Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 01.07.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: един лаик ме пита.......нови [re: Kняз Лyцифep]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано21.08.06 13:16



а вие защо биете негрите?

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: един лаик ме пита.......нови [re: Kняз Лyцифep]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.08.06 22:06



Р. Джордан - оставя съмнението, че или е паралелна вселена, или далченото ни бъдеще (при поставения по презумция Кръговрат може да се възприеме и като далечно минало).
Р. Зелазни - ние сме паралелната Вселена.
М. Муркок - множество общо взето успоредни паралелни светове, в които Главния герой си има съответен аватар. В някои моменти Вселените се пресичат и Героите се срещат. За съжаление - почти неиздаван на български.



TANSTAAFL

Тема Re: един лаик ме пита....... [re: Kняз Лyцифep]  
АвторElentari (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 12:23



Хм, ами то DarthSparhawk вече отговори подобаващо на този лаик



Паралелна еволюция-има си за това жанр научна фантастика, мисля...

Корените на фентъзито са много дълбоки- геройства, пътуване, магии-още в историята на аргонавтите и в Одисея ги има...
А мечовете, конете и всичко останало са атрибути на една изгубена завинаги възможност, на изгубената доблест, мъжество, порив а спасяване на света...

"Где ли конят с ездача?"...Това е плач точно за тази изгубена възможност...Предпочитам да се влиза в битка с меч с благородна история, а не с бейзболна бухалка...



Тема Re: един лаик ме пита....... [re: Kняз Лyцифep]  
Автор AлeнaтaBeщицa (tomorrow`s man)
Публикувано23.08.06 20:40



Какво против имаш конете и мечовете? Ми че то си е класика в жанра . Според мен би било доста несполучлива идея Белгарион да има седем ръце , да язди гигантска зелена горила и да убие Торак с джобно ножче ...



Тема Re: един лаик ме пита....... [re: AлeнaтaBeщицa]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано23.08.06 22:18




това беше яко.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: един лаик ме пита....... [re: Kняз Лyцифep]  
АвторLightkeeper (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 12:37



Ми наистина да яздиш горила е твърде необичайно, за да се хареса на повечето хора.Всички са свикнали на традиционните образи, но вече всичко е толкова изтъркано, че все някой ще реши да направи нещо свежо.
А съвсем друг въпрос е, че доста фентъзи книги, игри, картини са направени от хора прочели за средновековния реквизит около един ред.От това се получават дразнещо големи брони и жени, които размахват над главите си двуметрови мечове (на ширина, острието е поне километър

)
Е това си е само моето мнение.Не че не харесвам фентъзи...



Тема Re: един лаик ме пита....... [re: Lightkeeper]  
Автор AлeнaтaBeщицa (tomorrow`s man)
Публикувано25.08.06 15:11



Е сега пък и ти ! Гигански мечове като лопати има само в мангата Final fantasy (която така и не догледах) , а пък Белгарион си има такъв меч защото какво щеше да стане ако има обикновен малк меч и стане 20 метров за да се бие с торак





Тема Каква била работата! [re: AлeнaтaBeщицa]  
Автор ladyMarian (defender)
Публикувано25.08.06 16:38



Аз пък си мислех, че това с големия меч е от комплекси



Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: един лаик ме пита....... [re: Kняз Лyцифep]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано28.08.06 12:31



Значи, батка, отговорът е доста лесен.
Някой го каза, но доста заобиколно. Може да се напише фентъзи/фантастика, където главните герои не са хора или по-точно, даже не са хуманоиди, но точно там е проблема. Нещо, което е твърде нечовешко се възприема трудно, а в повечето случаи дори се отхвърля.
Ето защо си има мечове, хора, кончета и тем подобни.
Ето защи във фантастиката главните герои са хора ... поне засега.

Remove the fleet away from the Deathstar!


Тема Re: един лаик ме пита....... [re: Kняз Лyцифep]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано28.08.06 17:28



Хубаво се чудиш такива неща. Жалко, че никой не ти е отговорил.
Отгворът е следния - защото фентъзите е жанр, основан на средновековните оръжия, разголените мацки с кофти съдба, злите магьосници с хендикап, принципно в неизгодна позиция добри магове, героя с белег по рождение.
Всичко останало е извън шаблона, иска обяснение (и мислене) и няма да може да се продаде като тухла с надпис "фентъзи".
Алелуя!



- няколко думи от читателя


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.