Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 21.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: постмодернанови [re: blood2]  
Авторpyж (Нерегистриран)
Публикувано15.03.11 16:26



човек по принцип е роб

човек по принцип е свободен
и се стреми да увеличи границите на своята свобода

Но човек не е Бог, че да разбере каквато и да е Информационна вълна или реалност.

не е нужно да си бог
за да разбираш, научаваш и знаеш
стига обаче да има кой "да те светне"

но не може да промени Информационните среди

е поне може да опита



Тема Re: постмодернанови [re: pyж]  
Автор blood2 ()
Публикувано15.03.11 21:33



Човек е свободен да избира, да изследва и да използва Информационните вълни. Прекаленото използване на информационните вълни води до Магии и Харизматичност.

Но човек е роб на материята, на Социума, на средата, на генетиката, дори на мечтите.

Не можеш да разбереш. Можеш да изчувстваш дотолкова колкото ДНК-то ти го позволява.

И да опитва и да не опитва символите на Информационните вълни и характеристиките на материята са едни и същи.



Тема Re: постмодернанови [re: blood2]  
Автор lodkarq ()
Публикувано16.03.11 00:31



Ти за това ли искаше да сменяш твоето ДНК (по едно време), защото е слабо?





Тема Re: постмодернанови [re: lodkarq]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.03.11 10:27



Да, именно затова.

Искал съм да изчувствам неща , които другите хора са ги почувствали, а аз не мога, а се гърча като червей.



Тема Re: постмодернанови [re: blood2]  
Авторfrfregergerga (Нерегистриран)
Публикувано16.03.11 13:13



А е май писанията ти ,уж се ,азминават с Дерида,най-великия постмодернист...май си повече модернист отко.кото постмодернист



Тема Re: постмодернанови [re: frfregergerga]  
Авторdfsfsdf (Нерегистриран)
Публикувано16.03.11 13:14



povredi sa klaviaturata i se iziadoha r-tata...minaliia post pisheh che ruzh se razminava s derida i e modernist ...



Тема Re: постмодернанови [re: frfregergerga]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.03.11 13:49



Аз съм нищо. Това е положението.



Тема Re: постмодернанови [re: dfsfsdf]  
Авторpyж (Нерегистриран)
Публикувано16.03.11 14:58



Струва ми се, че Дерида повече се свързва с деконструктивизъм, отколколкото с модернизъм.
Постмодернизмът се опитва да надхвърли модела на модерността изграден като опозиция на традицията. Например: Фройд говори за Аз, Свръх-Аз, То, за Ерос и Танатос представяйки ги като "твърди" термини/понятия или Джойс и Вирджиния Улф творят в рамките на "потока на съзнанието", а постмодернизмът се опитва да бъде по-гъвкав, разчупен, флуиден, да мине отвъд понятията/"рамките", с които борави модерността.



Тема Re: постмодернанови [re: blood2]  
Авторpyж (Нерегистриран)
Публикувано16.03.11 15:04



защо да се дели/противопоставя разбиране и чувстване, те могат да вървят заедно и да се допълват



Тема Re: постмодернанови [re: pyж]  
Автор blood2 ()
Публикувано16.03.11 15:44



Не може. Те са две различни Информационни вълни на познание и опознаване на света. За да може да съществува нещо истински, то трябва да включва противоположности в него. Именнно заради това, човека е разделен на 2 части разум и чувства. Не може в една матрица да има само еденици или нули.


Противоположностите обуславят характеристиките на дадените вълни и пространства. Ако има само разбиране без чувстване, живота ще е само сън. И всички ще са машини. Ако има само чувстване, без разбиране живота ще е само чувства на мига, без памет и без цел.

Но и двете неща са невъзможни при човека. Дори и да сънува, човек чувства болка от околния свят. Дори и да не помни, той има генетична памет и знае неща, дори има интуиция.

Разбирането е Божествения сън. Чувстването е истинската Действителност. Без подходящите чувства, колкото и да разбираш света тук, на Земята не може да постигнеш Нирвана. Без точните Информационни вълни на точните чувства е невъзможно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.