Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 02.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Щастие ли....нови  
Автор Oro (коректен)
Публикувано16.08.01 20:38



Това тук е продължение в дух с темата на "свободен" но започвам "на чисто"
защото доста мъгла се събра в неговата тема от разни мнения....

Да опростим нещата:
Що е Щастие?
Всеки път, когато ни се наложи да направим избор м/у поне 2 възможности ние си задаваме почти несъзнателно и негласно вътрешния въпрос: - Кой избор ще ми донесе повече радост, удовлетворение...щастие? И го правим. дали резултата е това, което сме очаквали - е отделен въпрос...."Свободен" се опита да дава рецепти за щастие - да правим добро на близките си и т.н. Нека ви кажа от личен опит...../ей, не е никак кратък!/ че най-големите беди и нещастия и дори проклятия съм получавал в своя живот именно от тези хора на които....съм направил най-голямо добро. Измъкнал съм ги от калта и дори спасявал от самоубийство....Да! Буквално. Но щастие ??? Не!!!

Какво се крие зад думичката "Щастие"? Тя някаква химера ли е, блян, мечта, която никога не ще се сбъдне за по-дълго от няколко минути/дни и ще отлети като птица от нас.....или е нещо реално и трайно.

Щастието е едно РЕАЛНО, КОНКРЕТНО И ЖИВО ИЗЖИВЯВАНЕ !!!Достъпно за всяко човешко същество без изключение. Защото то обитава....в нас. Във всекиго от нас.

Един виц:
Един човек видял през нощта, че някакъв пиян човек пълзи под една нощна лампа на улицата и приближил и го попитал: - Какво търсиш, човече? А онзи
му отговорил: - Ключа за вкъщи търся, че не мога да се прибера. -Добре де,
сигурен ли си, че тук си го загубил? - Не бе! Там го загубих в тъмното, но го търся тук, че е по-светло-о-о.....

Не сме ли ние всички като този пиян? Търсейки трайното, голямото, истинското
Щастие.....по света и отвън ? А то обитава вътре в нас. Там е всеки миг и не ни напуска никога.

Подсказвам ви въпроса:
Има ли начин някой да ми покаже пътя към това Щастие в мен, щом като то живее в мен и не зависи от света отвън?

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Щастие ли....нови [re: Oro]  
Автор vryava (непознат)
Публикувано17.08.01 10:50



Мисля, че номера в този объркан живот не е да получаваш това което искаш, а след като го получиш да продължаваш да го искаш.
Аз не се научих да контролирам умението. За сега умея да съм щастлива само по време на пътя към желаното. Получа ли това което желая, ми остава само една загубена мечта.



Тема Re: Щастие ли....нови [re: Oro]  
Автортъпчo (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 15:28



Щастие е да намериш "себе си"?

къде съм?!!!

Правилно ли написах?
"себе си"
"себеси"
"се беси"Знаете ли колко чужди езици знам?само с българският ми "куца"



Тема Re: Щастие ли....нови [re: тъпчo]  
АвторOro (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 17:40



позна



Тема Re: Щастие ли....нови [re: тъпчo]  
Автор Oлopин (непознат )
Публикувано19.08.01 14:30



... и да останеш доволен от намереното ...



Тема Re: Щастие ли....нови [re: Oлopин]  
АвторOro (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 19:14



......естествено. Това Щастие, за което говоря не е догма или внушение....
То носи трайно доволство и чувство за изпълненост.....защото е Истинско.



Тема Re: Щастие ли....нови [re: Oro]  
Автор vryava (непознат)
Публикувано22.08.01 12:16



Щастието като "сбъдване" ли го разбираш?



Тема Re: Щастие ли....нови [re: Oro]  
Автор Фиyyyyyy (бързия)
Публикувано22.08.01 12:48



Здрасти.
Щастие - това е усещане, или както казваш - конкретно и живо изживяване. Въпреки това когато стане дума за щастие все се опитваме да го оприличим на нещо или пък да го търсим някъде(в това число не изключвам и седбе си). Ти казваш, че щастието е вътре в нас, някой беше написал, че то стои до нас и ние просто трябва да се протегнеми да си го вземем. Именно за това смятам, че без да искаме придаваме на щастието някакви измислени от нас форми. Щастието е усещане, следователно ние просто го изпитваме и толкова. Път до щастието няма, защото то няма конкретно място. Зада изпиташ щастие просто мозъкът ти трябва да отрейгира по такъв натчин на дадена ситуация, че ти да изпиташ усещане, което според твоите разбирания е хубаво. Така, че смятам за излишно да търсим щастието. Просто трябва да правим онова, което смятаме за правилно, а щастието ... ще "дойде" само при нас.

Чао за сега и ... бъдете щастливи!!!



Който мен обича-бързо се съблича,
който пък ме мрази-задника добре да пази:))


Тема Re: Щастие ли....нови [re: Фиyyyyyy]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано23.08.01 18:20



Добре, нека приемем, че генерално има само 2 категории/вида щастие.
1. Обикновенното делнично щастие, което има безброй прояви:
напр.
Усещането че си здрав, сит, отпочинал, имаш материална сигурност и
никакви конфликти с никого, седиш всред природата или в едно кафе и просто
...правиш нищо.
или
Срещнал си едно момиче/момче и сте заедно разговаряйки и усещаш че си харесван и...на път да се влюбиш.
или
Имал си една идея-цел и си положил дълги усилия но....накрая се е осъществила..
или
Някои те е обидил и си живял всред една неправда но един ден се изяснява всичко и се доказва, че ти си бил прав.
или
Си спечелил от лотарията някаква неочаквана сума.
или
Безброй случаи, когато ни изненадва нещо хубаво, нещо приятно за нас и ....казваме: "Много съм щастлив"

Но аз не говоря за тези "щастийца" - които малко или повече са мимолетни като пеперуди...
Аз говоря за:

2."Щастието" с главна буква.
За онова Щастие, което не е базирано на някаква причина....освен на само една - Това, че сме живи и дишаме....
Това Щастие не е базирано на 1,2,3 висши образования, блестящ интелект или пълна неграмотност.....на това, че си млад и хормоните бъкат в тялото ти....на това че си стар и всичко се е укротило в тялото ти. На това, че си красив/а и обичан от всички....на това че имаш много пари или нямаш пукната пара....и т.н. и т.н...........Не, не не.
Аз споменавам за онова Щастие, което има строго определено местожителство - в Нас самите. Всеки го носи със себе си без да го съзнава дори. Всеки се стреми към него, без да си дава сметка, всеки изпитва този копнеж да открие....но...повечето са
загубили надеждата и махнали с ръка: - Ех, няма Истинско Щастие....нека забравим тази идея. Но - има. То си е все тъй в нас
и чака да го открием....чака ли чака....Има и Път към него...но хората са го забравили. Пътят към Себе си. Най-прекият, най-верният, единственият Път, който води директно към това Щастие....Път без религии и секти, без догми и философии, без внушения и ритуали....Един прост и ясен Път по който да вървиш,
без да цитираш писания или мантри или ....каквото и да било...
Твоят собствен Път. Той не е отъпкан - защото е Твой и ти още не си минал по него. ти ще го отъпкваш сам стъпка по стъпка и...НИКОЙ ДРУГ НЕ МОЖЕ ДА СТЪПИ НА НЕГО - ЗАЩОТО Е ТВОЯТ ПЪТ! В цялата вселена има едно нещо, което е наистина Твое и никой не може
да ти го открадне. Винаги е било твоя Собственност. Единствената истинска Собственост, която ти принадлежи - това Щастие. И Пътят е само Твой.


Остава сам да се сетиш за следващия ти въпрос.
Той трябва да излезе от тебе.



" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Ха!нови [re: Oro]  
Автор Oлopин (непознат )
Публикувано23.08.01 19:49



... ами ако не ти хареса това което си ... ами ако се окаже, че си нещо, което ако го погледнеш от страни ще го презреш - тогава?...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.