Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 01.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Обсебването на Елейзабел Крейнови  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано24.05.06 19:21



Една много приятна, макар и напълно непртенциона книга.



На мен по някои детайли напомня на "Нищо никъде никой" на Нийл Геймън + още една книга, която в момента ми обягва (човърка ме вече 3-ти ден, а не мога и не мога да се сетя). Ако още някой е чел книгата на Удинг и има идея на коя друга напомня, нека да сподели, ще съм му благодарен.

TANSTAAFL

Тема Re: Обсебването на Елейзабел Крейнови [re: Kopo]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано28.05.06 00:13



Хм, звучи интересно... Аз бих се престрашила, само да видим кога ще докарам ред :)



Тема Re: Обсебването на Елейзабел Крейнови [re: Kopo]  
Автор spider4o™ (български)
Публикувано28.05.06 17:48



не съм я чел

______________
Алкохолът не решава проблемите ...всъщност и млякото не ги решава.


Тема Re: Обсебването на Елейзабел Крейнови [re: Kopo]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано29.05.06 13:48



Купих си я в събота от Панаира. Доколкото я прегледах наистина прилича на Геймън, като и на трилогията "Тъмните Му Материи" на Филип Пулман. Обещава да бъде интересна.
Сказанието за Сарамир обаче също е много яко, така че отново ти го препоръчвам!

"Постоянството винаги е в полза на човека."
И-Дзин


Тема Re: Обсебването на Елейзабел Крейнови [re: N-Angel]  
Автор avatarofsarig (Стрелец)
Публикувано29.05.06 16:14



Геймън и Пулман?
Геймън за мен е много добър автор, а от трилогията на Пулман бях очарован като я четох - страшно оригнална
Иначе Сказанията за Сарамир са ми ги препоръчвали, но като видях тея корици в цвета на дъгата и нещо ми се изпари желанието ;/
Все пак май ще ме накарате да прочета нещо на тоя човек

Бтв, Копо, книгата на Геймън е 'Никога, никъде, никой'

Редактирано от avatarofsarig на 29.05.06 16:21.



Тема Re: Обсебването на Елейзабел Крейнови [re: avatarofsarig]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано29.05.06 16:53



Книгата на Геймън е Neverwere, всичко друго е преводаческа спекулация

Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: Обсебването на Елейзабел Крейнови [re: lady Marian]  
Автор avatarofsarig (Стрелец)
Публикувано29.05.06 18:33



Според мен пък е доста точно преведено заглавието като се има предвид какво представлява и самата книга ;)
Все пак не можеха да го оставят Neverwere, а и едва ли имаш по-добър вариант? :)

Честта е онази невидима кост, която държи главата изправена

Редактирано от avatarofsarig на 29.05.06 18:35.



Тема Сарамир-малко спойлеринови [re: avatarofsarig]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано30.05.06 11:52



То и на мен когато ми препоръчаха преди около година първия Сарамир мислех да откажа - първо - непознат изобщо автор, второ - хм, да, странна корица Ама после много ми хареса, защото това не е обичайно клиширано фентъзи, като дава вид отначало. Всъщност има и фантастичен елемент, защото свръх способностите на героите /Различините/ и чаросплетниците са се развили в следствие на една от луните, която е паднала върху планетата, натрошила се е на отделни отломъци /наричат ги Вещерски камъни/, които са предизвикали мутациите, които при всеки се проявяват в различен аспект - нещо като при X-men.
Но светът на Сарамир си е стандартен фентъзи свят, напомнящ малко китайската, японската или някаква източна империя /то и повечето имена на героите звучат малко по китайски / което в началото леко ме дразнеше, ама като си помисля и това прави книгата донякъде оригинална.
Ами повече няма да пускам спойлери, то и аз сега съм все още в началото на третата книга, но лично мен ме кефи!
А за "Елейзабел Крей" не мога стопроцентово да твърдя на какво ми прилича, тъй като още не съм започнала да я чета, но от това което прегледах оттук оттам ми напомня за Пулман и Геймън - някаква алтернативна версия на Лондон и звучи съвсем различно от трилогията за Сарамир.

"Постоянството винаги е в полза на човека."
И-Дзин


Тема Re: Сарамир-малко спойлери [re: N-Angel]  
Автор avatarofsarig (Стрелец)
Публикувано30.05.06 15:07



За корицата се шегувах, това да ми беше проблемът ;)
Иначе за аналога с източната култура, само заради това бих се наел да я прочета ;).. А иначе за имената, няма как, не би звучало иначе правдоподобно и от личен опит казвам, че по някое време дори почват да кефят(Чун Куо)
Та така..

Честта е онази невидима кост, която държи главата изправена


Тема Re: Сарамир-малко спойлери [re: avatarofsarig]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано30.05.06 17:37



Е, не е точно Чун Куо, но има такива именца като Кайку, Мишани, но наред с тях има и такива като Асара и Кайлиин, Лусия. А и още нещо женските образи са много повече и по-добре обрисувани, което може би ще те кефи. Честно казано не се сещам за някой ярък мъжки образ, който да ми е направил впечатление, което донякъде ощетява нас дамите

"Постоянството винаги е в полза на човека."
И-Дзин



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.