Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 16.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема огожгожгнови [re: blood2]  
Авторoшroroж (Нерегистриран)
Публикувано30.03.11 11:19



Сега един любопитен въпрос.
Жак Дерида и постмодернизма критикуват западното мислене и властта на текстовете-метафизика на присъствието.
Мисля че много хора подценяват източната култура ,но тя е по-напеднала от западната.Не знам защо но откривам прилики между източната философия и деконструкцията ,чел съм автори да твърдят че Китай е по-способен да върви към глобализацията,защото такава била китайската култура.
Моля ако има запознати да поговорите за китайската философия и нейните характеристики.



Тема Re: огожгожгнови [re: oшroroж]  
Автор blood2 ()
Публикувано30.03.11 12:15



Властта идва от тялото и движенията, тя се трансформира в говора и текста е нейното последно трансформиране. Да и мен ме кефи азиатското изразяване , че няма толкова раздувки от типа колко съм велик. Източната култура ще просперира в свят на информационните технологии. Западния мирогред е към животинското, мохамеданите наричат европейците прасета. Това е така, защото западняка се сравнява с животните , а източния човек с природните стихии.

Информацията и технологиите са стихия, а не живо същество и именно заради това Източната философия ще става все по-популярна.

А иначе чети из нета за китайците.



Тема Re: огожгожгнови [re: blood2]  
Автор lodkarq ()
Публикувано30.03.11 13:48



Ми тогава що Китайците са си кръстили зодийте с имена на животни?



Тема Re: огожгожгнови [re: lodkarq]  
Автор blood2 ()
Публикувано30.03.11 13:55



По принцип абсолютно всички цивилизации древни се сравняват и с животните и с предметите. Естествено е, че мнозинството примерно 80-90 % се сравняват с животните, но има 10 процента поне имащи за интерес природните стихии, а при запада това е под 1%. Освен това китайците ядат кучета дори, тоест те отхвърлят приликата на човека с животното.

Въобще спасението на духовността се крие винаги в малкото проценти, а не в общата маса. Общата маса е една и съща и иска едно и също.



Тема Re: огожгожгнови [re: blood2]  
Автор lodkarq ()
Публикувано30.03.11 14:15



Ами Туземците, като ядът хора, те какво отхвърлят?


А тези тъпи зодии дето ги цапат на всякъде, те не са ли продукт на запада, че тях ги сравняват със стихиите (наприме Риби, Раци били водни другите земни, огнени нам си к'ви тинтири минтири глупости на търкалета )? Ми това "ОМ-АУМ" при медитация не означава ли "Аз съм" - нещо, като превод? Това, което всъщност го нямало на Изток



Тема Re: огожгожгнови [re: lodkarq]  
Автор blood2 ()
Публикувано30.03.11 14:22



А ето, че умните азиатци са измислили за всяка зодия и природна стихия, но е надделяло мнозинството и при тях и затова са под формата на животни зодиите. Схвана ли, че и азиатците са същата стока като западняците. И при тях злото надделява.



Това Оммм означава, че около теб няма поне 50 китаеца и не им миришеш миризмите. Един вид отдъхване, че си сред природата. Тоест медитират по 100 човека наведнъж, а искат да са в гората на чист въздух, ама няма толкова голяма гора за тях.



Тема Re: огожгожгнови [re: lodkarq]  
Авторdddd (Нерегистриран)
Публикувано30.03.11 14:24



я кажете не е ли близък даоизма с постмодернизма ,по близък отколкото християнството...



Тема Ужаснови [re: blood2]  
Автор lodkarq ()
Публикувано30.03.11 14:25







Тема Re: огожгожгнови [re: dddd]  
Авторooo (Нерегистриран)
Публикувано30.03.11 14:26



http://www.heylun.hit.bg/index/philosophy/laodzu.html



Тема Re: огожгожгнови [re: ooo]  
Авторddddddd (Нерегистриран)
Публикувано30.03.11 18:54



абе защо не публикуват призраците на маркс на дерида на български...моля разкриите какво е съдържанието на книгата ,че ми е много любопитно,но не е преведена и я няма...какво е отношенето на дерида към марксизама




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.