Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 25.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Грешнонови [re: blood2]  
Автор 7k (непознат)
Публикувано11.06.09 03:02



Това, което сте написал(а), е невярно, както е посочено вече. Непознатото не може да бъде опознато / измерено, тъй като иначе би било познато. Непознатото е онова, което е отвъд познатото. Необходимо е да ги познаваш и двете, за да кажеш кое е по-голямо. Но познаваш ли ги, и двете са познати.
Освен това, твърдението ти предполага, че опознаването е ограничено.



Тема Хе хе хенови [re: 7k]  
АвторXo xo xo (Нерегистриран)
Публикувано11.06.09 07:35



"Това, което сте написал(а), е невярно, както е посочено вече. Непознатото не може да бъде опознато / измерено, тъй като иначе би било познато. Непознатото е онова, което е отвъд познатото. Необходимо е да ги познаваш и двете, за да кажеш кое е по-голямо. Но познаваш ли ги, и двете са познати.
Освен това, твърдението ти предполага, че опознаването е ограничено."



А защо обсъждате само какво вие (всеки от вас) познава или непознава, а защо не обсъдите какво другите познават или непознават, например: В света има повече от 6 милиарда души, колко от тях познават българският език, и колко непознават, вие знаете че по света има стотици (може би хиляди) езици, но познавате (сте чували) само за няколко десетки от тях, а говорите само един (или няколко).
Същото е и с Вселената, само че мащабът много по-голям, много по-голяма е разликата между познатото и непознатото!!!

ДЪРВЕНИ ФИЛОСОФИ





Тема Re: Хе хе хенови [re: Xo xo xo]  
Автор 7k (въомипланерист)
Публикувано12.06.09 03:32



Щом елементарните правописни норми убягват, все още не е време за сериозни мисловни процеси.



Тема Re: Грешнонови [re: 7k]  
Автор naki (Company PC Guy)
Публикувано18.06.09 07:17



Още Сократ е казал: "Аз знам, че нищо не знам!"

Познато/непознато не трябва да се бърка със "имам това знание"/"нямам това знание". Примерно при раждането бебето няма никакво знание, само инстинкти. Постепенно се натрупва знание, като за всеки човек знанието е различно. Не можеш да кажеш "Аз знам как се кара Формула 1", ако нямаш това знание. Или, ако никога не си карал колело или не можеш да плуваш, също нямаш даденото знание.

И няма нужда да се мери с числа - просто при повече знание, кръгозора се разширява и НЕзнанието (отвъд кръгозора) става по-голямо. Колко по-голямо, не може да се измери, но колкото знанието нараства, толкова (и дори повече) и НЕзнанието.




Тема Re: Грешнонови [re: 7k]  
Автор naki (Company PC Guy)
Публикувано18.06.09 07:24



Ами разбира се, че е ограничено!
За своя живот, ти не можеш да прочетеш всички книги по света..!
Не можеш да научиш всички езици перфектно (над 2000 са).

Освен това, придобиваш нови знания само чрез сетивата си.
А пара-сетивата? 6-то, 7-мо и т.н.? Ако нямаш астрално зрение, си ограничен. Ако не можеш да почустваш qi (чи) и кундалини, също си ограничен.




Тема Re: какво е вселенатанови [re: squ]  
Автор naki (Company PC Guy)
Публикувано18.06.09 16:36



Все-лената е резултат от Големия Взрив.
Също така, тя е наш дом, мястото, където живеем.
Тя обхваща всичко (все).
Само не знам, дали има други Вселени? И дали нашата е крайна или безкрайна? Или може би е безкрайно крайна, или крайно безкрайна...




Тема Re: какво е вселенатанови [re: squ]  
Автор naki (Company PC Guy)
Публикувано18.06.09 20:18



Вселената (може би) е холограма:






Тема Re: Хе хе хенови [re: 7k]  
АвторXo xo xo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.09 09:09



"Щом елементарните правописни норми убягват, все още не е време за сериозни мисловни процеси."

Хи хи хи, нямаш никакви аргументи, комплексар



В древността е имало философи а сега само пънове, затова философията е загубила ролята си на водеща наука



Тема Re: Грешнонови [re: naki]  
АвторXo xo xo (Нерегистриран)
Публикувано19.06.09 09:28



"Още Сократ е казал: "Аз знам, че нищо не знам!"

Познато/непознато не трябва да се бърка със "имам това знание"/"нямам това знание". Примерно при раждането бебето няма никакво знание, само инстинкти. Постепенно се натрупва знание, като за всеки човек знанието е различно. Не можеш да кажеш "Аз знам как се кара Формула 1", ако нямаш това знание. Или, ако никога не си карал колело или не можеш да плуваш, също нямаш даденото знание.

И няма нужда да се мери с числа - просто при повече знание, кръгозора се разширява и НЕзнанието (отвъд кръгозора) става по-голямо. Колко по-голямо, не може да се измери, но колкото знанието нараства, толкова (и дори повече) и НЕзнанието."



Точно така, напълно съм съгласен с теб, за да изясня още повече значението на думата "непознато" ще добавя и непознатите хора като нямам предвид шестте милиарда души които никога не сме виждали, а само тези които сме срещнали но непознава ме, те са много повече от хората които познаваме

, но "7k" едва ли ще го разбере



Тема Re: Грешнонови [re: Xo xo xo]  
Автор7k (Нерегистриран)
Публикувано22.06.09 02:56



Псевдофилософия, лишена от плътна мисъл. Но може и да свърши работа за впечатляване на болшинството днешни връстнички тийнейджърки. :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.