Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 26.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за спирачките  
АвторДeян (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 11:14



Здравеите. Дали на Tipo-то може да е по-добър спирачния ефект? Карал съм Opel Omega i нова Yaris. Там не ти дава да натиснеш педала на спирачката по-силно че те лепи за стъклото. Миналата седмица брат ми ходи на барабани за задните колела отчете едното 29 а другото 26. Това на 26 си го въртя на ръка при натиснат педал на спирачката. Накладките на това колело което с 29 си бяха с добра дебелина. на другото ни домързя да свалим барабана. като я взех 2000 година ме върнаха от регистрация заради задни спирачки. Тогава смених задни цилиндърчета. Преден цилиндър че не давал добро налягане. И естествено нови задни накладки. Мислех, че проблема съм го решил, но маи пак има нещо нередно. Да е кофти регулатора за тежеста?



Тема Re: Въпрос за спирачкитенови [re: Дeян]  
Автор nas_ ()
Публикувано28.04.04 12:11



В повечето случай проблемите идват от този регулатор. Гумата която предпазва механизма доста често задържа влага и съответно всичко клеясва, може да раздвижиш механизма и да го натъпчеш с грес, ефектът от раздвижването веднага се усеща - задницата почва и тя да спира.
Като правеха тая процедура на мойто Типо, пича от сервиза каза, че можело да се обърне механизма (или кръговете на спирачната течност, не си спомням кое точно беше) като по този начин се усилвал спирачния ефект - само че се износват по-бързо задните накладки. Така правели на рали автомобилите



Тема Re: Въпрос за спирачкитенови [re: nas_]  
АвторSandeto (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 12:31



Пичове! Къде се намира този регулатор??? Имам същия проблем и след като смених накладките и нямаше ефект си мислех, че Типото по принцип така си спира отзад...



Тема Re: Въпрос за спирачкитенови [re: Sandeto]  
АвторДeян (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 12:38



Има ли начин да се провери действието на този регулатор. много ми се струва да е от него всичко. Ако може да се чисти е добре. Нов е 112 лв. в Александра Ауто. А местополужението му е в задната част на колата хванато за пода. Не го знам точно къде е но се отличава от всичко останало



Тема Re: Въпрос за спирачкитенови [re: Дeян]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 12:59



лесно се намира регулатора като се проследи пътя на спирачната течност (маркучето и т. н.) от барабана напред.
аз друго си мисля, някаде чух че можело да се махне пружината на този регулатор и да се премахне действието му по този начин и да се кара без него, при мен като сам сам в колата и отзад е лека почти не спира отзад, и мен много въртяха на преглед като бях за тия задни спирачки, които знаят повече да кажат може ли?

кажете ми за да сваля барабана трябва ли да отвивам в центъра му някави болтове и въобще какво го държи аз не можах да сваля моите (исках да видя състоянието на накладките) ?



Тема Re: Въпрос за спирачкитенови [re: toni]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 14:24



Ако имаш болтовете които са и водачи за джантата трябва да ги развиеш. Ако си с лети джанти както съм аз тези болтове ги няма. Тогава само трябва да избиеш барабана. Аз го правих с чукче, но пак трудно излезе.



Тема Re: Въпрос за спирачкитенови [re: toni]  
Автор Capoeira ()
Публикувано28.04.04 14:31



Барабана се маха като отвиях тези шпилките на които въвеждаш гумата май са с ключе 12... много лесно се отвиват ама те нищо не крепят затова е така...
А този регулатор къде ще да е бре отдолу нищо се не види от ауспуха и резервоара нище не мога да проследя поне колко е голям...



Тема Re: Въпрос за спирачкитенови [re: Capoeira]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 15:14



мерси за инфото за барабана, аз ги нямам тези шпилки и изглежда е трябвало по силно да се разправям с барабаните за да излязат

регулатора при мен (Bravo) е пред резервоара , между него и купето , голям колкото юмрук примерно, там отиват двете тръбички от задните колела за спир. течност, над него има пружина и е много до стабилизиращата щанга. той при празна отзат кола трябва да намалява силата на спир течност и намалява силата на налягането което се предава върху задните колела уж за да не влачат(блокират) при спиране, като се натовари колата отзад този клапан трябва да се отвори у всичкото налягане да си отива към колелата (предполага се че като е тежка отзад ще повлече по-трудно и се дава възможност и на задните колела да помагат при спиране). Ако е повреден сигирно би създавал неприятности за моя не знам какъв е проблема.

при хлъзгаво , аз нямам АБС и предните опитвайки се да спрат колата ако ги испусна да блокират си отлитам вече имам навика при такива случаи да дръпна ръчната и задните като помогнат спирам веднага. Незнам какво помага уж този клапан но на мен не ми харесва.



Тема Re: Въпрос за спирачкитенови [re: toni]  
Автор Capoeira ()
Публикувано28.04.04 18:07



бах кой е зимислил такава простотия при това на такова място при което просто 100% ще клеяса да беха сложили едно жило и да се криеше некъде..хммм следващияпът като съм на села ще му еба майката



Тема Re: Въпрос за спирачкитенови [re: toni]  
АвторSandeto (Нерегистриран)
Публикувано29.04.04 12:03



Pichove!
Zа svalianeto na barabanite....!!! Ima si stroga procedura za t'va i sys sila samo ako ne stava inak, shtoto se troshat vytre razni raboti... Ta znachi trika e slednia za Tipoto:
1) svalia se kojuha na rychnata spirachka i se otpuska jiloto s plastmasovata natiagashta gaika;
2) razvivat dvata bolta (edinia moje da e vodach za djantata) koito krepiat kapaka (barabana) kym okachvaneto...
3) sled tova se podbirat dva obiknovenni bolta s edra rezba... (tuka vnimatelno chetete za da shvanete!) ulovkata e, che rezbata za zakrepvashtite boltove e nariazana v okachvaneto (ne v barabana), a v syshtite dupki na kapaka (barabana) ima nariazana edra rezba (veche na samia kapak/baraban/) za boltove tip M10, koito zavivaiki ednovremenno v kapaka (barabana) go izbutvat navyn....

ako obache zavivaiki gi, useshtate, che ne izliza lesno... kofti. znachi v kapaka (barabana) sa se obrazuvali ulei v koito sa se namestili nakladkite i go spirat da izleze... te tuka veche ne znam!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.