Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 04.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МАЙ ПАК СТИГНАХТЕ ДО КОЯ ДА Е РИБА ..нови [re: Пeтkoв]  
Автор Boian (пристрастен)
Публикувано19.02.03 21:53



Моля?



Тема Re: НЕ ЗНАЕШ КАКВО Е МНОГОЪГЪЛНИК ЛИ ?..нови [re: Boian]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано19.02.03 21:58



Аз не съм специалист по безкрайностите..поради което не мога да дам дефиничия нито за многоъгълник с безкрайно много страни , нито за кошница с безкрайно много гъши яйца..па срамно ли е че не знам какво е безкрайност...ти знаеш ли ..?
Аз просто смятам че в множеството на многоъгълниците се включват всички възможни многоъгълници и всичките не трябва по условие да са кръгли а трябва да са агловати ...:)
доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема Re: Ей ЗЕЙФОД , НЕДЕЙ ТАКА ЧЕ ТЕ СЕ РОЯТ:))))нови [re: Пeтkoв]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 22:09



запознат съм с парадокса. ясно ти е че квантовата механика не е последната дума на царя. всъщност в този парадокс е концентриран основният въпрос за решаване пред физиката според мен. не знам дали забеляза, но в последните месеци на два пъти се отваряха теми във физика, които обаче физиците тактично отбягваха. едната беше от мене, другата от забравих кого. аз си имам една изградена наченка на представа за посоката от която ще дойде спасението, но ще си я запазя за себе си, защото не искам да приказвам като останалите лаици. а мисля че по епр имаше направен експеримент, който показа че наистина определянето на параметъра на едната частица води до определяне на параметрите на другата. всъщност не съм мислил как това се вписва в моята "наченка на представа", ще взема да помисля. виж в темата за транзакционната интерпретация


но без значение как ще се развият нещата в бъдеще, едно е сигурно - в посока към загуба на "здравия смисъл". и това не е само процес във физиката, а всеобщ.



Тема Re: НЕ ЗНАЕШ КАКВО Е МНОГОЪГЪЛНИК ЛИ ?..нови [re: Пeтkoв]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 22:13



казваш че не знаеш какво е безкрайност....
за да няма недоразумения - какви са ти критериите за знаене на нещо? тези критерии има ли нещо което да ги изпълнява? например знаеш ли какво е водата?



Тема Re: ЗА ИЗГРЕВА И КУКУРИГАНЕТО НА ПЕТЕЛА..нови [re: zaphod]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано19.02.03 22:13



Явно за здравия разум се разминаваме като понятие.
Ти под здрав разум разбираш общоприетото..
Аз под здрав разум разбирам обективистичното и непротиворечиво схващане за нещата..Схващания които не раждат парадокси и чудо..
Живеем в обективна действителност и няма никаква необходимост да я субективизираме... Ти между впрочем приемаш ли като фундаментален възгледът за обективноста на битието..?
доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема Re: НЕ ЗНАЕШ КАКВО Е МНОГОЪГЪЛНИК ЛИ ?..нови [re: zaphod]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано19.02.03 22:19



Знам каквое вода след като я различавам от ракията и виното , и това познание за сега ми стига..Що се касае за безкрайноста не се наемам да я разпозная ако я срещна....:) Ти ще я разпознаеш ли ?
доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема Re: Ей ЗЕЙФОД , НЕДЕЙ ТАКА ЧЕ ТЕ СЕ РОЯТ:))))нови [re: zaphod]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано19.02.03 22:36



Да , споровете и суматохата в тази област са големи..Поживьом -увидим !
При всички случай обаче цялата работа ще отиде натам че светът си е обективен и нащо субективно значение в него е дотолкова важно доколкото самото то обективно съществува в битието..:)
И пак повтарям за мен здравия разум няма нищо общо с общоприетото , за мен здравият разум е разглеждането на битието като обективно съществуване.. при това лишено от несъгласуваности , парадокси и чудо !
доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема случвало ми се енови [re: Пeтkoв]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 22:38



например колко точки има в една отречка дълга 5 см?
ами в отсечка 10 см?
добре, аде по-лесен въпрос - в коя има повече?
:))))))



Тема Re: МАЙ ПАК СТИГНАХТЕ ДО КОЯ ДА Е РИБА ..нови [re: Boian]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано19.02.03 22:38



Ей това :) ..всяка "риба " ..коя да е "риба".., и аз тъй им обяснявах че "всеки" многоъгълник и "кой" да е многоъгълник си е все мнокоъгълник и в никой случай не е кръг(безъгълник) ама не щът да чуят..
[доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!

Редактирано от Пeтkoв на 19.02.03 22:51.



Тема ЕЙ ТОВА ТРЯБВА ДА ТЕ НАКАРА ДА СЕ РАЗМИСЛИШ..:)нови [re: zaphod]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано19.02.03 23:00



Това дето ме питаш доказва колко абстракцията на числата може да доведе до отричане на приетите отпреди това неща.. от самата математика.., голям кеф.. :)
Ти това го остави ми я ми кажи имали безкрайно малкото половинка и как тя се съотнася с него ?
доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.