Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Каква е тайната на ВРЕМЕТО.......?нови  
АвторB.Mилeв (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 22:34



Искам да ви попитам като Философи ,каквито смятам че сте,относно едно мое преживяване преди доста време.
Тренирам бойни изкуства близо 20 години и винаги съм смятал че техниката и скороста на изпълнение е върхът на бойните изкуства.НО....преди време се сблъсках с нещо,което не мога да си го обясня и до сега и затова искренно се надявам, вие да можете да ми го обясните.
"Когато бях на около 16години имах едно преживяване(случка) което обърна представите ми относно живота въобще.Случката се разви през една лятна ваканция в моето село,когато изпращах едно момиче до тях , късно през ноща .На връщане ме пресрешнаха трима цигани.Единият от тях се заяде с мен и докато се усетя ме удари с юмрук в главата,бях неприятно изненадан и имайки ,че са повече от мен ,аз им казах че са трима и им признавам ,че могат да ме набият.Но явно това още повече ги настърви и отнесох още един удар в лицето.След като разбрах че мърдане няма и нещата са сериозни си казах следното-За какво съм тренирал бойни изкуства ?.Това ме мобилизира и тогава твърдо реших ,че трябва да се защитя.Тогава се отпуснах,застанах в боева стойка и си представих(настроих) ,че бияча срещу мен е моя опонент от тренировките, където се учехме да отбиваме най различи удари. И от тук нещата станаха много странни,когато той замахна с дясната ръка към мен.Неговото движение беше толкоз бавно в времето,сякаш той замахваше едва,едва като на забавен кадър,при което аз не усетих никаква агресия в неговото движение.Отбих неговата ръка(удар) в края на неговото движение и за моя още по голяма изненада,установих че, аз се движа съвсем нормално за разлика от него.Когато blockирах неговият удар,усетих неговото тяло(мисъл),т.е когато малко си мръдна палеца на своя десен крак, аз усещах това негово помръдване ,чрез допира с неговата ръка.Имах усещането , че аз съм в неговото тяло,че аз съм част от неговата съшност. Когато blockирах неговият удар,усетих как неговото ляво рамо се изнесе леко напред,след това се върна назад,след което пак се изнесе напред и замахна с своята лява ръка да ме удари.Това второ движение(удар)също едва,едва се движеше бавно в пространство към моята глава и когато пак blockирах ....мойто движение се различаваше от неговият удар.Цялата тази ситуация като време и движение за моя противник или някои страничен наблюдател можеби е протекла за по малко от секунда(доказано е че за една секунда може да се възпроизведат около 6 ударни движения),докато за мен нещата бяха съвсем различни.Когато първият път замахна да ме удари,неговото движение се движеше в пространството до момента преди да го отбия за около 10-12 секунди + второто негово движение за около 15 секунди = 25-30 секунди.Аз съм човек -практик и ако някой ми разкажеше нещо подобно,без аз да съм го преживявал,със сигурност бих му се измял и да го обява за луд,но от това мое преживаване започнах да гледам на света по съвсем друг начин и от тогава до сега се опитвам да си отговоря:-какво всъшност стана тогава ?,как може времето да тече различно(забавено).Какво представлява тази тайнствена и загадъчна сила ?.Как може да се контролира ?.
Някой от вас,може ли да ми каже ..................Каква е тайната на ВРЕМЕТО. ..

veso_m@abv.bg



Тема Re: Каква е тайната на ВРЕМЕТО.......?нови [re: B.Mилeв]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано07.12.02 07:32



Хайде хайде върви да спиш отговорът е един-адреналин

Глупостта е също толкова безграни4на,колкото и мъдростта.


Тема Re: Каква е тайната на ВРЕМЕТО.......?нови [re: HAMELEONA]  
АвторЛиa (Нерегистриран)
Публикувано07.12.02 11:13



крайно становище, мноого крайно



Тема Re: Каква е тайната на ВРЕМЕТО.......?нови [re: B.Mилeв]  
Авториkeбaнчицa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.07 09:40



Ти си дубльорът на Киану Рейвс, познах те! Или си им сценаристя на тиа Матрицата? Знаех си аз, че имаме наше момче там намесено....





Тема Re: Каква е тайната на ВРЕМЕТО.......?нови [re: B.Mилeв]  
Авторфилocoфeн (Нерегистриран)
Публикувано26.05.07 15:30



Подобни движения в айкидо не се ли наричаха КАТИ?

Светът около теб е анимация, на тебе ти трябва анима.

Събудил си я спонтанно - понеже си тренирал бойни изкуства.

Тайната е в анимацията... И решимостта ти да се отбраняваш е свършила работата.

Щом се занимаваш активно, не бива вече да се съмняваш в тайнственото. Няма бой, има анима. На боя гледай момчешки, като boy. Другото го прави анимата.





Тема Re: Каква е тайната на ВРЕМЕТО.......?нови [re: B.Mилeв]  
АвторЛeo (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 07:33



Имал съм много такива преживявания. Някои са свързани със спорта /например при изключително натоварени тренировки/ , други – не. Случва ми се е да го правя съвсем съзнателно.Не е необходимо ситуацията да е кризисна, но в последния случай , "превключването " става много по- лесно.Именно превключване,защото всичко зависи от това в каква времева проекция се разглежда.Усещането за „забавяне” или „забързване” на времето , е в зависимост от начина по който се включваш и наблюдаваш едно събитие.Навлизайки все по-навътре в микросвета (Имах усещането , че аз съм в неговото тяло,че аз съм част от неговата съшност ), относителните разстояния стават огромни и времето за вътрешния наблюдател се забавя(Неговото движение беше толкоз бавно в времето,сякаш той замахваше едва,едва като на забавен кадър).



Тема Re: Каква е тайната на ВРЕМЕТО.......?нови [re: B.Mилeв]  
Авторsis (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 20:00



Страхотно е това, което разказваш! Чак сега го прочетох.
Ами най-вероятно е въпрос на концентрация. В екстремни ситуации човек или се паникьосва, или се концентрира максимално и тогава е способен да употреби адреналина си много ефективно и да извърши едва ли не чудеса. Ти явно си направил второто. А е резултат и от тренировките също така - рефлексът се тренира.



Тема Re: Каква е тайната на ВРЕМЕТО.......?нови [re: B.Mилeв]  
Автортиeнcиeн (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 22:37



Хи!


Може би всичко е мисъл!
Стандартното улично замахване е с изнасяне на противоположно рамо напред!
Два пъти са те ударили!Демонстрация на сила!
Друго е да се усети причината за последствията в бъдещето!

Миналото не може да се променя за разлика от бъдещето...
Миналото може да се изглади днес,за да не се допускат негативни-нежелани последици в бъдеще!
bihepi@abv.bg



Тема Re: Каква е тайната на ВРЕМЕТО.......?нови [re: HAMELEONA]  
Авторtiensien (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 22:45



Когато глупака замълчи може да мине и за мъдър...
Причината за глупоста може да са две-ин и ян:
1.Егоизтична-Аз съм,аз изкам да знам,аз питам и затова съм глупав!
2.Глупак по призвание,етикет,неудачност или защото такива се управляват по-лесно!Тълпата трябва да не знае,запова глупаците задават въпроси!


Може би глупака винаги нещо прави,а мъдреца...



Тема Re: Каква е тайната на ВРЕМЕТО.......?нови [re: B.Mилeв]  
Авторses (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 21:16



Този история,която прочетох няма конкретен отговор за въпроса.Ти си изпаднал "транс" откъснат от реалния свят във постранство където всичко е въможно.Постранство,в което един миг е цял век.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.