Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:41 18.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Основи в Квантовата механиканови [re: щш]  
Автор geri® (циник)
Публикувано19.09.09 17:29



"Дадена ти е точка x1 във време t1, а пък точка x2 във време t2 =/= t1. В едно и също време ли съществуват двете точки?"

Ми погледни си крака в девет часа, а ръката в десет. Едновременно ли съществуват или не? Толкова ли си тъп?

Не са зададени едновременно, какво общо с някакво съществуване има това?

Редактирано от geri® на 19.09.09 17:33.



Тема Re: Основи в Квантовата механиканови [re: geri®]  
Автор щш ()
Публикувано19.09.09 18:23



“"Дадена ти е точка x1 във време t1, а пък точка x2 във време t2 =/= t1. В едно и също време ли съществуват двете точки?"
Ми погледни си крака в девет часа, а ръката в десет. Едновременно ли съществуват или не? Толкова ли си тъп?
Не са зададени едновременно, какво общо с някакво съществуване има това?”

Ей, малоумник, престани с тъпотиите.

Дадено ти е, че в момента t1 имаш x1. Нямаш x2. Не ти е дадено, че имаш x2 в момента t1. x2 ти е дадено, че я имаш в момента t2 =/= t1. Не ти е дадено, че в момента t2 имаш и x1. В един и същ момент ли ти е дадено, че съществуват x1 и x2, тъпако?

Всъщност, ти си доказан тъпак, природно ощетен умствено, така че дискусия с теб не е нищо друго освен губене на време.



Тема Re: Основи в Квантовата механиканови [re: щш]  
Автор щш ()
Публикувано19.09.09 18:27



“"Що? Задачата е решена и е получено Е = 5. Проблем ли имаш някакъв с това?"

Именно. решението е енергията, а това в условието дето го бъркаш с енергия е нещо по-различно. И тогава няма проблеми. Проблеми имаш ти, че ги бъркаш величините :)”

Какви величини бърка, бе, тъпо момченце? Разбира се, че Е е енергията. Казал съм го ясно. Казал съм ясно и, че въпросната енергия има точно определена стойност, а не “и защо после, като се реши уравнението се получават други собствени стойности.” Като се реши уравнението се получава една единствена собствена стойност, тъпако. Престани да ръсиш тъпотии и да цапаш темата. Не разбираш въпроса, а се тикаш да плещиш глупости само.



Тема Re: Основи в Квантовата механиканови [re: щш]  
Автор geri® (циник)
Публикувано19.09.09 18:31



Именно, дадено ми е. Никой нищо не твърди за съществуване. От къде го измисли това?

Май не правиш разлика между различни термини :)) Но това никой не го учудва.



Тема Re: Основи в Квантовата механиканови [re: geri®]  
Автор щш ()
Публикувано19.09.09 18:37



"Именно, дадено ми е. Никой нищо не твърди за съществуване. От къде го измисли това? Май не правиш разлика между различни термини :)) Но това никой не го учудва."

Виж какво, глупак, това че ти си глупак не значи, че и другите са глупави. Не може нещо да ти е дадено пък да не съществува. Когато пък не ти е дадено, то не съществува. Не можеш да приемеш, че нещо съществува, когато не ти е дадено в задачата. Това се знае още от детската градина и не се повтаря всеки път, когато се дават условията на задача.

Никога няма да схванеш горното, не се мъчи. Ти си тъп по природа.



Тема Re: Основи в Квантовата механиканови [re: щш]  
Автор geri® (циник)
Публикувано19.09.09 19:00



"Разбира се, че Е е енергията. Казал съм го ясно. Казал съм ясно и, че въпросната енергия има точно определена стойност, а не “и защо после, като се реши уравнението се получават други собствени стойности.”"

Да ти напомня, щото явно забравяш какво си писал след натискането на бутоните на клавиатурата:

"т.е. че след въздействието на един от двата некомутиращи оператора се получава точно определена собствена стойност, то тогава квантовата механика отпада веднага с написването на уравнението на Шрьодингер: H (пси) = E (пси), защото Е е точно определена собствена стойност. "

Ти някога помирисвал ли си уравнение - каквото и да е, не става дума за това на Шрьодингер. Явно не. Защото в уравнение е безсмислено да се задават решенията (в случая Е), които всъщност се търсят. Явно не ти е ясно нищо от квантовата механика, а само мърдаш въздуха тука.

В случая решенията имат определена стойност, а в уравнението се задава функция - видът на потенциалната енергия. Но явно недовиждаш и не домисляш, така че ги бyркаш.





Тема Re: Основи в Квантовата механиканови [re: geri®]  
Автор щш ()
Публикувано19.09.09 19:05



"Ти някога помирисвал ли си уравнение - каквото и да е, не става дума за това на Шрьодингер. Явно не. Защото в уравнение е безсмислено да се задават решенията (в случая Е), които всъщност се търсят. Явно не ти е ясно нищо от квантовата механика, а само мърдаш въздуха тука.

В случая решенията имат определена стойност, а в уравнението се задава функция - видът на потенциалната енергия. Но явно недовиждаш и не домисляш, така че ги бyркаш."

Ей, нахален глупак, ще те подбера пак и няма да те свърти форума. Казал съм, че се е получила една собствена стойност Е = 5, а не много, както искаш да изкараш. Не увъртай, тъпако. Не лъжи. Нахален лъжец и тъпак.



Тема Re: Основи в Квантовата механиканови [re: geri®]  
Автор щш ()
Публикувано19.09.09 19:07



Мръсен лъжец:

"Защото в уравнение е безсмислено да се задават решенията (в случая Е), които всъщност се търсят."

Кога съм казал, че Е се задава, а не е това, което се търси бе тъпак.

Нахално, некадърно нищожество.



Тема Re: Основи в Квантовата механиканови [re: щш]  
Автор щш ()
Публикувано19.09.09 19:10



Същите тъпотии като това, че когато ти е дадено x1 при t1 трябвало да приемеш, че ти било дадено и x2 при t1, въпреки че в задачата е казано ясно, че x2 ти е дадено само при t2.

Нахален, нагъл тъпак, лъжец и манипулатор. Тоя е публичен вредител и всеки, който участва в дискусии трябва да се пази като от огън от него, когато тоя вземе да се обажда. Тъпак с тъпак.



Тема Re: Основи в Квантовата механиканови [re: лaмпa]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано19.09.09 20:06



Лампа, не е въпрос на разбиране. Аз знам какво гласи принципа на неопределеността и съм съгласен с него. Той си е един верен, правилен принцип. Става въпрос, че поради самият му смисъл той не може да бъде използван за изчисляване поведението на реални физически частици. Принципа не казва как се движат частиците, нито може да кава това. Казва само доколко ние можем да наблюдаваме това движение. Това, че знаем доколко можем да наблюдаваме движението на една частица с нищо не ни помага да разберем какво именно е движението й. Това, че знаем доколко можем да наблюдаваме движението на една частица не ни дава право да твърдим, че тя можела да се измъкне от черна дупка.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.