Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 02.06.24 
Автомобили
   >> Fiat
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: i edin wyprosнови [re: Estelle 1O5]  
АвторBatGoro (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 12:06



Като те слушам, почвам да си мисля че моя Фиат със 17 на сто градско не е чак толкова лош :).
А има ли начин да позная дали Реното е правено за Алжир?
По въпроса за газта - при твоя приятел разликата 5,3 до 13 определено няма смисъл, обаче на всички коли, които съм сменил досега разликата е била максимум 2 литра (от 10 на 12примерно), при положение че газта е 2 Пъти по-евтина - не е трудно да си направиш сметката. А и ако караш ежедневно де, иначе може би наистина не си струва.
А като ходова част - Реното за Германия и Фиат като моя - имаш ли някакви впечатления кое е по-здраво?
Извинявай, че те тормозя с такива въпроси, но понеже предполагам имаш опит, затова питам.



Тема Re: i edin wyprosнови [re: BatGoro]  
Автор Estelle 1O5 (Шкода-маниак:))
Публикувано05.06.01 22:49



Има. Освен по-големите размери на всичко по ходовата част и по-големия радиатор има и нещо като арабски заврантулки на табелките по двигателния отсек.
А от Tipo досега имам само едно впечатление, което ми е достатъчно да изпитвам страх от тази кола :))) Карах си най-спокойно с около 210 по магистралата и попаднах на неособено голяма бабуна... Т'ва ми ти типо вдигна и четирите колела във въздуха и се завъртя... вярвай ми имах чувството че съм бил във въздуха цяла вечност, докато се чудех на коя страна ще падне...
В крайна сметка уцели си предните колела и се отрървах само с криви джанти и 4 нови амортисьора. Седмица по късно минах през същата бабуна с Passat-а със 140 и почти не я усетих :)




Тема Re: i edin wyprosнови [re: Estelle 1O5]  
АвторBatGoro (Нерегистриран)
Публикувано06.06.01 10:13



Towa 210км/ч ли или е грешка?
Защото от 140 до 210 има разлика (не малка :)))), пък и Passat-a si e dosta по-голям автомобил. А къде го намери тва Типо, което да вдигне 210. То сигурно е било 2.0i Sedicivalvole :)
Moq poweche ot 160 ne sym go probwal.
Blagodarq ti za sywetite. Kogato uspeq da postigna nqkakyw uspeh po otnoshenie na Fiata shte pisha :)))



Тема TIPOнови [re: BatGoro]  
Автор Estelle 1O5 (Шкода-маниак:))
Публикувано07.06.01 16:52



Не искам да кажа нищо лошо за колата ти! :)
Както ти казах това ми бяха първите впечатления за този модел :)
Второто и последно типо по което съм работил беше така мляно и толкова некадърно правено после, че пак доста псувах. Смятай комутатора беше завързан за гредата с тел и от него липсваше доста голямо парче. Ел. инсалацията беше прекарана от невероятни места. Въобще кошмар.
За съжаление нямам никакви други впечаления за Fiat Tipo.




Тема TIPOнови [re: BatGoro]  
Автор Estelle 1O5 (Шкода-маниак:))
Публикувано07.06.01 16:59



А това с което се правих на кенгуру беше 2,0i 16V, на мой приятел, който тогава УСПЯ да си хване самолета в София. :)))





Тема Re: i edin wyprosнови [re: Estelle 1O5]  
Автор marek (северняк)
Публикувано18.06.01 03:22



Здравей.
аз сьм любител майстор на собствените си коли и на колите на мой познати.Вьзникна един проблем сьс новата ми кола и ми се струва неотстраним вече,след толкова ,,майстори и майсторчета,,.Та колата ми е SEAT TOLEDO.За година на производство не мога да кажа точно тьй като на някой места пише 91,на някои 92,а пьрва регистрация е февруари 93.Двигателя ми е 1.8 моноинжекция-90к.с.Преди известно време започна да променя оборотите между900 и 1300.Като и подам сьвсем бавно газ започва по голямо плаване на оборотите,а след 2000-2500 вече започва всичко да се нормализира.Понякога имаше и моменти когато сьм в движение сьс голяма скорост около 100-130 км/ч
и започваше едно присецване все едно двигателя изгасва и отново пали,но имай ми доверие много е неприятно.Взех аз та отидох на сервиз в Плевен на Бош.Там ми казаха да не се притеснявам,тьй като проблема бил незначителен.
А междудругото до като бях там ми смениха и ангренажния ремьк и обтегача.
Като свьршиха с ремька започнаха с електрониката.А забравих да кажа,че колата е карана в Бьлгария около 100 километра до като се регистрира и след това аз я купих като време около 4-5 дена.Та в сервиза започнаха да ми разправят,,тая кола нещо е преправяна тук в БГ тьй като имало кабели които са били увити сьс скоч и от там е изгорял компютьра,,.Аз намерих абсолютно сьщия по номер на Бош.Отивам при тях и след като започнаха пак да измерват се оказа ,че моят си е сьвсем здрав.Смениха ми един датчик за температурата на антифриза който струваше 60 лева,направиха и тест на двигателя на компютьр и казаха,,всичко вече е перфектно,,.Запалих-покарах действително имаше подобрение в работата на двигателя.Мина известно време и започна отново да плават оборотите в малки граници ,но си беше факт .А от време на време се покачваха и сами.Отидох при друг,,майстор,,който по картинка от компютьра установи ,че не е зацепен правилно ремька,той е трябвало да бьде зацепен на двете шайби по белега на долната(коляновия вал) и белега на горната(разпределителния вал),но тьй като на горната е на пластмасова планка може да се зацепи на горния край на леглото на капака на клапаните.
И сьщо ми беше откачен един куплонг на клапан заизпаренията от резервоара. Врьщам се аз обратно в сервиза на Бош ,а те ми обясняват ,че той не разбирал,ремька се зацепвал на долната шайба и на маховика.Да но като е зацепен така не идва на горния белег,а един зьб по на пред.Така не се ли получава предварение на центровката .Наскоро сложих и газова уредба и по едно време колата работеше по добре на газ от колкото на бензин.Направих реглаж на уредбата и се пооправиха нещата , но може какво още да се изисква от този двигател.
А междодругото свалих и катализатора и на негово място е поставено резонаторно гьрне.Двигателят е WV-AUDI.
Моята молба е ако не представлява трудност да ми дадеш някаква идея по този проблем .Благодаря предварително.


не забравяй от кьде си трьгнал


Тема Re: i edin wyprosнови [re: marek]  
Автор изпpocтял c вac (приятно прост)
Публикувано18.06.01 19:01



моя мотор е същият или подобен ..........не мисля че един зъб в зацепването ще даде чак такова изменеие в работата на мотора още повече че имах подобен
случай............една от простите причини за да имаш такива проблеми според мен
би могло да бъде непостоянно захранване на блока за управление на моно инжекциона............прекъснат кабел лош контакт..........такова поведение на
мотора с сваляне и качване на обороти и то в точно този диапазон прави и
моят мотор няколко десетки секунди след като съм прекъснал и възтановил захранването /откачил и закачил акумулатора/........един от пишещите тук бе
споменал че след прекъсване на захранването компютъра си прави диагностика
и зарежда или оптимизира наново кодовете си и затова е това поведение........
ами ако това нещо се случва постояннно естествено че няма да работи мотора.....

и ти пък си намерил къде да го светнеш тоя постинг.........сеат от доста години
няма нищо общо с фиат.......сега е в семейството на фолксваген...........не за друго просто в клубовете на фолкс.ауди може да има хора които да са минали
по твоя път и да ти са от полза...........вземи го копирай постинга и го пусни там....

колко простотия Оди боже по тая зЕмя....

Редактирано от изпpocтял c вac на 18.06.01 19:05.



Тема Re: i edin wyprosнови [re: marek]  
Автор Estelle 1O5 (Шкода-маниак:))
Публикувано20.06.01 12:48



1,8 моно е най капризния двигател на VW. Промяна на базовия ъгъл с половин градус може да го направи абсолютно неадекватен(същото се получава ако сипеш бензин с малко по различно от 95 октаново число). Така че съгласи се че ако наистина ти бяга ремъка с един зъб неможе да се очаква стабилна работа. Още повече че и газоразпределението се обърква. Така от разтояние немога да кажа дали е правилно зацепен или не, но най-сигурния начин е да отвориш капака на главата и да гледаш в какво положение са ти клапаните при горна мъртва точка на първи цилиндър.
В много случаи този проблем се появява и при изтощена(мързелива) ламбда сонда. Като я гледаш на осцилоскопа уж работи нормално, но всъщност е инертна и компютъра променя ГВС в прекалено големи граници. За да я провериш ти трябва двуканален осцилоскоп за да гледаш едновременно сондата и инжектора, като синхронизацията трябва да е по инжектора.
Съвета ми относно запалителната система е да смениш кабелите и свещите, профилактично, понеже също могат да ти създадат проблем с прекъсване на определени обороти. VW препоръчват свещи Bosch W7DTC, растояние м-ду електродите 0,7-0,9 mm





Тема Re: i edin wyprosнови [re: Estelle 1O5]  
Автор изпpocтял c вac (приятно прост)
Публикувано20.06.01 18:38



не знам откъде вадиш такова заключение........всички сервизни специалисти с които съм говорил включително и от сервизи оторизирани от
вносителя за гарнционно и извънгаранционно обслужване на фолкваген от
фирмата вносител са на точно обратното мнение.......че мотора е опростен
оптимизиран и е един от най-надеждните........това за единия зъб също
не съм съгласен че оказва толкова драматично влияние върху поведението на мотора........поне на практика.......при мен ремъка бе
прескочил1или 2зъба не си спомням точно единственото което се усещаше при движението бе почукването на аванса защото ремъка беше прескочил
зъби и на шайбата която задвижва разпределителя на запалването.........
е ако говориш за инжекциона там ти си специалист.........
ще те питам нещо......мотора ми е същия като гореописания през зимата от
време на време ми правеше следните номера.....запаля я колатаестудена
и като поработи няколко минути намалява оборотите и тръгва да гасне.....
подам няколко пъти газ и се оправя........системата на впръскване е моно
мотроник.......по капризна ли е от джетроника.......

на кой му пука


Тема Re: i edin wyprosнови [re: изпpocтял c вac]  
Автор Estelle 1O5 (Шкода-маниак:))
Публикувано21.06.01 03:05



Номера е в това че датчика за положение на кол. вал е в дистрибутора. Сега това за прескочените зъби ... неможеш да ме убедиш че не се усещало , но то е субективно. Та за датчика - като въртиш делкото се променя момента на отваряне на инжектора понеже и горивната система се синхронизира по него. От там се получавт доста интересни ефекти... Например както си работи равномерно двигателя на 800 rpm , при отваряне и затваряне на клапата обаче застава на 1000 , 500 , 1300 , 300 или направо изгасва. С промяна на положението на делкото това обикновено се изчиства. И ламбдата много им влияе.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.