Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 02.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Тема Re: Класическата механика съдържа квантоватанови [re: щш]  
Автор geri® (циник)
Публикувано02.09.09 12:34



"и Delta(x) и Delta(p) можеш едновременно да ги избереш произволно малки (както е и в квантовата механика, ако го нямаше експерименталното h; да, ама го има и ни си го приемаме и в класическата)."

Нищо не ти е ясно от физиката. КМ произтича именно от факта че го има експериментално h. Ако го нямаше х, нямаше да я има и КМ.

И да повтаряш, и да потретяш, малоумното изказване си остава малоумно.

<<...Меня сегодня муза посетила, так, немного посидела и ушла...>>


Тема Re: Класическата механика съдържа квантоватанови [re: щш]  
Автор geri® (циник)
Публикувано02.09.09 12:37



"Не всички са тъпаци, разбира се."

От твоята позиция следва обратното. Всеки който не ти приема малоумията, е наречен тъпак. Ми в твоите уста това звучи като комплимент! :)) Предпочитам да съм такъв "тъпак".

<<...Меня сегодня муза посетила, так, немного посидела и ушла...>>


Тема Re: Класическата механика съдържа квантоватанови [re: щш]  
Автор geri® (циник)
Публикувано02.09.09 12:40



Мисля че темата е изчерпана. Проблемът пак си остава изцяло твой. Толкова можеш, това отдавна го установихме.

<<...Меня сегодня муза посетила, так, немного посидела и ушла...>>


Тема Re: Класическата механика съдържа квантоватанови [re: geri®]  
Автор щш ()
Публикувано02.09.09 13:08



""и Delta(x) и Delta(p) можеш едновременно да ги избереш произволно малки (както е и в квантовата механика, ако го нямаше експерименталното h; да, ама го има и ни си го приемаме и в класическата)."

Нищо не ти е ясно от физиката. КМ произтича именно от факта че го има експериментално h. Ако го нямаше х, нямаше да я има и КМ.

И да повтаряш, и да потретяш, малоумното изказване си остава малоумно."

Естествено, че експерименталното h води до усъвършенстване на класическата физика. Проблемът е, че, поради ограничено разбиране на понятията в класическата физика нещата са се извъртяли така, като че ли е нужна нова физика (квантова), за да се получи такова усъвършенстване. Нищо не е по-далеч от истината, както се видя. Усъвършенстването на класическата физика и приближаването й до по-точното описание на реалността може и трябва да се извърши вътре в системата на самата класическа физика, като се коригира метафизичното разбиране на понятийния й апарат, особено на понятието движение. Това го обясних най-подробно.



Тема Re: Класическата механика съдържа квантоватанови [re: geri®]  
Автор щш ()
Публикувано02.09.09 13:09



"Мисля че темата е изчерпана. Проблемът пак си остава изцяло твой. Толкова можеш, това отдавна го установихме."

Е, за теб е изчерпана още от самото й отваряне, защото не си достатъчно компетентен да дадеш принос в нея. Не се кахъри, не ти е за пръв път.



Тема Re: Класическата механика съдържа квантоватанови [re: geri®]  
Автор щш ()
Публикувано02.09.09 13:15



""Не всички са тъпаци, разбира се."
От твоята позиция следва обратното. Всеки който не ти приема малоумията, е наречен тъпак. Ми в твоите уста това звучи като комплимент! :)) Предпочитам да съм такъв "тъпак"."

Ти си доказан лъжец и тъпак. Има цяла история по въпроса, което не е повод за гордост (е за тъпак като теб може и да е).



Тема Re: Класическата механика съдържа квантоватанови [re: щш]  
Автор geri® (циник)
Публикувано02.09.09 13:38



Да, в тая насока на празномислие хич ме няма. Благодаря че ми напомни :)

<<...Меня сегодня муза посетила, так, немного посидела и ушла...>>


Тема Re: Класическата механика съдържа квантоватанови [re: geri®]  
Автор Шпara_ ()
Публикувано02.09.09 14:03



"Ще те побъркаме и на тема КМ..."

По-полека

Как изобщо може някой да побърка друг на тема КМ, след като тя на никого не е ясна. Нароили сте най-различни интерпретации и толкова. А някои от тези интерпретации говорят май за побъркването на самите интерпретатори - физици



Тема Re: Класическата механика съдържа квантоватанови [re: щш]  
Автор щш ()
Публикувано02.09.09 14:08



Ето една груба сметка за стойността на елементарния квант действие в класическата физика. Ако разгледаме движещ се електрон то Delta(mv) Delta(x) = 9.1x10^-31kg x 1.6x10^8m s^-1 x 1x10^-10m = 1.5x10^32J s. Планковата константа е 6.6x10^-34J s.



Тема Re: Класическата механика съдържа квантоватанови [re: Шпara_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано02.09.09 14:39



Тя може на никого да не е ясна, ама на ШЩ е още по-неясна. Така че на тая разлика той вече е объркан та побъркан.

А в случая не става дума за никакви интерпретации, а за елементарна математика и нейните следствия.

<<...Меня сегодня муза посетила, так, немного посидела и ушла...>>



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.