Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 30.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Що е философия?  
Автор Pnevmatikos ()
Публикувано28.11.02 22:42



Философията е любов към мъдростта (от "фило" - любов и "софия" - мъдрост). Христос е истинната мъдрост (Божията Премъдрост). Следователно, истинската философия е любовта към Христа!



Тема Re: Що е философия?нови [re: Pnevmatikos]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 07:59



Здравей,
Според мен може и така :
Философията е любов към мъдростта (от "фило" - любов и "софия" - мъдрост). Христос НЕ Е истинната мъдрост (Божията Премъдрост). Следователно, истинската философия НЕ Е любовта към Христа!
Това е от бате ти Петко , да го размишляваш през свободното си време :)
хайде със здраве.



Тема Re: Що е философия?нови [re: Pnevmatikos]  
Автор Pnevmatikos ()
Публикувано09.12.02 19:21



Ммммда, това беше провокативна тема! Но явно никой от вулгарните, ограничени, нечестиви атеисти, груби материалисти, бого-борци и христо-борци, с които е пълен този клуб не желае да си поспори с мен. Единственото изказване по темата ми е на човек, който очевидно не е прочел и една книга през живота си и затова е загуба на време да се разговаря с него! И вие наричате себе си философи?! Ха! Магарето разбира от духова музика, повече отколкото вие от философия!

P.S. Божеее, колко мъка има на тоя свят, божеее!!!



Тема Re: Що е философия?нови [re: Pnevmatikos]  
Автор Bylgarinyt ()
Публикувано09.12.02 21:42



Дооообре.. :-) Аааре, наздраве тогава! :-)



Тема Re: Що е философия?нови [re: Pnevmatikos]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано09.12.02 22:21



Здравей,за да разбереш че не съм олицетворение на "воинстващата посредственност" отначало ще ти кажа един виц и после ще те поразкритикувам мако :)
Ето вица за вярата:
Бай Ганьо играл на покер в един Лондонски клуб.Заложили голяна сума и трябвало да свалят картите.Бай Ганьо показал 3 валета , лорда отсреща прибрал парите и измънкал "аз обаче имам 3 дами" . На второто залагане Бай Ганьо свалил 3 попа, лорда отсреща прибрал парите и измънкал "аз обаче имам 3 туза" , Бай Ганьо се усъмнил и казал " ама що не ги показваш бе човек ? Лорда тихо му отвърнал " ние тук сме дженталмени и си вярваме "
И от тоя момент нататък на Бай Ганьо като му текнала една карта... все печеливша :)
А сга критиката :)
Абе аз от самото начало разбрах че си сбъркал клуба , или пък си решил да се изхвурлиш и да покажеш че цялото попско войнство е по умно от философите.
Тук в клуба по философия не е като в църквата . Тук никои не приема да се говорят несъстоятелности.Тук хората мислят а вие там в църквата вярвате.Това да вярваш е голямо удобство братко, не се налага да мислиш .Удобството е твърде голямо ако въобще не можеш да мислиш:)
Това че аз не съм прочел нито една книга е твое мнение. Ако ме питаш мене бих ти казал че времето за четене ми мина , сега поскоро е времето ми за писане :) "Чукча не хочет бъйт читателем , чукча хочет бъйт писателем" :)
Недей да вземаш на нож всеки който не е съгласен с теб.Така де , ти брецна нещо и аз ти отговорих по подобаващ начин, ама на теб не ти хареса.
Начинът по който отреагира говори че си безсилен да водиш какъвто и да било спор. Ами какво тогава го крепиш в тоя клуб та си не идеш в клуба религия или в клуба мистика или просто що не идеш на кино?
Много ти здраве братко от мен -бате ти Петков



Тема Re: Що е философия?нови [re: Пeтkoв]  
Автор Pnevmatikos ()
Публикувано10.12.02 20:42



Защо ли? Ами защото ми е много забавно да ти гледам сеира! А, забравих ли да кажа, че съм завършил философия? А ти май си завършил училище за бавно развиващи се!
Значи за Бога не може да се мисли? Значи теологияте не е философия? Значи Платон, Аристотел, Августин, Тома от Аквино, Григорий Палама, Шлайермахер, Жилсон, Корет и пр., и пр., не са филосфи? Така ли? А какви са тогава? Може би са футболисти? Аааа, забравих, ти за тези хора не си и чувал, защото не четеш книги. Не си чувал за тях, защото те не са ти бивши съучинеци и не са от фенклуба на Левски (или ЦСКА - все тая).
Вместо да ме пращаш на кино, по добре иди на фолк парти в Биад, слушай си Кондьо и Кати и не се бъркай там дет не ти е работа!



Тема Re: Що е философия?нови [re: Pnevmatikos]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано11.12.02 22:42



Здравей Пневматикус, аз пак ида , аз съм твоя лош кошмар !
Отдавна ми се да ще те питам това "пневматикус" дето ти е ник от къде идва, да няма нещо общо с "въздух под налягане" ? :-)
Така де само питам , аз не съм завършил като тебе духовна семинария та затова съм проз( забележи даже не знам как се пише ) и само питам :)
И да ти кажа една малка тайна, тук братко мой в тоя клуб дипломите ги нямат за нищо , тук оценяват само по мисълта , по "пипето де" .
Иначе диплом да имаш не е лошо , завършил си нещо там , само да не е духовна семинария щото не е много авторитетно.Днес в наше време е по престижно да завършиш информатика, ядрена физика, генетика и прочие. За поповете аз казвам "маани ги тия, блеят в несвяст и не знаят по кой свят блеят" (тъй баща ми викаше за шугавите овце дето не могат да намерят пътя към вратника за вкъщи ). Вярата братко мой е последното убежище на невежеството , това не съм ко казал първи аз и много ме е яд че друг такъв "баламурник " като мен го е казал та ми е отнел приоритета. Па ти си викай че си завършил това или онова ама вярващ ли си ми олекваш. Е , друг щеше да бъде въпроса ако вие вярващите завършили "философи" си бяхте поразмърдали задниците и да спретнете някаква наука за Бога и да бяхте отворили очите на светът а не като папагали да повтаряте "Вярвайте , само вътрешния глас виказва истината, разума лъже , разума е пикня " . Вие дето вярвате остави , ами и лъжете ! Нали ти завчера ми рече че Богородица ти е знак дала ? Е... това какво е ? - лайнена работа му викат на това .Е те за това никой тук не иска да говори стеб по тази твоя тема, разбра ли ? Само аз дето се хванах на въдицата , ама то е защото обичам на такива семинаристи като теб да им подпаля задника , да си намерят майстора. Ти май го намери ! Чувствам как ще се смотаеш и ще ме оставиш да си говоря сам тука като луд с оная си работа :)
И не ме питай повече какво съм чел , чел ли съм тоя или оня .Такива като тебе изгориха на клада едни от най светлите умове на човечеството заради прогресивните им идей.Спомни си за Коперник , на Галилей му се "размина" , ми само те ли? Брой и чет нямат . Да братко мой , ама днес живеем в друго време , не моиш лови "с трици маймуни" . Вярата е нещо което винаги е спъвало прогреса , много поразии е направила . Е.. има и положителни моменти в нея .. Като нямам пари да си платя парното и тока вярвам че Бог ще ми прати пари и ми олеква на душицата . Така де , в забуда по-леко се живее особенно ако истината е отвратителна .:)
Та ако искаш да доказваш че Бог съществува , давай.Ние затова сме тук за да обсъдим аргументите ти. Но ако искаш просто псалми да ни пееш - недей си губи времето , ние сме мислещи а не вярващи , иди си търси друга аудитория - сред простотията.
Бъди здрав братко и дано Бог те посъветва да се вразумиш.



Тема Re: Що е философия?нови [re: Pnevmatikos]  
АвторAЙДEEE (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 22:07



АЙДЕЕЕ напред!



Тема Re: Що е философия?нови [re: Pnevmatikos]  
АвторAЙДEEE (Нерегистриран)
Публикувано31.12.02 17:29



АЙДЕЕЕ напред !












.



Тема Re: Що е философия?нови [re: Pnevmatikos]  
АвторAЙДEEE (Нерегистриран)
Публикувано02.01.03 02:38



АЙДЕЕЕ напред !













.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.