Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 31.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема хахаханови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано29.10.11 22:13



хахаха :-) И двете с нея (Шпага) сме хитри явно... Аз му преча да се занимава с физика, щото го разсейвам, а тя го ласкае на други теми :-)

Петков, зле ли ти е? Не, нали :-)



Тема Re: ФИЗИКА НА ОПИЯНЕНИЕТОнови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано29.10.11 22:14



За другото си прав. Само не разбрах какво му е чак пък толкова лошото на ухажора и на човека, който фантазира?
Ухажиора си мисли че всичките жени на света са негови , фантазиора отрича обективната реалност

а за агресията ми , агресията ми е отклик от фалшифоста на обществото , но впрочем какво агресивно виждаш в мен ? данеби да те налагам с бухалка



Тема Re: хахаханови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано29.10.11 22:16



хахаха :-) И двете с нея (Шпага) сме хитри явно... Аз му преча да се занимава с физика, щото го разсейвам, а тя го ласкае на други теми :-)

Петков, зле ли ти е? Не, нали :-)

Ха Ха Ха , какво ли се занимавам с изглупели кокошки

ко ко ко ко ко и накрая петелът им скочил



Тема Re: хахаханови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано29.10.11 22:20



Тъкмо е дошъл твоят час! Изчисти си мисълта и избистри научната си хипотеза. Теб няма да те разсейваме :-)



Тема "ПРАВЕТЕ ЛЮБОВ А НЕ ВОЙНА!"-Битълснови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.10.11 22:21



Здравей Шпага,


цитат:
Ето ти физика на пиянството: и т.н.

Браво, Петков! Най-сетне си заговорил за физика, от която все пак имаш някакво понятие

край на цитата.


Хората се поизмориха от тия дълги и понякога доста абстрактни дебати ..Нужно им е глътка въздух и малко човещина бих казъл ..Нека повярват в края на краищата че в тези теми не обитават само някакви човекоядци и хора готови да варят зомбита на сапун.. Разбираемо е че някакви такива чисто човешки и чисто житейски отклонения сдружават хората и правят клубовете по приятно место за дебатиране по любими теми.. Няма лоше нали ?..





Тема ЕДИН МЪЖ ВИНАГИ СЕ ЧУВСТВА ДОБРЕ СРЕД ЖЕНИ! :)нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.10.11 22:24





цитат:

Петков, зле ли ти е? Не, нали :-)
край на цитата.


Как ще ми е зле? .. само жени около мен !.. Направо съм за завиждане !..





Тема Re: "ПРАВЕТЕ ЛЮБОВ А НЕ ВОЙНА!"-Битълснови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано29.10.11 22:29



Съгласна съм.

Клубовете не бива да бъдат място за разправии и обиди, или за избиване на комплекси.

В крайна сметка в тях се събират хора, които имат еднакви интереси, какво от това, че не са на еднакви позиции по някой въпрос?



Тема ТУК СМЕ ПО СОБСТВЕННА ВОЛЯ, ТРЯБВА ДА НИ Е ПРИЯТНОнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано29.10.11 22:47





цитат:

Съгласна съм.

Клубовете не бива да бъдат място за разправии и обиди, или за избиване на комплекси.

В крайна сметка в тях се събират хора, които имат еднакви интереси, какво от това, че не са на еднакви позиции по някой въпрос?
край на цитата.


Абсолютно си права .. Тук сме по собственна воля и търсим себеподобни в интересите си ..търсим споделяне на идеи ..Всеки от нас е една човешка вселена и трябва да знаем, че всеки от нас има право да се чувства комфортно тук ..Аз колкото и да правя поза на враждебност спрямо релативистите никога не съм виждал в тях врагове а винаги съм разбирал че това са човешки същества подобни на мен ..познавам ги по добре отколкото познавам съседът си от първият етаж на жилищният блок..това са хора които често имат лични проблеми които ги гнетят и тези клубове не трябва да ги угнетяват допълнително ..

Редактирано от Петко Марков Петков на 29.10.11 22:53.



Тема Re: хахаханови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано29.10.11 22:56



Тъкмо е дошъл твоят час! Изчисти си мисълта и избистри научната си хипотеза. Теб няма да те разсейваме :-)
Точно така , мене не ме интересува твоето виртуално ухажорстване със Петков ,по ми е интересно акълите на хората





Тема Към минчо - за гравитационното отклонениенови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано30.10.11 04:06



Знам че за тебе само собствените ти фантазии са доказателство за правота, но не е лошо да се види какво правят хората и защо слънчевата атмосфера не влияе на измереното отклонение. Пък ти продължавай да се самоуспокояваш със пречупване от слънчева атмосфера :)

Phys. Rev. Lett. 36, 1475 - 1478 (1976)
"Measurements of the Solar Gravitational Deflection of Radio Waves in Agreement with General Relativity"
In two experiments in 1974 and 1975, utilizing a radio interferometer of 35-km baseline, the relative position of three radio sources were monitored over a period of a month when the sun was whithin 10 deg of the sources. The mean gravitational deflection is 1.007+-0.009 (standard error) times the value predicted by general relativity.

На български казано: на разстояние 10 градуса от слънцето (20 диаметра, каква атмосфера там?) ефектът на ОТО е доказан с точност почти 1%. И това още 70-те години.


Нещо по-съвременно (споменах го в предната тема):
Phys. Rev. Lett. 75, 1439 - 1442 (1995).
"Measurement of the Solar Gravitational Deflection of Radio Waves Using Very-Long-Baseline Interferometry (VLBI)"

В интервала 4-20 градуса предсказанието на ОТО е потвърдено с точност ~0.1%!


И нещо съвсем свежо, пак за VLBI:



Пълен обзор на методиките за обработка на резултатите от радиоинтерферометричните измервания. В пряк текст е написано:
General Relativity test: solar bending significant over whole sky.

Или казано на български - изкривяването на лъчите от слънцето се явява наблюдаем ефект по цялото небе. Влияние на слънчева атмосфера? Не в тоя живот. Критиците на ОТО с фактологията са сто години назад


И накрая трябва да се споменат резултатите от спътника Hipparcos, който също с безпрецедентна точност установява (покрай основната си работа, точното измерване на годишният паралакс за над милион звезди) като следствие влиянието на гравитационното отклонение от слънцето - по цялото небе! - в пълно съгласие с предсказанията на ОТО.

Остава ти само аргументацията с хаха-то

Редактирано от geri® на 30.10.11 04:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.