Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 28.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пета част на "Песен за огън и лед"нови  
Автор nikoart (загрижен)
Публикувано07.11.07 20:56



Моля ви, ако някой знае кога се очаква да бъде написана, има ли фиксирана някаква дата, да каже. А също ако имате информация и за 12 част на "Колелото". Благодаря.



Тема Re: Пета част на "Песен за огън и лед"нови [re: nikoart]  
Автор DeathKnight (undead)
Публикувано08.11.07 08:56



за петата част на ПЕСЕН-та от доста време нищо не се чува


а пък 12-тото КОЛЕЛО изобщо не го очаквай в близките 2-3 години (а и после докато се натутат да го преведат още поне 1-1,5 години ) след като джордан умря (т.е. заковаха капака на ковчега му и вече не може да пише) казаха, че бил оставил някакви "бележки" по които жена му да напише книгата, но в официалния сайте се споменава за някаква "армия от писатели" които щели да довършват книгата кое е вярно така и не разбрах, но е сигурно че няма да излезе скоро

изобщо това да купуваш недонаписани поредици си се оказа здраво набутване. аз вече окончателно се отказвам да купувам нещо което не е окончателно написано (поне да е завършено до някаква степен смислово) и не е издадене окончателно. просто ми писна да се набутвам с недоиздадени/недонаписани поредици

Днес е по-зле от вчера, но пък е много по-добре отколкото ще бъде утре...

Тема Re: Пета част на "Песен за огън и лед"нови [re: DeathKnight]  
Автор nikoart (загрижен)
Публикувано08.11.07 12:53



Съгласен съм с това за недописаните поредици, но какво да се прави като вече сме се набутали. Остава ни само да сме търпеливи.



Тема Re: Пета част на "Песен за огън и лед"нови [re: nikoart]  
Автор DeathKnight (undead)
Публикувано09.11.07 09:29



но освен да сме търпеливи, мисля че не трябва да се набутваме още повече с нови такива поредици - сега например упорито отказвам да си купя МАЛАЗАНСКА КНИГА НА МЪРТВИТЕ например докато окончателно не излезе от печат и последния том. чак тогава ще си купя всичко на куп. яд ме е че по-рано не ми е дошъл акъла така да правя, а се набутах със сума ти недовършени поредици

.

Днес е по-зле от вчера, но пък е много по-добре отколкото ще бъде утре...

Тема Re: Пета част на "Песен за огън и лед"нови [re: DeathKnight]  
Автор nikoart (загрижен)
Публикувано12.11.07 11:05



Малазанската книга е много добра. Пък и засега излиза доста по-често от останалите. А някакси не мога да си представя да чакам да издадат една цяла поредица и чак тогава да си я купувам.



Тема Re: Пета част на "Песен за огън и лед"нови [re: nikoart]  
Автор DeathKnight (undead)
Публикувано13.11.07 08:57



за малазанската и аз учвам че била много добра, но все пак ще си спазя принципа и ще изчакам да излезе всичко - никакво купуване преди това. ако по рано бях започнал да правя така сега нямаше да съм заринат с няколко недовършени поредици, които едва ли ще доживея да ги видя издадени, а и дори това да стане безнадеждно ще съм забравил за какво става дума в предишните части и ще трябва да чета всичко отначало



Днес е по-зле от вчера, но пък е много по-добре отколкото ще бъде утре...

Тема Re: Пета част на "Песен за огън и лед"нови [re: DeathKnight]  
Автор Keleb (непознат )
Публикувано13.11.07 22:41



За "Песен за огън и лед" 5 е ще излезе ....кога никой не знае

. МАртин е доста особен афтор (четвъртата книга не трябваше да е "Танц с дракони"(май така беше заглавието забравил съм вече), но малко му се разширило писането и "Пир за врани" е само половинат от плануваната книга ;)

П.П. Не губете надежда ще се появи цялата поредица след има няма 2 десетилетия. А за Малазанска книга на мъртвите те излизат доста бързо от 2004 до 2007 са излезли 6 книги така че се чудя дали Ериксън яде и спи или само пише инъче поредицата изкъртва.



Тема Re: Пета част на "Песен за огън и лед"нови [re: Keleb]  
Автор DeathKnight (undead)
Публикувано14.11.07 08:59



а колко части е МАЛАЗАНСКАТА сага (общо, а не само издаденото до момента)? и завършена ли е изцяло от автора или той си продължава да си пише, а нашите само превеждат?

П.С. какви десетилетия бе човек?!? пепел ти на езика!

аз съвсем ще психясам ако така се окаже

Днес е по-зле от вчера, но пък е много по-добре отколкото ще бъде утре...

Тема Re: Пета част на "Песен за огън и лед"нови [re: DeathKnight]  
Автор nikoart (загрижен)
Публикувано14.11.07 11:09



Седма на Малазанската книга е излязла на английски - чакаме я на български. Някъде бях чел, че ще са десет части, но не съм сигурен. А доколкото знам Ериксън пише по една на година /нещо свързано с договора му/. Дано да продължи така.



Тема Re: Пета част на "Песен за огън и лед"нови [re: nikoart]  
Автор DeathKnight (undead)
Публикувано15.11.07 08:56



мда, явно колегата по-горе беше прав за десетилетията

ами какво да се прави... ще трябва да си изровя нещо друго за четене и така... мерси за инфото все пак!

Днес е по-зле от вчера, но пък е много по-добре отколкото ще бъде утре...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.