Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:57 29.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Печалбарите Андерсън и Хърбърт-младшинови [re: Diletanta]  
Авторaнтapec (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 10:23



Ами за да бъдем честни прочетох го вече...

izchervqvam se]И ами съгласна съм че не стъпва и на малкия пръст на Дюна...
За сметка на това върви зоста по-бързо Прочетох я за двойно по-малко врема от колкото ДЮН



Тема Re: Печалбарите Андерсън и Хърбърт-младшинови [re: aнтapec]  
Автор Diletanta (наблюдател)
Публикувано26.02.07 11:36



Малък подарък - откъс от мнението на човек, който е дал на Hunters of Dune оценка 3 от 5. (Няма да цитирам онези, плеснали 1 от 5, защото картинката ще стане твърде страшна.

)
"Тази книга ме вбесява, защото ПО НИЩО не прилича на изящната проза, умелото разкриване на характерите и философските прозрения, привлекли толкова читатели към романите на Франк Хърбърт. Най-очебийната разлика между бащата и сина е в майсторската пестеливост. Това, което Хърбърт подсказваше само с едно изречение, Хърбърт-младши и Андерсън предъвкват в дълъг тромав абзац. Готов съм да повярвам, че тези автори просто не уважават ума на своите читатели. Франк Хърбърт обаче ни подтикваше да мислим, издигаше ни до своето равнище."
Но не бива да им отричаме едно постижение - нагушиха се с пари от своята наглост. В Америчко си намериха достатъчно почитатели, на които сложността на "Дюна" им е дошла в повечко и са предпочели варианта в стил "Рийдърс Дайджест" и латино сапунка.
Олеле... Ей сега видях, че щяло да има още една - Sandworms of Dune. Ако спечеля от тотото, знам при кого ще пратя момчетата с бухалките...

Редактирано от Diletanta на 26.02.07 11:40.



Тема Re: ДА ДАнови [re: antares]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано27.02.07 03:41



Първо да кажа , че като казвам "дете" не целя да те обидя. Само констатирам възраст :). Виждам, че не си се засегнала, което ме радва.

Второ, завладяващо за теб, често може да скучно за друг. Всеки има собствен вкус, култура и възприятие. Недей се опита да им налагаш насила да "открият" нещо. Като няма желание - нещата често завършват се неочаквано лош резултат.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Не се ли оливаме малко???нови [re: Diletanta]  
Авторantares (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 17:43



Да де Вярно че Не е нещо особено добро вярно че не може и да стъпи до хърбърт 'Старщи' Но май не е мн. хубаво да определяме хората като....АБЕ НАПРАВО НЕ ЗНАМ КВИ ГИ ДРЪНКАМ...
книгата е гадна направо разваля историята



Тема уххх че кофти стананови [re: Paganel]  
Авторantars (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 15:13



За да съм чесна налко кофти ми стана че ме наричат дете защото "сериозните"около мен по принцип ме въсприемат като такова точно заради фентазито и фантастиката Малко в повече ми доиде че и тук ме наричат така


Но нещата пак опират до това Аз под "Другите не харесващи Хърбурт" имам предвид МАНИЯЦИ на тема фантастично и митично...това ми тежи на дъщата ... че съм сама
Или поне така си мислех до преди месец



Тема Re: уххх че кофти стананови [re: antars]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано01.03.07 00:30



Ами не си сама (нещо като медик в Либия). Надявам се да не засегна никого, ама ми се повръща вече от тая лицемерна кампания....
Та, дерзай и чети фантастика. Това е жанр за цял живот. Аз чета усърдно книги от 7-годишен. Минал съм през различни жанрове (на различни възрасти). И приказките, и уестърните, и криминалните, и приключенските, всичко мина и замина. Ама фантастиката ме държи и не ме пуска :)
А какво четат тези които ти се смеят, че ми стана интересно.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: уххх че кофти стананови [re: Paganel]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано01.03.07 22:00



Пага, двама сме! (т.е. хич не си сам

)

TANSTAAFL

Тема Re: уххх че кофти стананови [re: Kopo]  
Авторaнтapec (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 10:11



КИКИКИ

тези кито ми се смеят харесват главно фентъзи и фантастика...
Що се отнася до медиците ...не ми се говори за кофти държавна политика ...пък и не трябва
Я кажете нещо за Дюна дето не го знам ...(аз знам мн. малко)



Тема Re: дообрееенови [re: aнтapec]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано07.03.07 01:05



Виж, повечето хора наистина смесват доста тия 2 жанра (фентъзи и фантастика). Лично за мен, обаче, те са 2 съвсем различни. И въпреки, че сега пиша във форум с име "Фентъзи", аз всъщност НИКАК не го харесвам.
Разбира се, има някои малко изключения (примерно "Властелина", ама те са толкова малко, колкото да потвърдят правилото) :)
Но, аз се отплеснах.
Нещо за Дюна викаш... мм знаеш ли, че тва е една пустинна планета.... :):):)
Как беше интрото на играта: Land of Sand, Home of the Spice. :)

Хайде от мен да мине. Ще ти кажа нещо интересно: Как Лайът-Кейнс е станал водач на свободните.
Всъщност вината за това и изцяло на баща му. Пардот Кейнс и бил имперския планетолог на Аракис. Той е бил много отдаден на работата си и изследванията си. Бил е възхитен от природата на планетата и коренното население. При някаква улична свада, той спасява 3-ма "свободни" юноши от харконския патрул (единия от тях се казва Стилгар ;) ). От благодарност те го водят в един сийтч (той е настоявал да говори с техните водачи). Там той надълго и нашироко им обяснява, че е възможно от пустинята да стане прекрасна земя и т.н. Старейшините обаче решават, че е просто безумец и тъй като е външен видял таен сийч, трябва да бъде премахнат. Възложили на един свободен да му "вземе водата". Само че, както вървял към него с кристален нож в ръкава, този свободен промушил себе си, а не Кейнс. Това било прието за знак от боговете и Прадот бил обявен за пророк. Той бил приет от свободните и даже племената се съюзили в името на негова мечта. Синът му просто продължава неговото дело.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: уххх че кофти стананови [re: antars]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано10.03.07 16:29



Внимавай, Хърбърт има доста цинично мнение за "митичното".

Ad astra per aspera



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.