Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 24.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема КАТО КАК СЕ НАДЯВАШ ДА ТИ ПОВЯРВА НАРОДА:)нови [re: филocoфeмa]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано26.02.05 22:09



Здравей философема , тоя дълъх постинг трябва да се нацепи на дребно за да не заглъзнем доуши в текст.. Почвам да го цепя..
>>>
Не виждам какво те мъчи толкова? Ами да, ЗА МЕН изчезваш... тогава пък ще да се е появило нещо друго, което възприемам, но точно там и точно тогава както казваш "в съзнанието ми" (това "в съзн." аз не го ползвам!) те няма теб, има го някой друг или нещо друго... К"во не чаткаш?
<<<
Не чаткам ти схващаш ли че искаш да убедиш мен който съм дефакто вън от твоят въображаем свят че светът е това което ти си въобразяваш поради което мен би трябвало да ме няма реално щом ти не си правиш трудът да си ме въобразяваш.. Не чаткам като как ще ти се удаде да ме убедиш в това.. Не чаткам като как ще ти се удаде да убедиш когото и да било в това когато разполагаш само с един толкова объркан и несъгласуван с действителноста файл а тази действителност продължава и извън представите ти колкото и да не искаш да го разбереш или признаеш или колкото и да се преструваш че не разбираш ..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 26.02.05 23:11.



Тема НЕЩА ОТ РЕАЛНОСТА ИЗЧЕЗВАТ ЛИ, НЕ Е НА ДОБРОнови [re: филocoфeмa]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано26.02.05 22:15



Здравей ,
>>>
? Като си те визуализирам теб в представата как пишеш на компютъра - и пак си налице. Не бой се, сега те визуализирам, както "виждаш" - не си изчезнал, има те!! Чудиш ли се още като как се появи? Ами както изчезна тъй се появи и обратно.
<<<
Много смешно .. ама дали е на добро..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема ПРЕДСТАВАТА ЗА ГОСПОД НЕ ГО ПРАВИ РЕАЛЕН :)нови [re: филocoфeмa]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано26.02.05 22:21



>>>
Ами добре, тъй да е..., щом толкоз настояваш... Ама тез "приливи и отливи" си имат наблюдател, покрай тях той ще си визуализира и луната, като рече да почне играта на "причината на причината"... Съществува ами, как няма да съществува като назоваваш причината - луната!!!
<<<
Абе то и дядо Господ го назовават всеки ден и на ден по един милиард пъти ама пак се чудя аджебъ от това става ли измисленото джмунджи реално .. комай не ..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 26.02.05 23:07.



Тема Я ГОРЕ ГЛАВАТА .. ЩЕ СЕ УПРАВИМ :)нови [re: филocoфeмa]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано26.02.05 22:47



>>>
За теб светът е само онова което ти възприемаш и си представяш..

Светът за мен наистина е само това, ама "осветимостта" на свят изобщо не е само и просто това. Това, че изобщо се осветява свят в представата ми (в щампа) не е мое изобретение и не ми го приписвай на мен! Затова аз не отговарям. Отнеси се към дядо си Боже или към любимата си "материя" ако щеш..., макар да не виждам изобщо кой може да ти помогне да излезеш от лайната (това не се отнася само за теб, но и за мен, доколкото съм принуден да се отъждествявам с конкретен човек!) в които са те пуснали...

<<<
Е.. ти па сега .. не сме чак в такава безисходица де .. имаме ум и разум все някакси ще надхитрим обстоятелственноста да ни покаже малко от цицата си..
>>>
Субектът е изначално принуден да описва някакъв ред, без да може да узнае нито защо е точно такъв (а не друг) този световен ред, нито какъв е неговият произход и дали изобщо има произход. Това е жалката истина! Сори, ама материята с нищо не помага - тя е част от калъпа и въпросът за нейния произход, или просто нейната подвъпросност, стои открит.
<<<
Абе що е такъв редът а не друг .. щото ако беше друг а не такъв субектът немаше да му е по широко окло вратът .. все тая ..че мпожеше и още по зле да е.. берекет вересим и на това .. Наща работа не е да съдим реалноста а да се съобразяваме с нея .. и да ползваме лостовете които ни е дала в ръцете за да можем да я попреправяме тук-таме .. друг чалъм нема
>>>
Аз не съм слънце, аз съм аз, и като себе си изисквам да се държи сметка, че така, както "тук" е по-конкретно от "там", така и аз съм по-конкретен от "онова там" слънце, сиреч, че преди слънцето да е слънце (там), аз все пак съм тук.
<<<
Можеш ако щеш до умаляване да се поставяш в някакво по -така .. по- изключително положение от останалия свят ама не си .. щото останалия свят сме ние с ммм .. Wiseman .. мezzo .. милла .. малоум2 .. фейн и още много още джмунджита дет се спотайват из мъглата и четът тайно какво пишем .. и всичките тези останали и още целия албански и китайски народи .. все са у кюпа и все им се иска да се поставят в някакво по -така .. по- изключително положение от останалия свят ама не са.. Гьола е един .. той е общ за всичките "Азове" така че ше трябва да се примирят с общия гьол на битието .. нема отде да им търсим други гьолове на всичките..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема КАК ОСТЕНА ДЕТ РЪЧКА ОТЗАД ОТКРЕХВА "АЗА" ДА ТВОРИнови [re: филocoфeмa]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано26.02.05 23:02



>>>
.. ми мозък немаш ли .. па той не произвежда ли идеи .. ми па синтезирай идеи а че после оди да ги проверяваш дали са верни или не ..

Имам мозък, как да немам... Па не съм го виждал да произвежда идеи... Ако повярвам, че произвежда, може и теорийка от туй да направя, бих я нарекъл: "Теория за производството на идеи от "високоорганизирания къс материя, назоваема "мозък"". Тогава това, че "мозък произвежда идея" ще бъде един чист мисловен синтез на идеи - на идеята "мозък" и на идеята "идея" и тежестта в "производството" ще пада на едната идея или на другата, в зависимост от това в какво съм решил да вярвам.


<<<
Виж сега .. те идеите че там се пекът у мозъкът си е едно на ум .. във всеки случай не е у дупето въпреки че на някиой хора съм чувал да им казват мислиш с гъзъ си .. Но не е в това въпросът .. въпросът е в това че мозъкът произвежда идеи но не ей тъй по свободен избор а по принуда .. демек напринципа щом си кръгъл и щом си бутнат бъди така добър да се търкаляш .. къде ше идеш бабината му когат те ръчка остена на мотивацийте и когат си се вмирисал на обстоятелственност.. нема геле .. вървиш в браздата и това си е .. такова е робството на обстоятественноста .. прасне ти една краста и мерака за чесане сам ти идва .. чешеш се до разкървяване и си викаш мааму стара глей какъв съм мераклия в чесането..
Та чесането на крастата си е идея коят се ражда под напора на остена на крастата дет ръчка "Аза " да изобретява методи за чесане.. викаме му творческа дейност по научному

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема ТИ ГО РЕЧЕ :)нови [re: филocoфeмa]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано26.02.05 23:27



>>>
И понеже загрявам, как веднага ще се хванеш за абстракцията "еволюция", демек кой съм аз - някакъв си жалък "късен еволюционен продукт", навярно на самата "слънчева светлина и топлина", - бързам да ти напомня, че пет пари не давам за твоя фанатичен догматизъм, с който ще ме убеждаваш в "първичността" на една идея пред идеята за нещо друго. Не знам, не отговарям!!! За мен това са само идеи, щото са възможни на тоя свят ЧРЕЗ МЕН!!! Аз си оставам философ.
<<<
Ти го рече това там за еволюцията и ..
Виж приятелю .. не съм фен на догматизмът .. Всички които ме познават по плизко знаят че аз съм недолшбван и от материалистите .. именно по тая причина че не съм догматик а реформатор.. Но както и да е .. тук не е съд че да се оправдавам .. За мен всички идеи са равностойни докато някоя от тях не се компроментира и не влезе в конфликт със себе си или пък с други идеи .. или па докато не влезе в противоречие с практическия опит .. правилните идеи трябва да не противоречат на опитната проверка и на многовековния човешки опит.. Идейте подлежат на постоянно преразглеждане и доуточняване под напора на фактите..
Аз също като теб искам да си остана философ .. но не като ония дет са спорили колко дявола могат да се съберат на върхът на една игла .. а кат ония които не са приемали измислените дяволи за реални..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема С КАКВО ТИ СИ НЕЩО ПОВЕЧЕ ОТ ОСТАНАЛИТЕнови [re: филocoфeмa]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано26.02.05 23:40



>>>
>
Но защо все пак двете части на светът трябва да са едната конкретна па другата неконкретна .. от какъв зор
<
Зорът е, че едното НЕ Е част от света, а негова граница .... а другото пак не е част от света, а самият свят.
<<<
Нещо не схванах .. ще трябва да ми обясниш що едното не е от светът ми е от "несветието наречено граница" .. думи .. думи ..празни от съдържание думи .. сложени с единственната цел за внасяне на някакъв емоционален заряд.. Ще трябва да ми обясниш що дугото което явно схващаш че съдържа баяджа такива като тебе екземпляри трябва да е целия свят с тия екземпляри апа ти .. ти не си там барабар с мъжете .. ми си "граничар"..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема ЗАЦИКЛЕНО БИТИЕ :)нови [re: филocoфeмa]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано26.02.05 23:53



>>>
понеже причинността може да се отнася до части, а не до цялото. Това пък ще означава: причинността не засяга, от една страна, света като цяло, а от друга - рефлектиращия субект (който чрез единството на смисъла об-ема "в себе си" - и тук поставеното в кавичките е метафора! - това цяло).
<<<
Би бил прав само ако логиката е само към отворените вериги причина -следствие .. При затворените .. зациклените причинноследственни вериги няма нито първопричина .. нито необходимост да се търси външна на битието причина тъй като то се явява самодостатъчно в причинно следственно отношение и се явява птичина и следствие на себе си .. Но това е доста сложен въпрос и тук не бих искал да го засягаме защото той се нуждае от задълбочено обсъждане .. не става на крак..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема ТОЙ МОЗЪКЪТ Е ЗА УКРАШЕНИЕ :)нови [re: филocoфeмa]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано27.02.05 00:08



>>>
Аз обаче не вярвам на "бабини деветини" че мозък произвежда идеи (щот казахме, че туй е като религиозната вяра), аз вярвам само в туй, дето го виждам. И виждам как работи мисловния синтез: в зависимост от обстоятелствата и целите субектът приема правилата на синтеза за едни или други прагматични цели - играе играта на човеченца, човешко и човечност - и по някакъв фатален начин дотолкова се вживява в тази игра, че в самозабравата си оставя собствените му мозъчни представи да го погълнат.

Това, Петков, аз наричам ЛОШ ИЗБОР.
<<<
Ако щеш вярвай че мозъкът произвежда идей .. представяй си че е сложерн за украшение или па са да се не пълни черепа с въздух.. Мене па ако ма питаш (па и учените от цял свят , но това го казвам не за да сме мнозинство) мозъчните функции са именно такива .. да да обработват информацията и да я пакетират в синволни кодови пакети които са предназначени именно за белязване на идеите чувствата .. усещанеията и милиони емоционални и познавателно идейни знаци -кодови пакети .. те са идеите .. те принадлежат и са част от самия ги раждащ процес .. той ги пройсвежда и той се самосезира с тях в по-нататъпната си работа .. Божии искри няма .. таквоз чудо се не среща по нашенско из битието

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема АЗ МУ ВИКАМ КУМЕ ИВАНЕ .. ПА ТО.. :)нови [re: mmm]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано27.02.05 00:32



ммм ,
разочарова ме с това :
>>>
Ако трябва да сме точни, диалектическия материализъм не е "единственната работеща и властваща в науката философска система" , а е единствената философска "книга", която си чел. От тогава си станал писател.
<<<
Жал ми е дори да те наругая .. чудя се какво всъщност искаш .. Аз ли съм ти проблемът в животът .. Нали уж тука беседваме .. борим идеите си .. караме ги да воюват а ние се уважаваме като събеседницио .. щот имаме обща цел .. да обогатим познанието си..
Ай го на и още :
>>>
Той изпонатръшка доста бъгове, включително и мои, и не виждам какво може да се добави. Представяш си света като нещо съществуващо отвъд представата ти - забележителни умения имаш. Причинно следствената връзка е шамана на който и аз ли трябва да се кланям? Вече съм ти обяснявал, че от повторенията на феномените от никъде не следва фикцията породено-пораждащо. Както и в музиката не може да се каже че една нота поражда друга нота.
<<<
Не те карам на нищо да се кланяш.. искам само да се научиж да говориш уважително с хората .. ако самия ти искаш да те уважават .. в противен случай ще трябва да сърбаш каквото си го дробил..
И ей го на пак се дъниш .. тоновете в музиката не следват причинно следственна верига а са само в хронологическа последователност .. Причинно следственните връзки мий човек се характеризират не само със последователност а преди всичко с обословеност .. причината обославя следствието а не само го предшедства.. Видя ли сега как ти го обясних кротко .. да се хвърля да те бия че не си успял да схванеш нещо ли ?.. от какъв зор .. ако сега не го знаеш после ще го научиш .. вазното е само да се вслушваме какво говори събеседникът ни а да не повтаряме като латерна някакви парадигми..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.