Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 17.05.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема обърках сенови  
Автормишo (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 19:14



доста късно прочетох "колелото на времето" и бях останала с убеждението, че мазрим таим е един от отстъпниците, и по-точно демандред. но тези дни препрочитах откъса с прочистването на сайдин - и изведнъж установих, че там демандред не познава флин, адски беше изненадан, че той е ашаман
е да, де, обаче мазрим таим прекрасно познава флин - тъй че явно не е демандред

вие какво мислите, кой от отстъпниците е той?



Тема Re: обърках сенови [re: мишo]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано26.02.07 21:12



Наистина всички намеци са за Демандред, но пък Самаил изчезна, без да е сигурно че машадар го докопа в Шадар Логот.

TANSTAAFL


Тема Re: обърках сенови [re: мишo]  
Автор BelDrag ()
Публикувано26.02.07 21:19



Никой! Мазрим е от тъмните, но не е никой от отстъпниците. Ето директно потвърждение от самият Джордан:

Question: At recent book signing following the release of Crossroads of Twilight, it was reported that you confirmed that the Forsaken Demandred has never posed as the man known as Mazrim Taim, who was introduced to Rand at the beginning of Lord of Chaos. Have you confirmed that Demandred has never posed as the man known as Mazrim Taim, leader of the Black Tower?

Robert Jordan Answers:Yes. Demandred has never posed as Mazrim Taim. All right, those of who fell over from the shock of a simple, straightforward answer can get up off the floor now. Sometimes, simple and straightforward can be the most devious of all, as any student of Aes Sedai will tell you.



Тема Re: обърках сенови [re: BelDrag]  
Автормишo (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 22:40



благодаря ти за цитата

странно... много странно





Тема Re: обърках сенови [re: мишo]  
Автор Пpинцътkoйтoбecилa (знам и мога)
Публикувано26.02.07 22:47



Странно ли!? Майкат сай бало!!



Тема Re: обърках сенови [re: мишo]  
Автор child_prodigy (зелена еуглена)
Публикувано28.02.07 16:45



То според мен това беше ясно, защото те отстъпниците почти винаги използват реалните си лица за своите превъплъщения и Луз Терин щеше да познае Демадред в Мазрим Таим, освен ако разбира се той не държи силата непрекъснато, за да поддържа сплита на Илюзия, което е глупаво.
Това със прочистването на сайдин го доказва, както и заповедите които ренегатите - ашамани, които искат да убият Ранд получават - Първо от Таим, после и от Демандред.

Весело е, но все пак му се чудя на Деми, дано накрая се разбере къде е бил





Тема Re: обърках сенови [re: child_prodigy]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано01.03.07 23:21



не съм съгласна с това за реалните лица
пресен пример - семирага се правеше на тююн, сещам се и за други случаи
просто вплитат сплита навътре и го завързват

за демандред идея си нямам къде е, но ми стана много странно защо в 10та се споменава самаил като още жив едва ли не



Тема Re: обърках сенови [re: hendy]  
Автор child_prodigy (зелена еуглена)
Публикувано02.03.07 22:42



ама по принцип е практика да са си с реалните лица отстъпниците. Тя семирага само се правеше на тюон, иначе беше Анат Дорже и със нейното си лице, нали онази сул-дам я познаха.
Абе все едно, само джордан ще покаже.

А той за самаил беше казал че е умрял от Машадар, и само се правят че жив, някой го имитира.



Тема Re: обърках сенови [re: мишo]  
Автордимa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 14:32



сега разбирам защо твърдо бях решила, че е от отстъпниците - заради фразата "да властва господарят на хаоса", с която завършва 11-та книга.. . тази фраза само от устата на отстъпниците съм я чувала

а иначе страхотно ме дразни това чакане, ама страхотно - и то точно сега, преди края... всъщност я до ви попитам, той вижда ли се, този край? да знаете кога горе-долу се очаква прословутата 12-та книга?

всъщност хич не мога да си представя как ще завърши толкова много линии само в един том, според мен той ще е поне от две части - което означава и повече за четене, което ми харесва, но и повече за чакане:-(((

та така... сигурно е ясно, че харесвам книгата, и то много - въпреки всичките й кусури и разтеглени епизоди... заживях с нея преди толкова години вече и до гуша ми дойде да чакам - ама... никакъв друг избор, нали



Тема Re: обърках сенови [re: димa]  
АвторEлeнтapи (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 15:21



Светлината да бди над мен! - и 12-та книга ли ще има?



Извинявам се, че пиша в тема, където явно всички са фенове...
Аз четох с голямо удоволствие до 4-та книга, очарована от този свят случващото се в него; после нещо взех да се дразня, нещо нещата взеха да се разтеглят и да циклят, накратко - отказах се и започнах малко...ъъъ...диагонално
(А иначе обичам дебелите книги )
Както и да е, надявах се по най-детински начин някой да ми резюмира как завършва всичко -вярвах, че 11 колело е краят на историята... -признавам, че до 11 книга дори не се докоснах.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.