Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 26.05.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Някой може ли да ми препоръча  
Автор Tetin77 ()
Публикувано21.11.11 18:30



някоя и друга книга за четене. Аз не съм чел много от жанъра, но харесах много Пътеводителя на Дъглас Адамс. Зачетох примерно на Тери Пратчет книгите, както намерих един списък с ред за четене. Цветът на магията ми допадна, Фантастична светлина още повече, макар да е с малко претупан край, обаче сега съм на средата на Магизточник и направо вече се дразня. Според мен е написана почти без капка вдъхновение. А и ми се иска да разнообразя малко от него.
Примерно се сещам, че Сирените от Титан ми е една от любимите книги, макар да не е баш фентъзи Кърт Вонегът. Майка Нощ също ме кефи от него и още няколко.
Не съм чел много фентъзи, но ако има и други автори като ДА, със сигурност ще ми стане любим жанр.



Тема Re: Някой може ли да ми препоръчанови [re: Tetin77]  
Автор pgh (новак)
Публикувано16.12.11 11:45



Препоръчвам Робърт Асприн



Тема Re: Някой може ли да ми препоръчанови [re: Tetin77]  
Автор Kill-op (непознат )
Публикувано16.12.11 18:39



Тери Гудкайнд с поредицата за меча.. :)
А иначе Пратчет е уникален, особено ако попаднеш на добър превод...



Тема Може бинови [re: Tetin77]  
Автор Mъглишeв (Демодератор)
Публикувано26.12.11 00:01



си падаш по майтапчийско фентъзи и фантастика. Ако е така, потърси си следните неща:

- "Случаят с бунището за токсична магия" от Хари Търтълдав;
- "Донеси ми главата на Принца",
- "Ако с Фауст не успееш"
- и "Просто шеметен фарс" от тандема Роджър Зелазни и Робърт Шекли (както и всичко самостоятелно на Шекли);
- "Понеделник започва в събота" от братята Аркадий и Борис Стругацки;
- новото издание на "Звездни дневници"
- и "Кибериада" от Станислав Лем;
- двете части на "Операция хаос"
- и "Кръстоносци в Космоса" от Пол Андерсън;
- "Мостът на птиците",
- "Легенда за камъка"
- и "Осем ловки демона" от Бари Хюгарт.

Всичко това са невероятни майтапи, но много интелигентни. Най-веселите неща във фантастиката и фентъзито.

Пратчет е различен във всяка своя книжка. Някои са много хубави, но други не са. Може би най-хубавите му са:
- "Малки богове";
- "Въоръжени мъже";
- "Петият слон";
- "Нощна стража";
- "Посестрими в занаята";
- "Вещици в чужбина".
Но всеки фен на Пратчет предпочита различни негови книги.

Коля и беся



Тема Re: Може бинови [re: Mъглишeв]  
Автор Tetin77 ()
Публикувано27.01.12 10:11



Много ви благодаря за отговорите на всички. Сега ще падне здраво четене.
А помежду другото, последните книги, които прочетох бяха Пилето на Уортън и няколко на Маркес, е, нямат много общо с клуба, но ги препоръчвам.



Тема Re: Някой може ли да ми препоръчанови [re: Tetin77]  
Автор Empressyana (Огнени очи)
Публикувано25.07.12 14:39



С удоволствие. :) Аз съм голяма почитателка на жанра. Любимите ми произведения са поредицата -Колелото на времето- от Робърт Джордан. Трилогията "Наследството" от Кристофър Паолини също е хубава, както и "Пътуване към Сарантион" на Гай Гавриел Кай. Но за съжаление само първата книга е излязла от печат от Сарантийската мозайка. Преди малко прочетох и "Талисманът" от Стивън Книг и Питър Строб и да си призная, видя ми се като фентъзи. Е, имаше и по-натуралистични и ужасяващи описания, вписващи се в стила на Кинг, но като цяло, книгата си е чисто фентъзи поне според мен.
Надявам се да съм помогнала.





Тема Re: Някой може ли да ми препоръчанови [re: Empressyana]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано10.08.12 17:31



Трилогията "Наследството" от Кристофър Паолини също е хубава,

Не бих искал да прозвучи като заяждане, но...

Аз съм сигурно още по-голям почитател на жанра поне по години :)

"Наследство" на Паолини - със сигурност не е трилогия. И доколкото съм чел от тук от там мнения на по-сериозни любители на жанра - е меко казано по-скоро детска литература при това със сериозни да ги наречем заемки от "Междузвездни войни" и други популярни произведения. Дъщеря ми беше луда по "Наследството", но не и след книга номер три. Предполагам, че порастна, но така и не завърши поредицата.

От останалите препоръки съм чел само Колелото. Януари следващата година се очаква да излезе от печат последната книга. Както любителите знаят "Спомен за светлина" или както там я преведат ще е 3-тата книга от многотомната поредица, която ще излезе под перото на Брандън Сандерсън, след кончината на Роберт Джордан. За мен Сандерсън се справя много повече от добре.

За Сарантийска мозайка и Кай съм чувал само хубави неща. Кинг знам че е майстор, но не ми е по вкуса.

Прав или изправян.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.