Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 20.05.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Техническо лице - да пише? Смях до дупка!нови  
АвторEllian (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 11:44



Здравейте!
Дълго време чета какво пише във форума, както и в други подобни, но така и не се решавах да поставя моят въпрос. А той е - случвало ли се е и друг път някой със съвсем различни наклонности да вземе да пропише? Моят случай е точно такъв! Моля за вашето снизхождение и дано вече не умирате от смях.
Винаги съм се занимавала с техника и бизнес, докато преди близо година не излязох в майчинство. Дали това ми повлия така странно незнам, но през последните 3 месеца започнах да пиша. Първоначално смятах, че ще бъде малко разказче, но после коренно промених решението си и започнах моят роман. Досега съм написала над 120страници(като за да го завърша трябва да напиша поне още 400) и спокойно мога да кажа, че ми доставя невероятно удоволствие. В интерес на истината съм доста далеч от книгите и литературата, а в това число сюжети, правопис, и т.н. Затова искам да помоля някой, който разбира от тези работи да ми даде е-mail и аз ще му пратя 20-30 странички, да ми каже мнението си.
Благодаря на всички, готови да помогнат!



Тема Re: Техническо лице - да пише? Смях до дупка! [re: Ellian]  
АвторTitanium (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 17:47



Ситуацията не е за смях! Технически грамотните хора пишат по-добре и най-вече значително по-смислено от стандартния мечтател с писалка в ръка. Защото дори и в мечтите трябва да има мисъл и смисъл. Това правило важи още от зараждането на съвременната фантастика, започвайки от Жул Верн, преминавайки през Артър Кларк и Айзък Азимов (докторска степен по физика и астрономия) и се свърши с новатори от ранга на Викториа Уелт. Разбира се тридесет страници са твърде недостатъчни, за да може да се направи анализ, в каква посока се придвижва творбата ви. По-скоро въпросните тридесет страници биха дали някаква представа за правописните способности и езикова култура на автора, но не и за мащаба на мислене и комбинативността в съчетанието между информация, идеи и цели; качества, които се явяват истинската съкровищница на всеки тип литература. Необходимият минимум за изчерпателна преценка са петдесет страници, формат А-4 при шрифт 14 times new roman.
В случай, че имате желание да погледна за какво става дума, може да ми изпратите избрана част от вашето произведение на адрес:
elitegoldenbooks@yahoo.com



Тема Re: Техническо лице - да пише? Смях до дупка!нови [re: Ellian]  
Авторcянkaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 19:34



хей,titanium,
ти наистина ли искаш само да помогнеш на ellian или търсиш нови идеи?
Защото и за двайсет странички можеш да си кажеш мнението! Прав ли съм!



Тема Re: Техническо лице - да пише? Смях до дупка!нови [re: Ellian]  
Авторбaш дpackaч (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 12:02



напишете един е-майл,за да ви пратя моя.Просто не искам да се вижда кой пише. Определено ме заинтригувахте, без да знам защо! Най-вероятно, защото от няколко дни чета писанията на едни бездарници...



Тема Re: Техническо лице - да пише? Смях до дупка!нови [re: бaш дpackaч]  
АвторEllian (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 13:32



Можете да се свържете с мен на адрес: m_dotcheva@dir.bg



Тема Re: Техническо лице - да пише? Смях до дупка!нови [re: Ellian]  
Авторбaш дpackaч (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 19:02



Ти наистина ли никога ни си писала? Това е въпросът, който ме мъчи!
Относно това което ми прати - невероятно, взимащо дъха повествование. Въпреки, че звучи реално е далеч от шаблони и очакваш всеки миг да се случи чудо. Мисълта върви гладко. Умело хванати детайли, провокиращи читателя.
Стига с хвалебствията. Има и нещо за критикуване,но не е нищо, което не може да се научи! Искрени поздравления!



Тема А на мен би ли пратила, че им стана любопитно?нови [re: Ellian]  
АвторAK75 (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 03:22



akivanov@gmail.com



Тема .нови [re: Ellian]  
Автор DavieМодератор (пристрастен)
Публикувано08.03.06 10:43



Редактирано от Davie на 08.03.06 19:12.



Тема Re: Предупреждение!нови [re: Davie]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано08.03.06 14:25



Хаха, Дейви :)


hasu@abv.bg

една луна наеба звездата


Тема Re: Предупреждение! [re: Пpинцът koйтo бe виш]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано09.03.06 11:53



а какво е пишело всъщност?:)

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.