Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема смисъла на всичконови  
Автор velaskes (research)
Публикувано15.06.02 12:29



Приемате ли варианта за живота след смъртта. Според мен ако няма продължение живота изобщо няма никакъв смисъл. Философията е безпредметна. До нищо няма да стигне, тоест дори и даде отговори какво значение има след като всички ще изпукаме. И още нещо да питам компетентните посетили на този клуб. Може и да не приемате, че има Бог, но съгласни ли сте, че все пак има някаква висша сила, която е начало и причина на вселената. Всичко добро!!!




Тема misliнови [re: velaskes]  
Авторsu (Нерегистриран)
Публикувано18.06.02 15:18



аз не вярвам в Бога.естествено че има сила която е причина за възникването на света,но за жалост философията не е в състояние да разкрие тази сила.
Ако искаш да разбереш каква е тази "сила" обърни внимание не на философията, а на физиката изторията и на други доказани науки.
послепис "казват че човек узнава отговорите на всички въпроси след смъртта.



Тема Re: смисъла на всичконови [re: velaskes]  
Авторgm (Нерегистриран)
Публикувано18.06.02 23:42



mislq che ima dosta neshta koito govoryat yasno za syzdatel,.. a za filosofiyata - vyzmojno e da moje da dade neshto vremenno polezno, no naistina smyrtta obezmislq vsichko.



Тема Re: смисъла на всичконови [re: velaskes]  
Автор phos ()
Публикувано20.06.02 00:20



Aristotel mislia ima niakakva ideia za "purvichniiat dvigatel "na vsichko i s sluchaq nqma znachenie koi kak go naricha -bog ili neshto suvsem drugo



Тема Re: смисъла на всичконови [re: velaskes]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано22.06.02 01:46



''Смърта е крайния смисъл на вси4ко''-гласи латинската поговорка,но нима ти търсиш смисъл в смърта?Потърси смисъла в живота,а не го търси в смърта.Самото ти изказване 4е смърта е безсмислена е абсурдна твоя мисъл,по нея заклю4вам,4е тепърва навлизаш в света на философията...
Смърта е една,но и животът.Смърта е просто трансформиране на материята нищо пове4е,когато умре тялото ни,умира и разума,ума ни в следствие на кислородния глад,настъпва моза4ната ни смърт ве4е този мо3ак,който около 10 мин не е полу4авал кислород не може никога пове4е да функционира самите неврони връзки се разпадат в следствие на микро експлозии поради липсата на кислород.Ние ве4е сме мъртви!А какво става с нашата душа с на6ия ум,с нашите интереси мисли спомени съкровени желания и 4уства?Ако търсиш друг живот с тези твои мисли или нов живот във друго тяло,който да изживееш отново и отново обърни се към някоя религия и ще намериш тези неща.Философията няма да ти каже то4но какво 6те се слу4и когато умреш!Но аз ще ти кажа...просто умираш,заспиваш сън от който никога няма да се събудиш сън без сънища...но ти ще ме запиташ е как така си толкова сигурен?А аз ще ти отговоря 4е смърта не е нещо необи4айно всяка секунда умират хора.животни.пеперуди,растения...питаш ме къде е смъсала? а къде е смисала на еднодневката която незнае кога ще умре след 10мин,4ас или ще изживее максимума си 1 ден?Къде е неяния смисъл.?Всеки 4овек животно или растение на тази планета оставя нещо след себе си и подобрява всяко следва6то поколение с по добър ген фон а от тук светът ни би трябвало да стане по добър,все и все по съвършен...
Определено не търси философия в смърта не може да се търси философия във края...
А колкото дали някаква висша сила ние съдала ще ти отговоря така...
Звездите,планетите,вси4ко в тази вселена до най малката бактерия е вследствие на дългота еволюция на вселената...е ти ще питаш кой е създал вселената?Е тук мога да ти напиша за големия взрив за предишния голям взрив който е създал предишната вселена която когато се е свила породила много компактното и плътно сингулярно сътояние,което е избухнало и дава на4алото на нашата вселена и още десетина по известни хипотези,но ще се въздържа защото това е клуб философия а не е физика който аз ти препоръ4вам да посетиш и виж там бих могъл да ти разкажа вси4ки тези неща,за кото споменах по горе...това е от мен ако има някакви въпроси питай ме аз съм тук.



Тема смисъла...нови [re: HAMELEONA]  
Автор velaskes (research)
Публикувано22.06.02 13:50



Ще кажа, че си прав, но това не значи, че казваш истината. Прав си от смисъла на тази гледна точка. Нямам нужда от обяснения и аз съм учил биология, съответно имам и познания по астрономия, геология. Според мен ти си възприел просто видимата и доказаната от науката, общоприета гледна точка. Но това не носи успокоение на никой, не дава решение, защото е безсмислено. Как може да се приеме смъртта като окончателен край?!? Това е повече от нелепо. Може, но това не кара хората да се чувстват добре. Как може да се придават хармонични свойства на големия взрив!?! Според теб трябва да заключим, че случайността е разумна. Че гениалността в сътворението на организмите(вселената, безкрая, чувствата...) е случайна?!? А и твърде закостеняло приемаш философията като наука. Според мен тя е неделима от живота, от религията, от духовността, тя се променя с появата на нови възгледи. Философията не е нищо, нищо не означава, докато не даде отговорите на големите въпроси, така, че хората най-накрая да заживеят в мир и съгласие. Само ще добавя тялото умира, но духа продължава да живее. Теориите за живота след смъртта, доказателствата, които се пренебрегват от научните кръгове... Това аз съм възприел, като съм минал и по твоята обективна трезвеност.
И за последно, дакато не се докаже, че след смъртта няма живот не може да се отрича това твърдение и да се приема за крайно твоето, общоприетото.
Всичко добро!



Тема Re: смисъла...нови [re: velaskes]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано23.06.02 03:26



Живот след живота...да 4ел съм д-р Реймънд Муди и съм запознат с неговите теории доста добре.Ти ми казва6 4е докато никой не ти докаже 4е няма живот след смъртта ти ще си продължаваш да казаваш 4е има друг живот или по то4но ще ти се иска да има,иска ти се да вярваш...Мога да ти изброя много материални доказателства,4е смъртта наистина е просто края,но ти презира6 материалните доказателства и нищо няма явно да те убеди...страно защо си застанал толкова твърдо на едно място...направо ти се 4удя та ти сякаш си знаел вси4ки отговори...Всъщност интересно ми е как си стигнал до заклю4ението 4е наистина има живот след смъртта?Ако не те затруднява би ли ми казал едно две неща които ти дават такава увереност...
Мисля споменаваш съвсем не на място слу4айността разбирам смисъла който влагаш...но мисля 4е твоята тема не засяга антропния принцип ако искаш ще си поговорим и за него...грешиш 4е моето мнение е общоприето много грешиш не казвам ,4е то е абсолютната истина и не подлежи на промяна,защото дори истината да беше в центъра на една окръжност ние пак щяхме да я гледаме от разли4ни то4ки,зависи от перспективата от това което търсиш и какво искаш да откриеш...да истината никога не е е една...не може атома да обхване с поглед молекулата нали?
Как свързвам хармонията с големия взрив искаш да кажеш не6то като една цикли4ност?А ми тогава приеми безна4алото на4ало ако тоя отговор те устроява евала ти...



Тема Re: смисъла на всичконови [re: velaskes]  
АвторSelfmade (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 23:43



Ми и аз съм в пълна мъгла и безпросветление. Изглежда цялата дивотия,започва когато философията и физиката се разделят и едната започва да мели носталгични инварианти, а другата нарцистично да си създава математически механизми за да си доказва каквото и хрумне. В крайна сметка, нищо ново под слънцето. Също като с двигателя с вътрешно горене, 100 години не измислиха нещо по-свестно от тая щурутия измислена на прима виста. Физиците например, изобщо няма да ти обяснят що е туй енергия например, а ще ти набутат някоя формула, също с недобре дефинирани аргументи. За любимото ми Време, изобщо няма да говоря! Вземи само например сумата по истории, като траектория. Какъв смисъл на съществувание, като съществуваш в сечение на всички вероятности. И накрая Анщайн, взел че изтърсил, че не вярва щото Господ да си играе на зарове? Ами-и!



Тема Re: смисъла на всичконови [re: velaskes]  
АвторCALL-151 (Нерегистриран)
Публикувано26.06.02 22:04



smisala na vsicko? smisala na jivota? koi e sazdal vselenata? kakvo e bilo predi golemia vzriv...

kakav e "smisala" ot vapsori na koito nemojem da si otgovorim! i samo ni tormozat!?

edinstvennoto "umno" koeto mojete da napravite e da se opitvate da si izjiveete jivota stastlivo! ako zadavaneto na gornite vaprosi e cast ot tova stastie, zadavaite si gi!
zapocvam da si misla, ce nai prostia ovcar i hamalin vodi nai palnocenenia jivot!
pak "umnicite" gledat da si zadvatat problemi i stavat primerno filosofi! (stom pisa tuka znaci i az sam donekade ot tiah).......



Тема Re: смисъла...нови [re: HAMELEONA]  
Авторvelaskes (Нерегистриран)
Публикувано26.06.02 22:47



Ако за живота след смъртта приемаш само материалните и обоснованите от науката доказателства, съжелявам, такива няма и не само че аз, но и никой не може да ги назове. Но ако, ако само приемеш, че има Бог тогава не са ни нужни повече доказателства. Не просто Бог, такъв, какъвто го представят религиите, а да го наречем висш разум, първопричина на всичко. Един любящ, справедлив, безпристрастен, безкраен и т.н. А после неговите творения, които сами говорят за себе си. Вземи човешкото си тяло, една гениална конструкция, не ще и дума. Такъв организъм не може да е следствие от някакви случайности. Смърт има, разбира се, но само тялото умира. Съзнанието се запазва. Това е. Това дава смисъл на всичко, това прави живота целенасочен. Очаквам подкрепа от всички, които мислят така.
Правилата на диалога изискват да чуя и твоите велики прозрения относно твоите материални доказателства срещу моята теза. Давай, убеди ме, макар че добре си разбрал, че това не е възможно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.