Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:39 28.09.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Искам да напиша фентъзи романнови  
АвторЛaн (Нерегистриран)
Публикувано02.08.08 01:21



Здравейте, не съм сигурен дали тук е мястото да питам за това, но все пак ще го направя: от известно време все по-настойчиво ми се върти в главата идеята да напиша фентъзи роман. Нямам предишен писателски опит, но определено усещам вътрешно желание да се захвана с това. Освен това винаги много съм харесвал жанра фентъзи, а и не ми липсват идеи за сюжет. Не ми е напълно ясен обаче процесът на издаване и разпространяване на това, което ще напиша. А и не знам дали няма да е по-добре първо да обсъдя идеите си с издатели и да видя дали някой ще прояви интерес да издаде такава книга. Много ще съм признателен, ако някой, който е наясно с този тип дейност, ме посъветва как да постъпя.
Благодаря предварително!



Тема Re: Искам да напиша фентъзи романнови [re: Лaн]  
АвторVankata (Нерегистриран)
Публикувано02.08.08 14:57



Няма издател на тоя свят, който ще седне да обсъжда идеята за книга на човек без нито една публикация! Първо пишеш нещо, после го предлагаш. Едва когато постигнеш някакъв сериозен успех, ще можеш да предлагаш ненаписани неща.

Но дори и след като книгата ти е готова, да намериш издател е трудно, а в България - почти невъзможно. Трябва или да имаш познати в тези среди, или сам да си платиш издаването. Има го и варианта да спечелиш някой конкурс, но по-добре не разчитай на това.



Тема Re: Искам да напиша фентъзи романнови [re: Лaн]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано05.08.08 14:24



То едно е да имаш идеи, а друго е да можеш да ги пресъздадеш на белия лист / празния екран - според техническите възможности. Не винаги великите идеи намират мястото си на книга - хубаво е да работиш и с още някой, редактор примерно или да търсиш онлайн мнения за написаното, иначе стават масови изгъзици и трошене на пари.
Според мен , ако искаш да издаваш първо публикуваш разни нещица онлайн, участваш в конкурси, самоиздаваш се малко и ако ти излезе късмета може и някъде да те харесат и нещичко да издадат. Пробвай в същите издателства, в които вече са издавали българско фентъзи. Успех!





Тема Re: Искам да напиша фентъзи роман [re: LaGata]  
АвторЛaн (Нерегистриран)
Публикувано08.08.08 20:33



Благодаря за мненията. LaGata, кои са издателствата, които вече са издавали българско фентъзи или научна фантастика?



Тема Re: Искам да напиша фентъзи романнови [re: Лaн]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано08.08.08 23:38



Аргус с поредицата Нова българска фантастика - над 20 книги, Квазар, "Тера фантастика".



Тема Re: Искам да напиша фентъзи романнови [re: Лaн]  
Автор LaGata (малко позната)
Публикувано11.08.08 12:04



Освен това и Персей, и Бард ( ама там случая е малко по-особен ), и разни други мънички издателства - не се ли интересуваш от българско фентъзи, все пак това е първата крачка - опознай конкуренцията, виж какво правят хората на твоята географска ширина, и ако мислиш, че можеш да постигнеш повече - давай смело. Няма смисъл да се мериш с Джордан и Ериксън, а според мен с Ники Телалов и Елена Павлова примерно.



Тема Re: Искам да напиша фентъзи романнови [re: LaGata]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано11.08.08 23:40



Я по-добре да се пробва на Джордан, Гудкайнд, Единг, Фийст и Брукс, а ако спечели - рунд с Теллалов, Павлова, Илиев.



Тема ъъъъ... един въпрос?нови [re: Лaн]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано22.08.08 22:15



Ти искаш да се издържаш от книгите си или просто това, което имаш да кажеш те яде отвътре, иска да види свят, иска аудитория?

Процесът "книгоиздаване и разпространение" е едва накрая... а читатели можеш да си намериш и онлайн.



Тема Re: Искам да напиша фентъзи романнови [re: LaGata]  
Автор titanikus (непознат )
Публикувано29.11.08 22:16



да това е добре 4е ти се занимава и имаш идей, дано да има успех и някой от издателите да реализира проекта, само 4е както казват другите първо трябва да има продукт и след това да споделиш идеята с някой издател според мен, аз по принцип не съм писал никога нищо но имам една идея малко щантава даже сам я публикувак тук във форума като идея може да и хварлиш едно око и ако ти харесва малко се самнявам де:) остави коментар или даи някаква идея




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.