Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 23.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Мисля че ме лъже датчика за бензиннови  
АвторДeян (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 11:46



Здравеите. Вчера с Митко патувахме до Пловдив. Бяхме заредили за 40 лв безнин А95. някъде си беше към 38л. Жъпреки цхе колата беше доста натоварена ми се струва много странно малко след Пазарджик да ни светне резервата като сме карали максимум с 130 км/ч. както и да е на връщане заредихме за 10 лв някъде към 13 л. дойде. Но преди тунела пак на таблото нищо не светеше. Викам си да стигна поне до Ихтиман от където е приятелката ми и там ще гедам какво става. Двигателя си работи като слънце. Ако се давеше в бензин щях да разбера. Брат ми се прибра без да долива. и днес пак е с колата въпреки че показва цхе няма бензин мисля че вътре има към 10 л. Кажете как да си тествам този датчик и дали се ремонтира ако е болокирал или се сменя.



Тема Re: Мисля че ме лъже датчика за бензиннови [re: Дeян]  
Автор Pioneer (Dedra 2.0 ie LS)
Публикувано23.04.04 12:21



Каде е този А95 за 1,05лв. да не баркаш нещо за 40 лв по бензиностанциите можеш да заредиш 28 литра и малко., а за 10лв. 7 литра



Тема Re: Мисля че ме лъже датчика за бензиннови [re: Pioneer]  
АвторDeqn (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 12:33



E malko sym se obyrkal ::)) no ne tova e osnovnoto. prav si che e taka. No mislq che osnovnoto e che me lyje poplavyka



Тема Re: Мисля че ме лъже датчика за бензин [re: Deqn]  
Автор Pioneer (Dedra 2.0 ie LS)
Публикувано23.04.04 13:18



Можеш да си го смениш, но според мен няма смисъл, просто трябва да се настроиш ти на показанията му:-) Изхарчваш бензина до край доливаш 10 литра и виждаш какво ти показва.
Лошо е когато спре да показва, тогава трябва да търсиш къде е причината, може да е кабел а може и да се е скапал тогава смяна.

Редактирано от Pioneer на 23.04.04 13:35.



Тема Re: Мисля че ме лъже датчика за бензиннови [re: Pioneer]  
Авторmisk** (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 13:54



Bez da sum siguren mislj 4e problema e v tova 4e rezervoara e sul slogna forma ( ne e paralelepiped ) i ot tam se plu4ava razlika v pokazanijta - na po malkoto litri pove4e za6toto tam e po kriv. Prosto rezervoarite sa razli4ni a dat4i4ite edva li. Probvai kolko izminava6 s edna 4erti4ka i 6te ti napravi vpe4etlenie 4e izminatoto razstojnie e razli4no v zavisimost ot tova do kude ti e pulen rezervoara, no vinagi ednakvo za dadenata 4erti4ka. Az li4no do tozi izvod stignah !!!



Тема Re: Мисля че ме лъже датчика за бензиннови [re: misk**]  
АвторДeян (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 10:24



След като се бяхме зарекли да не сипваме бензин за да видим колко километра ще изминем с този които имахме от Пловдив излезе следното. Той беше заредил за 40 лв. (около 28л.) и защото се уплашихме че свършва на Пловдив още за 10 лв. (около 7л.). Той беше нулирал Trip километража и вчера свърши бензина на 450 км, което дава разход към 7.9/100. Обичам я тази кола. Излиза, че проблема е в бензиномера. А иначе 1.6 DOHC се славят като много икономични. Задължително под 6/100 при скорост 90 км/ч. моито е към 5.6л.



Тема Re: Мисля че ме лъже датчика за бензиннови [re: Дeян]  
Авторyavor (Нерегистриран)
Публикувано30.04.04 12:14



За всички които не знаят или не са се замисляли:
Типо и Темпра имат следната специфика - когато лампата започне да примигва в резервоара има 13-15литра бензин а кото светне и не гасне изобщо - поне 8-10 - зависи от наклона на колата и друсането. Възнойно е по нанагорнище да ви гасне лампата а пък да знаета че нямате повече от 10 литра. Зле направено си е и това е! На моето типо понякога ми откача бензиномера - лампата не свети а стралката показва 0 , под 0 или 1/2 - това продължава 3-4 секунди и се оправя. Отварял съм поплавъка и съм бидял че конструктивно е калпав. Предполагам че с времето събира много фин нагар и не винаги дава хубав контакт. Ако тръгнете да сваляте поплавък вномавайте да не се счупи корпуса - като е поостаряла пластмасата е станала много крехка, а като е счупен не можета да си запечатате резервоара (гадно)

Предупеждение - ако правите ремонт НЕ ПУШЕТЕ! БУМ!!!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.