Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 04.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: До всички.нови [re: Пeтkoв]  
Автор Bylgarinyt ()
Публикувано19.02.03 20:00



На мен, Петко. Аз поне нищо не ви искам :-)



Тема Re: аз нямам проблем :))))нови [re: zaphod]  
Автор Bylgarinyt ()
Публикувано19.02.03 20:04



Еми, да. Даже парадоксът на Ръдел хич не е парадокс, като дефинираш множество и член "като хората" :-)
Всичко опира до "правилни" дефиниции, а те са функция от неврологията :-)
Ааайде.



Тема я раздуйнови [re: Bylgarinyt]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 20:07



какъв е тоя парадокс на ръдел?



Тема Re: я раздуйнови [re: zaphod]  
Автор Bylgarinyt ()
Публикувано19.02.03 20:10



Ръсел бре, Ръсел :-) Нали "д"-то е близо до "с"-то, та съм щракнал него без да искам. :-) Сори :-)



Тема НЕ ЗНАЕШ КАКВО Е МНОГОЪГЪЛНИК ЛИ ?..нови [re: Boian]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано19.02.03 20:29



Е, те за сметка аз пък това го знам какво е многоъгълник ..Това е геометрическа фигура която има много ъгли .. (колкото и да са)..за разлика от кръгът който няма нито един ъгъл...:) Няма кръгъл многоъгълник по същата причина поради която няма четириъгълен триъгълник..:)
доскоро

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема МАЙ ПАК СТИГНАХТЕ ДО КОЯ ДА Е РИБА ..нови [re: Boian]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано19.02.03 20:40



Струва ми се че се въртите в кръг.. Не тръгнахте ли от това ...коя да е "риба" , коя да е "баба" ..
доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема ЗА ИЗГРЕВА И КУКУРИГАНЕТО НА ПЕТЕЛА..нови [re: zaphod]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано19.02.03 21:00



Щом като сме тръгнали по наклонената плоскост развявайки знаме с надпис
МАЙНАТА МУ НА ЗДРАВИЯ СМИСЪЛ, ВАЖНО Е ДА ТЕПЕМ МАМУТИТЕ :)
нека ти разкажа една басня..аз съм я съчинил за случай като този , през свободното си време съчинявам басни..:)
Живеел си някога в един курник един петел..Сутрин рано кукуригал..
После изгрявало слънцето..Той кукуригал и слънцето изгрявало..кукуригал и слънцето пак изгрявало..Кокошките до такава степен се били вживяли в тази неразрушима причинно-следственна връзка между кукуригането и изгрева че напълно повярвали дето изгрева се дължи на кукуригането на ребатия петльо..Това продължавало дълго време докато един ден на стопанина не му се прияло супа от петел..От тогава насам кокошките сутрин умърлушени се чудят как ли изгрява слънцето като го няма петльовото кукуригоооо..

От тогава е останала и поговорката И без петел ще съмне :)
Откажем ли се от здравия разум Зейфод пътят е един да прегърнем 'болния" разум ..той знаеш къде води..
доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!

Редактирано от Пeтkoв на 19.02.03 21:06.



Тема Ей ЗЕЙФОД , НЕДЕЙ ТАКА ЧЕ ТЕ СЕ РОЯТ:))))нови [re: zaphod]  
Автор Пeтkoв (ентусиаст)
Публикувано19.02.03 21:44



Зейфод ,
как можеш да се пишеш на толкова курназ като виждаш в каква девета глуха е навлязла науката ( ще стане за смях на религията )..Парадоксите се роят като пчелни кошери..с навлизането в дълбочина в микро и макро светът парадоксите започнаха да се увеличават , парадокс до парадокса мила моя майно льо ...:) И то все заради тая квантова механика .. нещо има здравата объркано в нея , наближава времето дето съвсем ще се пропука ..предвкусвам "голямото сгромолясване "..камък на камък няма да остане..
Като каза че нямаш проблем с парадоксите данеби да си решил парадокса на Айнщайн-Подолски-Розен ....:)
В 1935 г. Эйнштейн, Подольский и Розен рассмотрели мысленный эксперимент (в дальнейшем — эксперимент ЭПР), в котором квантовая система распадается на две части, причем над одной из них производится измерение ее координаты или импульса [170, т. 3, с. 604—611; 192]. Анализ результатов этого мысленного эксперимента привел ученых к выводу, что при заданном начальном состоянии квантовой системы измерение координаты первой части системы приводит к определению координаты второй части (без ее измерения), а измерение импульса первой части приводит к определению импульса второй в том же состоянии, что и при первом измерении. Данный вывод, противоречащий КМ, составляет содержание парадокса ЭПР.

При анализе эксперимента Эйнштейн, Подольский, Розен полагали, что два различных измерения над первой частью 52 квантовой системы не могут привести к различным состояниям второй в силу отсутствия взаимодействия между ними. Это гипотетическое свойство квантовых систем получило впоследствии название локальности (т. е. разделимости на независимые части). Альтернативную точку зрения, согласно которой «в результате двух различных измерений, произведенных над первой системой, вторая система может оказаться в двух различных состояниях...», исследователи отвергли [170, т. 3, с. 608].

доскоро!

Парите не правят човека щастлив но липсата им го прави нещастен!


Тема Re: НЕ ЗНАЕШ КАКВО Е МНОГОЪГЪЛНИК ЛИ ?..нови [re: Пeтkoв]  
Автор Boian (пристрастен)
Публикувано19.02.03 21:48



Пак питам какво е многоъгълник с безброй много страни? И за да е по-лесно, според дефиницията, не е ли вярно, че многоъгълникът има краен брой страни?



Тема Re: ЗА ИЗГРЕВА И КУКУРИГАНЕТО НА ПЕТЕЛА..нови [re: Пeтkoв]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 21:53



първите стъпки към науката са отказа от здравия разум. дори и днес (да не говорим за средните векове) повечето хора реагират с насмешка ако им кажеш че телата не се нуждаят от сила за да се движат. обикновенно това изказване бива последвано със снисходителна усмивка и затапка от рода на "язък ти дет ваште са трочили пари да се изучиш". хипотетично разбира се, защото аз не допускам грешката да се правя на умен пред съмнителна публика. но наскоро един в математика се оплаква че едва не са го линчували негови познати пред които се е изтървал. самия пример със слънцето и земята, който ти обичаш да даваш, е пример за отказ от здравия разум. здравия разум казва: слънцето се върти около земята. ти обаче имаш достатъчно абстрактно мислене за да приемеш не толкова здраворазумен модел, който обаче е по-общ. твоят мироглед обаче ще се стори на други, не толкова абстрактно мислещи, като поругаващ здравия разум. разбира се не вярвам да твърдиш че ти имаш най-абстрактното мислене, така че е логично да се предположи че има хора чиито възгледи ще ти изглеждат като несъвместими със здравия разум по същата причина. докато има авторитети които мислят като тебе, добре, можеш да се облегнеш на тях. ама когато всички чиято дума значи нещо започнат да напускат "здравия разум" значи нещо не е наред... не във тях разбира се. но понякога тези които прокарват новото действат на принципа "искай 10 за да получиш 2" и умишленно засилват липсата на здрав разум в твърденията си, за да могат да провокират съпротивляващите се.
но във всички случаи когато съм се позовавал на здравия разум съм губил. оказва се че има още по-здрав разум който по някое време изведнъж ти се разкрива и всичко си идва на мястото.
накрая ще завърша с една мисъл на аристотел май беше
"само глупаците се учудват че нещата са такива каквито са, умните хора биха се учудили ако не бяха такива"
тази мисъл е малко крайна, то така излиза че само големия триединен шеф не е глупак, ама в основата си много ми харесва. поне за твоите кокошки дето се чудят как аджеба слънцето изгрява явно важи :))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.