Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 22.05.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Авто Сервиз  
Автор DH_Robo (roBOT)
Публикувано01.09.04 13:14



Вече доста хора от Dir.bg дойдоха и се обедиха,че в този сервиз наистина хората работят съвестно за разумни пари.Заповядайте и вие.
Адреса е "Захарна Фабрика" ул.Кукуш 1 на гърба на бившия завод Ворошилов. тел:8129930 в.119 и 8129993.



Тема Re: Авто Сервизнови [re: DH_Robo]  
Автор prozorche (непознат)
Публикувано01.09.04 13:20



можеш ли да ми обясниш по-точно къде се намира завод Ворошилов,че не съм много добре с ориентацията



Тема жалъкнови [re: DH_Robo]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано01.09.04 15:09



кои са тия много хора беееее... ?

що не им разкажеш на Фиатаджиите за кафето дето предлагате? И к'во? Умре от скука ли, че само по клубовете висиш?

лека и полека!


Тема Re: Авто Сервизнови [re: DH_Robo]  
АвторFiat - owner (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 11:09



В една предишна твоя тема-реклама Крематор те попита:

napishi cenite tuka za smqna na sharniri, kormilni nakrajnici, nosach, tamponi...
a razbirate li ot turbini benzinowi na FIAT?
i kaji kakwa e razlikata m/u bql temperaturen datchik na BOSCH i sin temperaturen na BOSCH?
tochni danni mi daj
ako neznaesh razlikata i dannite, znachi ne si specializiran serviz...

1. Факта, че не си дал цени ме кара да мисля, че или не са много нормални или ги определяш на око според клиента - лошо.
2. Липсата на отговор за разликата в датчиците ме кара да мисля, че сервиза не е специализиран за фиат.
3. Цялата работа ми мяза на грозен СПАМ, а идеята май беше да ни помогнеш като предложиш нещо от което имаме нужда. Така или иначе си плащаме.
Опровергай ме, моля те.



Тема Re: Авто Сервизнови [re: Fiat - owner]  
Автор DH_Robo (roBOT)
Публикувано03.09.04 13:48



Не съм отговорил,защото не съм го прочел за което съжалявам.Цените не се определят "на око".Опитвам се да създам нещо,което наистина ще бъде добро.Залагам на това че хората,които са в сервиза правят нещата много съвестно.Що се отнася до това дали сме специализиран сервиз - не...и ако можех да го оправя щях да го направя още преди няколко седмици.За което също се извинявам.А цените са 10лв. на час.Това което ви гарантирам е че няма да се върнете за един и същ проблем два пъти.



Тема Re: Авто Сервизнови [re: DH_Robo]  
Автор Teмпpa (Фиат-мания)
Публикувано22.09.04 18:14



Не искам да звуча просташки, но цени на час ме плашат. Значи ли това, че майстора ще оглежда накрайника/например/ 10 мин., после ще го пробва от всички страни за 30 мин., накрая ще навива бавно болтовете, за да не се контузи още 30 минути, 15 минути ще търси колегата да му държи от другата страна, щото сам не може....колегата пък в тоз момент е до тоалетната.......накрая ще го оглеждаме от всички страни да видим как е станало..............
Не вярвам на такива ценови предложения, а и се съмнявам че в името на коректността, служителите ви ще търчат като идиоти, само и само да излезе по-евтино на клиента и да не го "избоцкаме"..............


Редактирано от Teмпpa на 22.09.04 18:16.



Тема Re: Авто Сервизнови [re: Teмпpa]  
АвторCлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 22:38



Хе-хе,ама Вие сте големи смешници бре.Цени на час.Да не сте детегледачки
почасово или експерт-счетоводители та вземате цени на час...хи-хи,майтпчии!
Значи Вие не отчитате фактора умения и опит на монтьора.Тутьото който се
тутка повече време ще е по-доходоносен за Вас,отколкото квалифицирания
механик който по-бързо се оправя.Или левака на който му нося ангренажен ремък с един белег повече /ЗАЩОТО БЕЛЕГА Е И ЗА ХИДРАВЛИКА/ и некадърника 4 часа не може да го зацепи /та чак сваля капака на клапаните да гледа/ на Рено 5 дизел.
Та вуйчовци с цени на час може да откриете детска градина да занимавате
децата почасово, докато родителите им правят други неща...имам в пред вид да ходят по сервизи с колите си де...... ха-ха -ха смешници 10 лв на час!!!
Айде у лево.... отговори на въпроса на колегата по-горе за датчиците бре кьопек.



Тема Re: Авто Сервизнови [re: Cлyчaeн]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано22.09.04 23:19



za 1 chas na reno 5 moje da se smenqt sharnite, zashtoto sum pomagal na edin priqtel za towa i znam wremeto, koeto ni otne
znachi opiten montior, kakwito wie imate, trqbwa da go smenqt za 40min
i 8-9lv li shte e smetkata?ili ima pyrwonachalna taksa nqkakwa?



Тема Re: Авто Сервизнови [re: Teмпpa]  
Автор Marangoni ()
Публикувано23.09.04 09:05



Не не е така..."Гледането" е без пари.И никой не седи да се мае или да си чопли носа белким мине малко време да жземат някои лев повече.Момчетата си вършат работата абсолютно стегнато и съвестно.Нали целта е да останете доволни и пак да се върнете...немислите ли така?



Тема Re: Авто Сервизнови [re: KPEMATOP]  
Автор Marangoni ()
Публикувано23.09.04 09:12



Да...примерно нещо такова...:)



Тема Re: Авто Сервизнови [re: Marangoni]  
Автор Teмпpa (ICQ-167567898)
Публикувано23.09.04 09:19



Виж какво, сега сериозно:
-звучиш добре, независимо че си правиш всъщност самореклама, но нека като потенциален клиент ти кажа нещо, което е съвсем откровенно, честно и мъжки:
-знам че ти лично не би ни подвел, знаеш че един да пропищи от твоя сервиз и тук ще те унищожим, ще те сринем, а сговорната дружина планина повдига, както знаеш, така че може и това да ти е най малкия проблем.Така че би било глупаво да ни подвеждаш, както и ние да реагираме чак толкова недоверчиво, в стил "балкански манталитет"...,
но приятелю, по наще земи никой не вярва в подобно заплащане на час. Ето ти пример - аз имам проблеми с предницата на Темпрата и от една седмица слухтя за добър сервиз.......но /извинявай за обидата/ при теб няма да дойда, и не защото ме дразниш със саморекламата си, а защото колкото и да си честен, стабилен, свестен, откровен и т.н. и т.н., как може да сме убедени в твойте служители.Съмнявам се да стоиш над главите им, а на самоконтрол не вярва вече никой.
Второ-аз съм с медицинско образование, имам горе-долу представа какво представлява всичко по предницата, но от къде да знам приятелю за колко време ще се свърши всичко, колко време ще отнеме.......
А много добре знаеш че на авто-майстори никой не вярва. Първия въпрос, който всеки нормален човек ще ти зададе е "-колко ще струва майсторе...", съмнявам се някой да си остави колата с надеждата да не му резнете главицата, без дори да не знае колко всъщност ще му излезе всичко................
Извинявай за острия тон, но в условията на днешното време и просташкия ни манталитет, никой няма да ти повярва........
Чао и успех!!!

П.С. И все пак ако се решиш на твърд ценоразпис, публикувай една оферта тук, аз ще дотичам пръв, уверявам те.....но единствено ако знам колко ще ми струва това.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Teмпpa на 23.09.04 09:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от Teмпpa на 23.09.04 09:38.



Тема Re: Авто Сервизнови [re: Teмпpa]  
Автор Teмпpa (ICQ-167567898)
Публикувано23.09.04 09:27



И едно допълнение:
ние тук сме много сериозна дружина, помагаме си със съвети, взаимопомощ и т.н. Ако твоя сервиз е читав, майсорите ти са добри, работата е качествена и всичко е коректно.........аз се обзалагам че всички фиатки, ланчи, алфи и прочее ще идва само при теб, да не говорим за рекламата, която ще ти направим тук.........Знаеш какъв проблем в днешно време е намирането на добър сервиз.
Така че наистина най-приятелски те съветвам - измисли някакъв ценоразпис за конкретните ремонти.
Бай



Тема Re: Авто Сервизнови [re: Teмпpa]  
Автор Pioneer (2.0 ie LS)
Публикувано23.09.04 12:49



Според мен 10 лв. на час означава следното: Всяка операция било то смяна на шарнил или смяна на тампон и т.н. си има не ценоразпис а това колко време отнема и тя "би трябвало" да е еднаква със всички сервизи, а самите сервизи си определят колко им струва един час труд. Разгледайте и AUTODATA и там има такова разписание на операциите.
Ако за смяна на шарнир пише 1 час, а майстора ти го смени за 30 мин. или 90 мин не означава че ще ти вземат 5лв. или 15 лв. а би трябвало да ти струва 10 лв.
Нека хората от сервиза да обеснят.



Тема Инфо за Сервизанови [re: DH_Robo]  
Автор dh_robo ()
Публикувано28.09.04 09:12



Всъщност на мен май ми е най зле...Имайки предвиз това което трябва да върша.За съжаление сервизът не е мой.Работя за него.Моята задача е да докарам клиенти на сервиза.Тук е момента да си помислите "ебати тапета...къде е тръгнал тоя...реклама ще прави..."Не е точно така.Върша още купчина други работи.
Та да се върна на същественото.Долу в сервиза има хора които много добре и съвестно си вършат работата,но нямат възможноста да си намерят сами клиенти.И излиза така,че аз съм този,който ви казва "Елате...ще оправим колата ви перфектно и т.н. и т.н."Ама аз нищо неизвършвам като ремонт за да гарантирам за свършената работа.Аз си залагам задника за Техниците долу.Ако се издънят аз го отнасям,щото аз съм тук пред вас.За щастие досега всичко върви перфектно и няма проблеми.
Що се отнася до тия 10лв. на час.Не е моя идеята и ако трябва да съм честен с вас е МНОГО тъпа.(Ама има един момент...Има някакво запитване за нещо си.Някой човек от ДИР-а му трябва смяна на предни накладки и пита колко ще струва.Аз отивам долу и казвам тази и тази кола,този и този проблем...КОЛКО?И най-честия отговор е "10лв. на час",ама така се си мисля че нестава.Това не МОТО ПФОЕ,като влезнеш и кажеш "Проблем със задния мост" - смяна 2ч. и 15мин. - 80лв. на час примерно...Различно е.Не се печелят клиенти така(мое мнение).
Та за цените.Това с "на час" ще го махна та каквото ще да става.Ще направя една фиксирана ценова листа и ще я пусна.Ще съм ви много благодарен ако изпращате запитвания за точно конкретна услуга,така ще ми бъде много по лесно и бъзрзо ще я съставя.
Все пак всичко се прави за да останете доволни.Защото без вас наникъде,Пускаме бариерата,заваряме портала и кои откуде е...



Тема цената на часнови [re: dh_robo]  
Авторnull (Нерегистриран)
Публикувано28.09.04 10:43



какво пък - 10лв на час
в autodata пише за кое колко време отива
ако си вършат работата както трябва би трябвало и да се вместят във времето
което вече си е твърд ценоразпис



Тема Re: цената на часнови [re: null]  
Автор dh_robo ()
Публикувано28.09.04 13:04



Даа...така е...Това обсъждахме в момента.Как да го направим.

Цена на час и всяка услуга колко време отнема или точно фиксирана цена за услуга.



Тема Re: цената на часнови [re: dh_robo]  
Автор Pioneer (2.0 ie LS)
Публикувано28.09.04 18:06



В АУТОДАТА-та има разписание за това на всеки автомобил какъв ремонт колко време отнема. Ще ви е по-лесно по него да се ориентирате и да си прецените колко ЛВ/час да сложите като цена.



Тема инфо за Радонови [re: dh_robo]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано29.09.04 12:17



Пич,

1. като са те тропосали да им търсиш клиенти що не започна по форумите така: "Има един сервиз, той е долу, там има много къдърни техници, но понеже аз съм технически неграмотен и не знам колко точно, но елате и се убедете колко точно са добри, после ми кажете, за да знам какво да пиша по форумите... "

2. в момента ни убеждаваш, че ценообразуването е по следния начин: "Техникът те гледа и тъи вика... 2 часа... 20лв за смяна на накрайник на кормилна щанга... след 3 часа идва някой друг и за същото нещо техника колко взима? ами явно зависи дали му е левия или у десния крачол настроението!"

3. човече с подобни изказвания, се показваш не само като аматьор, да не казвам като какво, че модератора ше ми изтрие мнението...

4. и си много прав само в едно: НЕ СТЕ МОТО-ПФОЕ ... там взимат пари и нищо не правят, а Вие само нищо не правите!

5. Успех в начинанието, но лично аз бих те баннал, нямам идея модератора що те търпи...

6. Идеята на тези клубове е взаимопомощта като такава... събират се хора да споделят опит (поне клуб Ситроен)... ти какво споделяш? Има си списък с читави и лоши сервизи, ако имаш желание пускаш си обявата и чао! Ако имаш да питаш нещо, кандидатствай за създаване на клуб "Цено-образуване" ... може и да те удобрят! Стига си си правил реклама, на нещо което само хората "долу" знаят какво е...

Аман от шарлатани!

лека и полека!


Тема Re: инфо за Радонови [re: Bibass]  
Автор KPEMATOPМодератор (FIAT Uno Turbo)
Публикувано29.09.04 21:39



shto da triq mnenieto, neka poweche hora se ubedat che toq serviz za nishto ne stawa
mnogo mi e interesno, kak nqkoi kazwa serviza e specializiran za FIAT i t.n. i posle ami az neznam kolko razbirat, koe kolko wreme otnema
prati nqkoi montior tuka da napishe neshto i da mi otgoworite na wyprosa za datchicite i wtoriq datchik w termostata
ako ne mi dadete otgowor, znachi shte iztriq temata, zashtoto wie ste pulni idioti i nezapoznati s FIAT



Тема Re: инфо за Радонови [re: KPEMATOP]  
Автор Teмпpa (ICQ-167567898)
Публикувано30.09.04 09:41



Аз лично нямам нищо против пича, що пък да не напише за този сервиз, може и да е читав........
Но категорично смятам че обърка подхода към популяризирането му...



Тема Re: Инфо за Сервизанови [re: dh_robo]  
Автор Teмпpa (ICQ-167567898)
Публикувано30.09.04 12:36



А погледни тук за какво става дума:





Тема Крематорнови [re: KPEMATOP]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано01.10.04 10:56



А бе тоя ДХ-Радо се изказа в клуб Ситроен, че били специализиран сервиз... само ХИДРАВЛИКА НЕ ПРАВЕЛИ... "едно телефонно обаждане и бил разрешен проблема... " - като го четеш ще кажеш, че са горещ телефон за пътна помощ... (не ми се рови в архива да го цитирам по-точно!)

неам път натам, да му обясним на живо как седат нещата със Ситроените...

а ти за Фиат се ядосваш, дето всички болтове и гайги са "стандартни" (при французите 2/3 от връзките са "стандарт" - еврейска звезда и без инструмент и кората над радиатора не моеш да мръднеш!) ...

лека и полека!


Тема Re: Авто Сервизнови [re: Teмпpa]  
Авторpetar (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 22:41



samo 6te ti kaja 4e si ganiovec tarikat. xorata si imat normativ za kolko vreme se pravi vsqko edno ne6to. isklu4aq ako ne vaznikne uslojnenie. toi i tatko ti kato te e pravil ne e smqtal 4e takav 6te izleze6.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.