Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 17.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема nishto protiv dizelaнови [re: Яceн_]  
Автор Gorchev (минаващ)
Публикувано27.09.05 18:30



Suglasen sum 4e vurvqt mnogo dobre i ne sum kazal 4e vsi4ki pod ob6t znamenatel sa bokluci.Mnenieto mi cele6e da pokaje 4e ima ralzika ot Fiat do Fiat za6toto primerno tvoqt si e dobre,a na kolegata e ujasen kakto i az imam 3 perfektni i edin izduhan taralqsnik.Prosto si zavisi ot karaneto,poddrujkata i t.n. Karal sum dizelova Croma i bqh mnogo mnogo dovolen ot voziq,uskorenie,rabota na dvigatelq i t.n. kakto i sobstvenika i be6e mnogo dovolen ot neq i ni6to nqmam sre6tu dizela.No ne si e luja 4e po-starite dizeli na fiat ne sa mnogo dobri (govorq za 86-89 ta godina).Ina4e po princip oka4vaneto e subrazeno s tejestta no e po-nepodhodq6to za Bg puti6tata i zaradi tova se nalaga po-4est remont i tova go kazah zaradi kolegata koito uplu italianskite koli za6toto ne rzbiram kakvo moje da iska ot prednicata na edna kola,proektirana da se dviji po dori nenapukan asfalt (bqh v italiq vidqh im putq...) I makar 4e negoviqt fiat naistina dosta se e tro6il ne rabziram za kakvo slaga vsi4ki pod edno ime - Fiat - bokluk.



Тема Re: Най-големите боклуцинови [re: Gorchev]  
Авторspa (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 20:41



Нещо не се връзва.160 000 км. и толкова малко ремонти ? Ти си направо за Гинес.



Тема Re: Най-големите боклуцинови [re: spa]  
Авторблaтимиp (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 21:52



Че какво са 160 000 за една кола, от които минимум 120 000 са на дълъг път???

Ремонтите които съм изброил са само по-значителните, иначе от 3г. не пропускам месец да не влеза в сервиз и то повече за дребни работи, FIAT не е чак най-големия боклук карал съм и по-големи като застава и лада1500s, които също съм купувал нови, верно частите са без пари ама постоянно в сервиз не е работа, .... шарнир 5лв. смяна 25лв. накрайник 13лв смяна плюс стенд 40лв. Много проблеми и с диференциала, постоянно полуоски, лагери, кичета. До 50-60 000км също нямаха никакви проблеми,

абе май всичко е до късмет



Тема Re: Най-големите боклуцинови [re: блaтимиp]  
Авторspa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 06:51



Ба си мамата,тая кола да не е зглобка в Турция.Моята е бензин също купена нова от тук и са сменяни консумативи но чак пък толкова.Нормално е някой лагер да се смени,съиденител,шарнири и гърнета.Това както го описваш, да не би при другите марки коли като вземеш и караш цял живот да не сменяш нищо.Та че търговците на авточасти ще умрат от глад.Не знам някой да е купил кола и да я кара 10 г. без да се разваля или да сменя консумативи.Реално погледнато амортисьорите си заминават след 100 х.км,съиденител м/у 80 и 100 х.км , за гърнетата може и след 2 г. да ги хвърлеш.Моите носачи ги смених на 93 х.км,после след 20 х.км издаде багажа единия,ама явно вече тук почват проблемите с турските авточасти.



Тема Re: Най-големите боклуцинови [re: spa]  
Авторmorqk (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 22:05



Имам фиат уно 1,7д - 1991г., купена нова от "ВАНТО ТРЕЙД".Има + и - , но плюсовете са май повече.
1.Двигател 146В2000 - чудесен , на 165000 км, смяна на консумативи + термостат.Подгревни свещи оригиналните на 80000 км , следват на 25000км.Акумулатор всеки 3 зими.Агренажен ремък на 60000 км , ролки на 120000 км.
2.Съединител - не е поглеждан.
3.Спирачни дискове сменени на 140000 км.Накладки предни на 60000 км., имайки впредвид градското каране е основното.
4.Амортисьори предни и задни к-т - 120000 км.
5.Оригинални шарнирни болтове на 80000 км.Следват на всеки 40000 км. и то от добрите .
6.Ремонт на алтернатор 128000 км.
7.Най доброто е купето по което няма следи от корозия , без да е била в гараж никога.Приятел със " корса " , купена от нова купето олеле.
8.Сменени предни фарове поради потъмняване / без да е изгаряла крушка и сега съм със старите/, амортисъори на заден капак.

В основни линии това е . Споделям опита си а вие преценете.



Тема Re: Най-големите боклуцинови [re: morqk]  
Автор1.9d (Нерегистриран)
Публикувано01.10.05 12:35



Ха-ха... повече от половината на това което си изброил вече се случи на едно служебно Пежо 307 купено 2002г.Майтап, имам чувството, че новите автомобили след 2000г са с няколко нива на качествоИ това което се внася в България е едно от най-долнопробното ."Сага в ре минор" за Волво и Мотопфое мога да изкомпозирам за два броя ХС70 И ХС 80 произведени 11.2004 и закупени януари 2005.... олеле майко мила!!!!



Тема Re: Дай,Боже, такива боклуци..:)нови [re: блaтимиp]  
АвторПaндюxин (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 10:17



Преди време реших да си сменям соц.возилото, не че имах проблеми с него, ами ей-така с "духа на времето".На автомобила гледам като на средство за предвижване, т.е. нямам нужда от екстри, изискванията ми са: да се предвижва, но економично, евтино и найвече надеждно, да чувствам сигурност.
В продължение на месеци оглеждах всякакви автобоклуци, немски, френски,корейски, японски, търсех нещо малолитражно, понеже 90проц. от времето се движа в градски условия и най-често сам. И така... попаднах на една Пандичка(1000,двигател"Fire",Spi),някаква мацка продаваше (според това,което бях огледал вече)почти без пари. За мен най-важната и скъпа част на автомобила е купето, а тази Пандюха беше с впечатляващо запазено купе, никаква ръждица по него.Мацката ми разправяше, че много пари по ремонти била дала, за смяна на горивна помпа, за ново ECU.....,а сега течало масло от диференциала..(това нямаше как да го скрие, защото имаше капки мазни петна)Реших да рискувам и ..си стиснахме ръцете
По майстори изобщо не съм ходил, разчитах на опита, който имам от соц. возилото. Смених защитните маншони на диференциала(7,60лв двата, а покрай тях и съединителя(38лв. лагерчето се оказа съвсем запазено, не го смених,промих го и леко смазах) , въпреки че стария съединител имаше още ресурс, за ангренажния ремък се оказа, че мацката не ме е излъгала, проверих го, сменян и нормално обтегнат. И готово..няма капчица да капне от диференциала.В последствеие установих, че има един куплун изваден от инжекторния блок ..и така като се разрових за Bosch Mono-Jetronic, се оказа, че не само ECU, но и системата за впръскване е на Bosch и нито горивна помпа, нито ECU е сменяно...кабелът захранващ горивната помпа е бил прекъсван, насукван сякаш"на ръка" и в последствие жиците се отделили една от друга, вероятно е била монтирана"аларма", която е прекъсвала тази верига, а в последствие някой "майстор е пуснал допълнителна жица директно към помпата и готово..взема пари за нова помпа, а куплунга (за регулатора на празен ход и ключа за празен ход), когато поставих на място, Пандюхата почна да се тресе и подскача като газела , двигателят ту прекъсва, ту се оправя, а при изваден куплун, няма проблеми и "майстора" явно така е "подменил" и ECU,измъкнал куплунга, от винта вдигнал оборотите на "празен ход" и ...хайде, парици за ново EKU и кой ще забележи, че при включване на някакъв мощен консуматор, оборотите на "празен ход" намаляват, защото "майстора" издърпвайки куплунга, всъщност изключва регулатора. С малка регулировка, всичко се възстановява и сега ....се кефя на Пандюха, пъргава, динамична като куршумче е...кой каквото иска да си приказва за Fiat, важното е, че мен никак не ме е яд.... дай, Боже, само такива ядове!



Тема Re: Дай,Боже, такива боклуци..:)нови [re: Пaндюxин]  
Авторitaliano (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 16:23



Гледам и се чудя, ами то хубава и лоша марка коли няма има поддържани и неподдържани. Втора рака кола си е късмет работа то се знае. Иначе аз от моето Пунто съм повече от доволен, поне засега. Впрочем не че имам нещо против дизелите, но за малък клас кола не си струва, едно че по шумни и второ по-кофти динамични показатели. И да наистина има Фиати и Фиати :)



Тема Re: За гледането,чуденето и късмета:)нови [re: italiano]  
АвторПaндюxин (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 02:03



Добра кола е новата кола, без значение на марката (като изключим някои неудачни конструкции, случващи се и при най-добрите, защото автопроизводството е изключително сложен и трудоемък процес).
Купува се нова кола и до 7 дори 10години никакви съществени проблеми.
Кола по-стара от 7-10 год е найвече с изтекъл ресурс според техническите изисквания, гаранции от страна на производителя. Ако продължава да се движи, то е, защото има т.н. конструктивен запас, което ще рече, че закупувайки стара кола, се разчита именно на този конструктивен запас, а той е нерегламентиран, затова непредсказуем като по време, така и изминати километри.
Поддръжката на колата не се състои в редовното и почистване, миене, лъскане. Лъскавата (но стара) кола не означава, че е добре поддържана. Само едно примерче: има коли с такава конструкция, че вдигнеш ли капака на моторния отсек, всичко е почти запълнено, наредено и с пръстче не може да се бръкне, а камо ли да се наложи смяна на четките на стартера, дори мъничко масълце на бендикса да се капне, трябва да се демонтира едва ли не целият двигател. Казано по друг начин: колата като нова е била превъзходна, добре поддържана, но в случая и конструктивният запас се изчерпал, а смяната, ремонта, дори поддръжката на нещо дребно и незначително се оказва изключително трудоемко, т.е. скъпо, защото колата не е пригодена, не е удобна за ремонт и така след големите мераци, следват големите разочарования
В заключение образно казано:)- едва ли има истински мъж, който да не разбира от хубави коли и хубави жени, затова аналогията между колата и жената е често срещана и се казва, че :"....старата кола е като старата жена, оправяне...:)"
Може и други подобни аналогии да се направят:)
При закупуване на стара кола има две възможности:
1. Изборът на стара кола е като да бръкнеш със затворени очи в торба с неотровни змии, а да напипаш случайно попадналата усойница - на този избор му кават ....късмет!:)
2. Да са изложени змиите, да се гледат и да се избере усойницата, защото била много известна, т.е. рекламирана- това наистина е за чудене:)





Тема не са боклуци всичките FIAT има и добринови [re: блaтимиp]  
Авторkoi (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 22:04



Не са боклуци всичките FIAT има и добри .
Като не си подържате колите е така .
Незнам кола която да се угоди на Българина .
Да не се троши и да гори малко .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.