Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 03.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Петков извади си главата от пясъка  
Автор Лeнтяй (непознат )
Публикувано16.10.09 11:43



Гледам ти коментарите и ти се чудя на акъла.Кой ти е казъл че щом не можеш да наблюдаваш едно нещо значи то не съществува?????????????

Хората ти казват че щом не можеш да наблюдаваш нещо значи ти не можеш да добиеш познания за него а не за това дали го има или не.



Тема ЗАЩО ЧУКАШ НА ОТВОРЕЕНА ВРАТА ?нови [re: Лeнтяй]  
Автор Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано16.10.09 16:08



Здравей лентяй,



цитат:
Гледам ти коментарите и ти се чудя на акъла.Кой ти е казъл че щом не можеш да наблюдаваш едно нещо значи то не съществува?????????????
край на цитата.


Много хора ми казват това.. но аз не им вярвам .. А ти чукаш на отворена врата щото аз знам че кога не мога да наблюдавам нещо то и без моето наблюдение си съществува .. Т.е. аз имам ппредстави, че обективната действителност съществува сама по себе си , независимо от съзнанието на субекта..



цитат:
Хората ти казват че щом не можеш да наблюдаваш нещо значи ти не можеш да добиеш познания за него а не за това дали го има или не.
край на цитата.


А виж с това не съм съгласен ..Ние например не можем да наблюдаваме вътрешноста на земята но имаме представа какво става там .. това е само един от малкото примери.. спомням си че едно джмунджи беше измерило колко е масата на земята .. овесило две топчрета на конец и премерило с каква сила се привличт и след това сметнало колко е масата на земята исхождайки от познанието си за масата на топчетата.. Индеректни методи е открило много джмунджито .. хитро е джмунджито мааму стара..



ИСТИНАТА Е В ХСВ

Редактирано от Пeтkoв на 16.10.09 16:10.



Тема Re: ЗАЩО ЧУКАШ НА ОТВОРЕЕНА ВРАТА ?нови [re: Пeтkoв]  
Автор Лeнтяй (непознат )
Публикувано16.10.09 18:58



Ех и ти патки пасеш.Ако я няма гравитацията на земята как ще сметне масата и това джмунджи? По тази логика що не вземеш две топчета и не ми кажеш колко е масата на моята кола? Опитай с друг пример ама се съмнявам да намериш.



Тема Re: Петков извади си главата от пясъканови [re: Лeнтяй]  
Автор Лeнтяй (непознат )
Публикувано18.10.09 19:12



Май нещо се заглявуши а?



Тема Re: ЗАЩО ЧУКАШ НА ОТВОРЕЕНА ВРАТА ?нови [re: Лeнтяй]  
АвторMeл (Нерегистриран)
Публикувано19.10.09 16:42



...От много лентяйстване съвсем си загубил акъла си.
Че то всеки чичко на пазара слага "топчета" на едната везна и домати на другата и ти казва колко е "масата" на доматите.
Та какъв е проблема с колата? Единствено въпрос на лостова система.
Но не там е проблема, че се опитваш да се направиш на интересен, а там че не си схванал закакво ти е писал Петков. Че по индиректни начини можем да "видим" невидимите неща.



Тема Re:О СВЕЩЕННА ПРОСТОТАнови [re: Meл]  
Автор Лeнтяй (непознат )
Публикувано19.10.09 18:36



Петков това ли са твоите привърженици?????????????
Те ли те подкрепят срещу Айнщайн?????????????????



Тема Re:О СВЕЩЕННА ПРОСТОТАнови [re: Лeнтяй]  
АвторMel (Нерегистриран)
Публикувано20.10.09 00:04



Радвам се, че си осъзнал същността си! Но трабва да ти кажа че простотията ти не е свещенна.
Не съм привърженик на Петков.
Но определено Айнщайн е натворил огромна простотия.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.