Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:02 01.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: доколкото разбрах...нови [re: vasileva]  
Автор dilu (aquarius)
Публикувано09.02.05 18:46



Vasileva ,ta nali vie kazahte v nachalaoto na diskusiata che vseki moje da si izkaje svobodno mnenieto.Zashto sega se opitvate da nalojite vasheto?Tova spravedlivo li eRazbira se che jivota e nespravedliv ako go poglednem ot vashta gledna tochka.Spor niama.No trippin prosto poglejda vaprosa ot drug agal,ne kazva che jivota e spravedliv.Ne e dostatchno samo da se chete ima nujda i da se razbere kakvo e napisano


Less is more,more is less


Тема Re: разбира се че всеки има право на мнениенови [re: dilu]  
Автор vasileva (новак)
Публикувано09.02.05 19:27



Повярваи ми че разбирам това което чета,ако не го разбирах нямаше да пускам такива теми.
Ами да тези дискусии са всеки да си изкаже свободно мнението,но понякога не всички мислим по един и същи начин (което е съвсем нормално) и възникват реплики,а след това и дуплики -сякаш сме в парламента



Тема Re: разбира се че всеки има право на мнениенови [re: vasileva]  
Автор dilu (aquarius)
Публикувано09.02.05 19:35



prava si

Less is more,more is less


Тема а прочете ли или направо разбра..донякъде...нови [re: vasileva]  
Автор trippin (slow hands)
Публикувано09.02.05 20:28



"твоята теза е че ние си мрънкаме като оправдание за ежедневните си неуспехи,че живота е несправедлив. "
значи тука започна едно малко неприятно разграничение на ние,вие ,те...ама моля ви се аз смятам че пиша ясно и не се налага да четете между редовете за да ме разберете...доколкото виждам това заприлича на пиеса в която вие защитници на онеправданите и ощетените се нахвърляте в/у безсърдечната горгона която плюе жлъч по човешкото племе и го обвинява за бедите му...vasileva моля те върни се малко по нагоре и прочети пак втория ми постинг по темата..надявам се този път да ми отговориш не с "доколкото разбрах" а "този път разбрах"...там обяснявах че както хора,като изразилия мнение преди мен,не му помня името,могат с няколко реда да ме убедят защо живота наистина е несправедлив,така има и хора чието поведение "разигравам" в първия ми постинг,които с дребните си мрънкания правят този въпрос все по безмислен за мислещите хора,,,моля ви хайде всички да се държим като такива...това не е клуб по дебати където всеки си е избрал тема(или му е била зададена) и сега "до край ще държим,не пускаме,за какво да чета аз съм и анти от началото,шъ съ боря с нея докато не признае поражение!!!!!"айде да не сме слепи за това което наистина искаме да си кажем един на друг и глухи за здравия разум!това вече заприлича на "лична драма"..като ще си говорим кой каква "теза" е застъпил,аз твърдо стоя зад написаното от мен и доколкото разбирам,не сте ме разбрали...айде,стига щото почваме сериозно да се мисинтерпретираме и накрая това пак ще се превърне в тема с 3 мнения, и всичко друго плява от нахъсани реплики един срещу друг..което си е най малкото несправедливо срещу тия които ще го четат това очаквайки да видят нещо смислено...

...pointless ventures, endless games...


Тема Re:нови [re: trippin]  
Автор vasileva (новак)
Публикувано09.02.05 20:38



Нормално е всеки да си има мнение уважавам твоето,но аз не съм на същото.
Няма смисъл вече да си глозгаме костите слагам краи на възникналото недоразумение.



Тема КАЖИ МИ КАКВО Е СПРАВЕДЛИВОСТнови [re: vasileva]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано09.02.05 23:33



Здравей vasileva,
>>>
Справедлив ли е животът според вас?

<<<
А какво е справедливост а ?

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: точно определение няма......нови [re: Пeтkoв]  
Автор vasileva (новак)
Публикувано09.02.05 23:52



Точно определение няма понятието е доста абстрактно.
Но все пак за тази работа си има речници!!!



Тема ДОБРО И ЗЛО СА ОТНОСИТЕЛНИ.. СПРАВЕДЛИВОСТА СЪЩОнови [re: vasileva]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано10.02.05 02:34



Справедливо е котката да нахрани котенцата си .. за да не измрат от глад ..
Справедливо е мишленцата да останат живи вместо да ги изядат котенцата ..
Чия справедливост е по-справедлива ?

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: КАЖИ МИ КАКВО Е СПРАВЕДЛИВОСТнови [re: Пeтkoв]  
Автор trippin (slow hands)
Публикувано10.02.05 10:00



то и аз се опитах да го задам този въпрос, защото така формулирано не се разбрахме много,а така като чета нямаме чак такава разлика в мненията, както vasileva си мисли...явно не си задаваме правилните въпроси..или не ги задаваме правилно...или по скоро не даваме правилните отговори на зададените вече...абе философията си е голяма работа

...pointless ventures, endless games...


Тема Re: точно определение няма......нови [re: vasileva]  
Автор trippin (slow hands)
Публикувано10.02.05 10:03



"Точно определение няма понятието е доста абстрактно.
Но все пак за тази работа си има речници!!!.."-vasileva

""справедлив" е дума от речника,която нуждата от комуникация и разбиране между хората е облякла в някакъв смисъл,който всеки интерпретира по собствен начин..."-trippin

сега разбрах откъде идва неразбирането ни

...pointless ventures, endless games...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.