Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:40 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Отговорите са там.нови  
АвторУзнaл (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 22:29



Егзюпери - Малкият принц. Прочетете, помислете и ще разберете.



Тема Re: Отговорите са там.нови [re: Узнaл]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 22:49



Не я харесвам - елементарно и претенциозно. Малко като "истините" на Коельо. За шир потреба. Под летвата ми е.



Тема Re: Отговорите са там.нови [re: Aз]  
Авторзaз (Нерегистриран)
Публикувано17.08.04 16:07



..под твоята летва нема да е ..ъфкоурз мa нали си е'но гоолеемо Аазз



Тема Re: Отговорите са там.нови [re: зaз]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.08.04 18:40



А ти защо се обиди лично?



Тема Re: Отговорите са там.нови [re: Aз]  
Автор3a (Нерегистриран)
Публикувано17.08.04 22:16



не гледай насам ..тук няма NISHTO/е то кво ли да видиш кат си се втренчил в
уникалното си отражение/ просто вдишай,вдишай namerenie ..ся ти е
паднало
..но иначе ма излови тъй съм се обидил..едно таквоз лЛично
/AЗз изчезвам за да не спамя повече в темата на Узнал ..на теб желая О-спех



Тема Re: Отговорите са там.нови [re: Узнaл]  
Автор Пeтkoв (ветеран)
Публикувано17.08.04 22:18



Здравей,
Тая приказка за възрастни е философско четиво... има много мисъл в нея...
"най-важното не се вижда с очите " ...

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: Отговорите са там.нови [re: 3a]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.08.04 22:50



Яж ми хуя! Изпроси си го. Признак на ниска интелигентност е когато някой каже, че не харесва онуй, що ти боготвориш, то ти да станеш сприхав - сакън, да не би вкусовите ти предпочитания, демек теб самия, някой да е оскърбил. Но, нейсе. Ние сме ларж. И щедри към родените в неделя! Целувгам те по челото. Юнашкото!



Тема Re: Отговорите са там.нови [re: Aз]  
АвторkимПaл (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 11:40



иии пак ма ф'ана ..."малкияТамкаквотобеше" ми е любимото "едикаквоси"
оки ..всичко добро и на теб



Тема Re: Отговорите са там.нови [re: Пeтkoв]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 21:28



Добре, де, каква философия виждаш в това - "най-важното не се вижда с очите ". Ми много ясно, това на всички, айде, на повечето, е известно. Какво ми примирате по някакви повърхностни констатации, дето всеки човек с що годе средно богат житейски опит се е сблъскал. Добре, чеч е Екзюпери, че да ни отвори очите. Не казвам, че не е прав,не. Но не е по-прав от всеки един от нас. Тези истини и ние ги знаем благодарение на опита си. И не е необходимо да го прочетем на книга. Още по-малко да го наречем философия. Просто човекът се занимава с литература. Занаят. А един, примерно, банков чиновник, който също е разбрал тези истини? Той няма възможността да го каже в книга /нито да печели парички от това, но това е друга тема/. Значи ли, че той не е разбрал "нещата от живота", та пак добре, чеч е Екзюпери, за да го светне. 'Айде, моля ви се! Филосовско четиво за мен е например "Игра на въображението" на Джоузеф Хелър. Примерно. Екзюпери, както и Коельо, е популизъм. Търговия! Честито! Парите са дадени. Броят на продажбите е отчетен. Той /броят/ определя бестселъра. А не броят на хората, прочели, платили си, и ХАРЕСАЛИ книгата. Защото никой не отчита броят на хората, които са платили и НЕ СА ХАРЕСАЛИ книгата. Така е с филмите, ако се замислите. Защо Хари потър беше обявен за НАЙ-НАЙ-НАЙ. Заради броят на хората, които са гледали, а не харесали филма. Което си е въпрос на рекламна кампания, а не на стийност на филма. Ама май за кники си говорехме...



Тема Re: Отговорите са там.нови [re: Узнaл]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 22:43



И всъщност отговорите на кое?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.