат околните според неговата интелигентност , морал , красноречие , толерантност , възпитание , и т.н . По въпроса за това дали ще си изложа образа или не в профила си в дира , ще си реша аз , когато някой достатъчно ме изкефи , за да го направя





Тема Re: ОБЯСНИХ СМИСЪЛЪТ НА ТЕРМИНА "ЗАГЛЯВУШВАНЕ"нови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано30.10.11 17:14



По въпроса за това дали ще си изложа образа или не в профила си в дира , ще си реша аз , когато някой достатъчно ме изкефи , за да го направя

Ами видя ли, че сме на едно мнение.

Просто стана на въпрос за външният и вътрешният образ на човека , в смисъл на това как физически изглежда той и как го възприемат околните според неговата интелигентност , морал , красноречие , толерантност , възпитание , и т.н .

Да, стана въпрос за това, и бяхме на различни мнения. Ти смяташ, че външният вид е важен. Сигурно си прав, но зависи... важен за какво? Ако имаш някой познат, грозен на вид, но добър човек, ще го "отсвириш" ли заради вида му?



Тема Re: ОБЯСНИХ СМИСЪЛЪТ НА ТЕРМИНА "ЗАГЛЯВУШВАНЕ"нови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано30.10.11 17:20



Да, стана въпрос за това, и бяхме на различни мнения. Ти смяташ, че външният вид е важен. Сигурно си прав, но зависи... важен за какво? Ако имаш някой познат, грозен на вид, но добър човек, ще го "отсвириш" ли заради вида му?
Не бих , но искам да кажа че външният образ е от значение също , поне за началното впечатление , нали знаеш поговорката " по дрехите приемат по акъла изпращат "





Тема Re: Към минчо - за гравитационното отклонениенови [re: min4o mihailov]  
Автор geri® (циник)
Публикувано30.10.11 17:21



Какво да коментирам светлината, и светлината и радиовълните са електромагнитни вълни, а гравитацията им влияе по един и същи начин. И именно тука е прецакнята за антирелативистите - докато резултатите и за радиовълни, и за светлина са едни и същи, както е според ОТО, ако те се основаваха на някакво пречупване, поради зависимостта на коефициента на пречупване от дължината на вълната (и при газовете има дисперсия на електромагнитното лъчение) резултатите щяха да са различни. Тоест, опитите със светлина доколкото ги има (защото могат да се провеждат само при пълно слънчево затъмнение) пряко отхвърлят тезата с пречупване и поттвърждават тезата на ОТО - както показват измерванията, с точност 0.1%, което е пряко доказателство на тази теза.

И допълнително, измерването в оптичният диапазон е с много ниска точност - именно защото интерферометъра с който може да се прави (VLBI за оптическият диапазон) трябва да е съсредоточен изцяло в зоната на пълното слънчево затъмнение, която е мизерна. По тази причина измерванията в оптическият диапазон са с огромна грешка - дори найблизо до слънцето, където го е мерил Едингтон, грешката е 25%, по-далеко ефекта главоломно намалява и се скрива в грешйата. В линка в който даваш директно са ги занулили ефекта, за да си нагласят тезата. Не може да се твърди, че резултат който е по-малък от грешката на измерването, е нула. Което само показва пристрастието на коментара в линка дето ни пробутваш. И именно тука идва измерването на радиовълните - защото гравитацията и на тях трябва да им действа по същият начин, а измерванията при тях не зависят от слънчевите затъмнения, поради което базата на интерфероетрите VLBI може да е много голяма, съответно точността нараства с порядъци.

Знам че тези резултати не са ти удобни на заблудата, ама са факт. Попрочети си учебниците, и радиовълните са електромагнитни вълни






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.