Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 24.05.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Реймънд Фийст - въпроси...  
Автор Джypo Caймoн Mизyнo (ДжиЕсЕм)
Публикувано10.05.06 18:08



Здравейство на всички фенове на фентъзито под формата на книги, филми, игри и прочие...

Предварително се извинявам ако повтарям нечий въпрос или ако някой от въпросите ми е вече отговорен - в такива случаи ще е достатъчно вместо да ме ругаете просто да ме насочите към съответната страница/страници. Ок?

Та значи...
- Някой знае ли дали има издадени на български книгите на Реймънд Фийст от поредицата за Конклава на Сенките? Ако ги има къде мога да си ги купя?
- По-генерален въпрос: дали има някъде уеб-страница на български, където да пише кои книги на Фийст са издадени на български и от кое издателство?
- Малко страничен въпрос: дали издателство Елф има уеб-страница и ако има какъв е линка?

Други въпроси ще питам като се сетя.
Предварително благодаря на всички, които ще ми отговорят - със среден пръст [абе що няма емотиконка за среден пръст м?] на онези, които ще ме наругаят, подиграят и т.н. и с черпене (за сега само виртуално) на онези, които ще ми дадат полезна информация.

Хайде със здраве.

Умри де ел'Ориго, слуга на капитана!


Тема Re: Реймънд Фийст - въпроси...нови [re: Джypo Caймoн Mизyнo]  
Автор avatarofsarig (Стрелец)
Публикувано10.05.06 19:21



Почвам по ред на въпросите:

- Все още ги няма, по думите на преводача в един друг форум след Песента се очаква да почне и превеждането на Конклава, та ще се наложи да почакаш :)
- Страницата, на която можеш да намериш информация е


Та издалството е Бард, които са изкарали до момента - Сага за войната на разлома(3 големи тома, събрали общо 6 негови книги), Войната на студенокръвните(4 книжки) и 3-те части от Кондор, поместени в един том(има още 2 части, които не знам и дали са завършени)
- Доколкото знам нямат сайт ИК "Елф", те дори още съществуват ли като издателство, бтв?

Честта е онази невидима кост, която държи главата изправена

Редактирано от avatarofsarig на 10.05.06 19:22.



Тема Re: Реймънд Фийст - въпроси...нови [re: avatarofsarig]  
Автор Джypo Caймoн Mизyнo (ДжиЕсЕм)
Публикувано10.05.06 19:34



Благодарско начи за бързия отговор...

Аз започнах да чета Фийст още преди 4-5 години, когато пуснаха първата книга от Сагата за войната на разлома (Том 1) и до сега съм събрал 4-те тома (!) от нея сага и 4-те книги от Войната на студенокръвните. Пиша 4 тома, щото на тях си им пише Том 3 и Том 4 от Сагата . Мисля, че 4-ия том е точно онзи с трите книги за Крондор ама може и да бъркам - още не съм ги прочел. Всички книги са на издателство "Бард".

Прощавай за неосведомеността, но какво е "Песента"? Нещо от Фийст ли е?

За ИК "Елф" не знам - заинтересувах се заради книгите на Ник Перумов за "Меча на Елфите". Казват, че са достойно разширение на книгите на Толкин.

Пак ти благодаря.
Хайде със здраве.

Умри де ел'Ориго, слуга на капитана!


Тема Re: Реймънд Фийст - въпроси...нови [re: Джypo Caймoн Mизyнo]  
Автор DavieМодератор (пристрастен)
Публикувано11.05.06 11:34



"Песента" = Песен за огън и лед.
Авторът е Джордж Мартин. "Бард" вече издадоха първите 3 тома. Чака се четвъртият.

To hear, one must be silent.


Тема Re: Реймънд Фийст - въпроси...нови [re: avatarofsarig]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.05.06 22:53



Има и един разказ - "Дърварчето", към Войната на разлома е, излезе в сборника "Легенди" (издаден от Бард).

TANSTAAFL


Тема Re: Реймънд Фийст - въпроси...нови [re: Kopo]  
Автор Darth Sparhawk (Sith Lord)
Публикувано17.05.06 11:54



Има и един разказ за някакъв фокусник, но в кой сборник не помня.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Реймънд Фийст - въпроси...нови [re: Kopo]  
Автор Джypo Caймoн Mизyнo (ДжиЕсЕм)
Публикувано17.05.06 12:13



Хммм, значи преди 3 седмици минах покрай Славейков, после и през няколко по-големи и по-малки книжарници, но освен 4-те тома за войната на разлома и 4-те тома за войната на студенокръвните, не намерих нито една друга книга от Фийст.

Къде мога да го намеря това "Дърварче" и "Легенди"-те?
Мерси предварително.

Умри де ел'Ориго, слуга на капитана!


Тема Re: Реймънд Фийст - въпроси...нови [re: Джypo Caймoн Mизyнo]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано17.05.06 23:36



До колкото зная сборника "Легенди" от 3 години не е наличен при БАРД. Търси го на старо и късмет.

TANSTAAFL



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.