Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:32 20.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: търся си малко по-особено фентъзи...нови [re: DeathKnight]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано22.10.07 15:39



Ааа, романите за Анита Блейк са супер!

Но не са фентъзи, а по-скоро хорър и вампирски романи, ама аз си падам по такива книжлета!
Е, Лоръл Хамилтън доста инспирирала и героинята си и по голяма част от сюжета от "Бъфи, убийцата на вампири", ама тъй като съм фенка на сериала прочетох и трите книжки с удоволствие.
По оригинални по мое мнение са романите на Ан Райс по темата "вампири".


Bloody Love

Тема Re: търся си малко по-особено фентъзи...нови [re: may]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано22.10.07 15:48



Да, напълно съм съгласна, че атмосферата на Джонатан Стрейндж наистина е неповторима! Може би само заради тази мрачна викторианска атмосфера продължавах да чета книгата. Превъдът също е много добър според мен, макар че не съм голям експерт на тая тема!



Bloody Love

Тема Re: търся си малко по-особено фентъзи...нови [re: LaGata]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано22.10.07 20:38



Посочената поредина Грийн е както Звездни войни - смес от космическа опера и фентъзи, без да е ясно кое е пробладаващото.
Другата му отчасти издавана поредиз - за Хоук и Фишер, си е чисто фентъзи, със сюжет на политически трилър и може би лек привкус на цинизъм. Доста е сходна по усещане с книгите за Анкх-морпоркската нощна стража на Пратчет.

TANSTAAFL


Тема Re: търся си малко по-особено фентъзи...нови [re: DeathKnight]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано22.10.07 20:46




Не мога да твърдя, че е от любимите ми автори, дори не е особено добър или оригинален, но става за четене. Книгите за есперите и Империята са от поредицата на Орфия, издадени преди 10-на години ("Адският свят", "Светът на призраците", "Светът на мъглите"). Пиши на Генерала, ако ги искаш (спомените ми са доста бледи, според тях "Адският свят" не беше лоша).

TANSTAAFL

Тема Re: търся си малко по-особено фентъзи...нови [re: N-Angel]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано22.10.07 20:51



Малко е офф, обаче горещо ти препоръчвам

- това е една от най-оригиналните книги за вампири, попадали ми някога (а заглавието много успешно маскира темата). Принципно сюжета е свързан с (тази си е само добър психо-трилър).
А какво мислиш за "Кървав лов" с Луси Лиу?

TANSTAAFL

Тема Re: търся си малко по-особено фентъзи...нови [re: Kopo]  
Автор DeathKnight (undead)
Публикувано23.10.07 10:11



хм, явно ЕСПЕРИТЕ... си е повече фантастика омешана с фентъзи (не точно най-любимия ми стил...

)...

розите и теменужките по-скоро май отиват към трилър-жанра (поне според ревютат в нета, които четох, а и др.книги от същия автор, които също видях в нета - признавам нищо негово не съм чел ). много ми напомниха за една моя много любима преди време поредица - серия ЧЕНГЕ - не помня на кое издателство, но я изчетох почти цялата на времето - преди 6-7 години като бях в гимназията. (братовчеда беше голям фен и си беше купил всичко излязло до момента от поредицата и аз така между другото се вредих да я попрочета ). принципно харесвам подобни книги, но нещо не ми се четат точно криминалета сега (иначе имам около 10тина книжки на агата кристи /новото издание на ера/ на които още не им е дошъл реда ).

сега мисля да продължа с поредицата на хамилтън (все пак има още 2 книжки излезли) и междувременно да потърся нещо на ан райс (има интересни нещица, само не знам дали ще се намери нещо на бг).
благодаря ти за идеите

Днес е по-зле от вчера, но пък е много по-добре отколкото ще бъде утре...

Тема Re: търся си малко по-особено фентъзи...нови [re: Kopo]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано23.10.07 10:51



А, Копо, благодаря!


Това за теменужките изглежда доста интересно. Отдавна не съм чела интересно вампирско четиво. Последното, което четох беше май "Вампирът Виторио" на Ан Райс, ама нещо не ме очарова...
Кървав лов не съм го гледала - напоследък нямам много време за гледане, а чета само по автобусите...

Bloody Love

Тема Re: търся си малко по-особено фентъзи...нови [re: DeathKnight]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано23.10.07 14:29



Ан Райс има 3 книги, издадени на български.
По мои наблюдения, под името "Ченге" излизат крминалетата на

(вероятно за да се прави разлика от трулърите, с които започна издателството), но това са доста книги от най-различни автори. Според справката в сайта на издателството продължават да си излизат книги с това обозначение. Между другото, Атика имат издадена малко фантастика, но "Игра на живот" и "Прах" си струват четенето, и още как при това.

TANSTAAFL

Тема Re: търся си малко по-особено фентъзи...нови [re: N-Angel]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано23.10.07 14:34



Виж, може би те подвеждам, но ако обясня какво имам предвид - претаков удоволствието от книгата.



TANSTAAFL

Тема Re: търся си малко по-особено фентъзи...нови [re: Kopo]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано23.10.07 16:54



"Игра на живот" съм я чела - много е добра наистина. Взех си я от една разпродажба за 2 кинта и отначало бях доста скептична - пак някакво книжле на тема прераждане, ама се оказа наистина уникална идея колко пъти можеш да изживееш един живот и по колко различни начина...
Трилогията за "Вселената на правдивия" ми изиглежда доста добро. А и другите май не са никак лоши.


Това издателство не участва ли на Панаирите на книгата? Аз обичайно оттам си купувам доста неща, ама не съм ги забелязвала.

Bloody Love


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.