Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:57 11.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Техническо лице - да пише? Смях до дупка!  
АвторEllian (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 11:44



Здравейте!
Дълго време чета какво пише във форума, както и в други подобни, но така и не се решавах да поставя моят въпрос. А той е - случвало ли се е и друг път някой със съвсем различни наклонности да вземе да пропише? Моят случай е точно такъв! Моля за вашето снизхождение и дано вече не умирате от смях.
Винаги съм се занимавала с техника и бизнес, докато преди близо година не излязох в майчинство. Дали това ми повлия така странно незнам, но през последните 3 месеца започнах да пиша. Първоначално смятах, че ще бъде малко разказче, но после коренно промених решението си и започнах моят роман. Досега съм написала над 120страници(като за да го завърша трябва да напиша поне още 400) и спокойно мога да кажа, че ми доставя невероятно удоволствие. В интерес на истината съм доста далеч от книгите и литературата, а в това число сюжети, правопис, и т.н. Затова искам да помоля някой, който разбира от тези работи да ми даде е-mail и аз ще му пратя 20-30 странички, да ми каже мнението си.
Благодаря на всички, готови да помогнат!



Тема Re: Техническо лице - да пише? Смях до дупка!нови [re: Ellian]  
АвторTitanium (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 17:47



Ситуацията не е за смях! Технически грамотните хора пишат по-добре и най-вече значително по-смислено от стандартния мечтател с писалка в ръка. Защото дори и в мечтите трябва да има мисъл и смисъл. Това правило важи още от зараждането на съвременната фантастика, започвайки от Жул Верн, преминавайки през Артър Кларк и Айзък Азимов (докторска степен по физика и астрономия) и се свърши с новатори от ранга на Викториа Уелт. Разбира се тридесет страници са твърде недостатъчни, за да може да се направи анализ, в каква посока се придвижва творбата ви. По-скоро въпросните тридесет страници биха дали някаква представа за правописните способности и езикова култура на автора, но не и за мащаба на мислене и комбинативността в съчетанието между информация, идеи и цели; качества, които се явяват истинската съкровищница на всеки тип литература. Необходимият минимум за изчерпателна преценка са петдесет страници, формат А-4 при шрифт 14 times new roman.
В случай, че имате желание да погледна за какво става дума, може да ми изпратите избрана част от вашето произведение на адрес:
elitegoldenbooks@yahoo.com



Тема Re: Техническо лице - да пише? Смях до дупка!нови [re: Ellian]  
Авторcянkaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 19:34



хей,titanium,
ти наистина ли искаш само да помогнеш на ellian или търсиш нови идеи?
Защото и за двайсет странички можеш да си кажеш мнението! Прав ли съм!



Тема Re: Техническо лице - да пише? Смях до дупка!нови [re: Ellian]  
Авторбaш дpackaч (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 12:02



напишете един е-майл,за да ви пратя моя.Просто не искам да се вижда кой пише. Определено ме заинтригувахте, без да знам защо! Най-вероятно, защото от няколко дни чета писанията на едни бездарници...



Тема Re: Техническо лице - да пише? Смях до дупка!нови [re: бaш дpackaч]  
АвторEllian (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 13:32



Можете да се свържете с мен на адрес: m_dotcheva@dir.bg



Тема Re: Техническо лице - да пише? Смях до дупка!нови [re: Ellian]  
Авторбaш дpackaч (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 19:02



Ти наистина ли никога ни си писала? Това е въпросът, който ме мъчи!
Относно това което ми прати - невероятно, взимащо дъха повествование. Въпреки, че звучи реално е далеч от шаблони и очакваш всеки миг да се случи чудо. Мисълта върви гладко. Умело хванати детайли, провокиращи читателя.
Стига с хвалебствията. Има и нещо за критикуване,но не е нищо, което не може да се научи! Искрени поздравления!



Тема А на мен би ли пратила, че им стана любопитно?нови [re: Ellian]  
АвторAK75 (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 03:22



akivanov@gmail.com



Тема .нови [re: Ellian]  
Автор DavieМодератор (пристрастен)
Публикувано08.03.06 10:43



Редактирано от Davie на 08.03.06 19:12.



Тема Re: Предупреждение!нови [re: Davie]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано08.03.06 14:25



Хаха, Дейви :)


hasu@abv.bg

една луна наеба звездата


Тема Re: Предупреждение!нови [re: Пpинцът koйтo бe виш]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано09.03.06 11:53



а какво е пишело всъщност?:)

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: Предупреждение!нови [re: cянkи]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано09.03.06 14:00



Ne znam :)

една луна наеба звездата


Тема Re: Предупреждение!нови [re: Пpинцът koйтo бe виш]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано09.03.06 14:25



Аз знам

Completely out of existence, totally out of control...


Тема Re: Предупреждение!нови [re: lady Marian]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано11.03.06 01:23



Ми кажи тогава де :)

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: Предупреждение!нови [re: cянkи]  
Автор DavieМодератор (пристрастен)
Публикувано13.03.06 10:33



Уффф, имаше малък проблем. Решихме го с 2 мейла. Толкоз.
Изтрих си постинга, за да не пречи на темата.
Curiosity killed the cat

To hear, one must be silent.


Тема Re: Предупреждение!нови [re: Davie]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано13.03.06 10:52



Веднага след това следва:
"Моля, подайте кетчупа!"



Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: Предупреждение!нови [re: Davie]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано13.03.06 14:02



Аз все още нямам нищо на пощата си. И този самодеец се надява на обратна връзка и лично развитие. Ха!

една луна наеба звездата


Тема Re: Предупреждение!нови [re: Пpинцът koйтo бe виш]  
Авторellian (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 16:04



Съжалявам, че се получи така, но нищо не ми подсказа, че проявяваш интерес да погледнеш нещо от написаното. днес ще ти пратя.
абсолютен самодеец



Тема Re: Предупреждение!нови [re: Пpинцът koйтo бe виш]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.03.06 17:01



Хайде, и като го прочетеш кажи нещо. Че ми стана интересно и ми се ще някой истински да си каже мнението.



Тема За сянкатанови [re: cянkaтa]  
АвторTitanium (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 04:00



Сянка! Дали съм помогнал или до каква степен, би трябвало да попиташ самата Ellian. Считам, че подобен арбитраж би бил възможно най-справедлив.
Що се отнася до помпозното ти твърдение, че си в състояние да направиш преценка за един роман от 400-500 страници, само по произволно избрани 20... Бих те посъветвал да си помислиш пак. Например ако от романа "Конникът без глава", където има цели глави с описания ти се паднат двадесет страници с природни красоти, дали би допуснал, че става въпрос за кървава интрига или за пътеводител из някаква местност или пък за начална глава на трактовка с ботаническа тематика? Ако мозъчният ти хардуер продължава да не схваща проблемите то тогава се обърни за показен пример към специализираните анализатори на литература (не става въпрос за критиците). Просто прегледай изискванията за кой да е литературен конкурс за романи. Общо взето преценка за качеството на едно произведение се прави при наличието на целия текст. В по редки случаи се изискват седемдесет или дори петдесет страници от романа, но задължително придружени с резюме на цялото произведение. Единствения случай в който съм се натъквал за изискване на двадесет страници бе конкурса за научна фантастика TURNER TOMORROW AWARD през далечната 1991 година. Но тези двадесет страници трябваше да бъдат резюмето (екстракта от идеи) на целия роман и едва ако журито преценеше, че този екстракт си струва усилието се обръщаше към преглед на целия роман. Не си спомням обаче някой да е обвинявал медийния магнат Тед Търнър, (който бе патрон на конконкурса) че копнее за идеите от хилядите романи, които участваха в конкурса. Не си спомням и подобни обвинения да са отправяни към други литературни конкурси. За това и бях крайно озадачен от странното ти съждение за търсенето на нови идеи. При това от фентъзи роман!!! Още повече, че в нашия случай с Ellian, става въпрос за изискване на преценка и авторът сам определя какво и как да бъде предоставено за оценяване и мнение.
Така че когато следващия път бъдеш обладан от подозрения, пиши направо адресирано към Ellian или направо я посъветвай да скрие романа си възможно най-дълбоко и ревниво да го пази никой да не го види и ей-така от време на време за разнообразие да си го чете сама. Трябва да разбереш, че желанието на някого да прочете произведение се приема от автора по същия начин, както артистите в театъра приемат аплодисментите на публиката. Това е сигнал за добре свършена работа. Така че вместо да се съмняваш в това или онова по-добре прочети нещо от Ellian и и помогни (ако имаш желание) с каквото прецениш.



Тема Re: За сянкатанови [re: Titanium]  
АвторEllian (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 09:54



Здравей Titanium!
Искам още веднъж да ти благодаря за отзивчивостта и за професионалното и компетентно мнение! Колкото до въпроса за размера на откъса, както вече ти писах, се оказа абсолютно прав. 20 страници са може би донякъде показателни за това как някой умее да борави с българския език, но в никакъв случай не могат да дадат вярна представа за сюжета, за това как се развива действието и т.н.
Искам още веднъж да кажа, че мнението ти беше изключително ценно за мен!
( бих написала и много дрги неща, но бебето ми яко се разрева )



Тема Re: Предупреждение!нови [re: ellian]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано14.03.06 14:36



Майлът в първия постинг не се е появил самичък, нали Мариана :)

Малко да разчистя работата и ще довърша главата.

една луна наеба звездата


Тема Re: За сянкатанови [re: Titanium]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано14.03.06 14:41



Чеки малко.

Все пак изборът на глава е направен от автора, т.е. предполага се, че ще успее максимално добре да предаде атмосферата, идеята и общото русло на сюжета. Не е като да бръкнеш в произволен участък от книгата.

една луна наеба звездата


Тема За Принцът вишистнови [re: Пpинцът koйтo бe виш]  
АвторBъpkoлakът (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 16:38



Да извинява твое височество, ама предположенията водят до закучване а закучването води до върли издънки.
Чудя се ако например Тери Гудкайнд искаше твоето мнение за някой от романите си. Кои 20 страници щеше да ти изпрати? Дали 20 страници изпълнени с изискани кланета или 20 страници с описанието на причините и подбудите поради които героите прибягват до странните си методики за приготвяне на ястия от човешко месо. В първия случай човек би останал с впечатлението, че героите са избягали от някоя психиатрия а във втория случай, читателя би изпаднал в недоумение, дали не е попаднал на нечия сватба и ще се чуди за къв чиф му е да знае кой на кого бил братчед, кум или сват. Просто интригата развита на 600 страници отива на кино от шест до пет. В този случай май на горкия Тери ще му се наложи да пише двадесет страници обяснение на събитията от двадесетте страници, които ти е изпратил... Ух, уморих се да пиша, за сега.

Гр-р-р, мляс мляс.., вкусно бутче си хапнах аз.



Тема За Принцът, който бе вишист.нови [re: Пpинцът koйтo бe виш]  
АвторTitanium (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 17:46



Ще ти го обясня простичко. Ситуацията е близка до задачата при която трябва да намериш обема на пирамида. Ако архитекта те е уведомил само за един от параметрите: например дължината на една от страните, но е премълчал височината и дали пирамидата е три, четири или многостенна, то ти остава само да си представяш, що за пирамида изобщо е това и определянето на обема, по-скоро би било налучкване, отколкото определяне.
Просто един параметър не е достатъчен, без значение кой точно архитекта е избрал да ти даде.



Тема Re: За Принцът вишистнови [re: Bъpkoлakът]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано14.03.06 18:14



От Тери Гудкайнд нищо не искам, може да си спести десетте клика атачване. А първото изречение е все едно излязло от измислените герои-събеседници на Коритаров.

една луна наеба звездата


Тема това архитектът много добре го знае. той е оттамнови [re: Titanium]  
Автор firefox (mice-elf)
Публикувано14.03.06 18:16



или поне е редно да бъде.

ситуацията не е Търсене на качество, а Представяне на такова. Ако "архитектът" очаква да му сметнеш пирамидата по един параметър, то неуспехът ти си е за негова сметка. (Ако му произведеш пирамидата на 1/2 цена някъде в китай, понеже ти е дал всички параметри, пак си е за негова сметка :) )

"oh romeo? yeah, you know I used to have a scene with him."

Редактирано от firefox на 14.03.06 18:18.



Тема Re: Предупреждение!нови [re: Davie]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано14.03.06 18:17



Тези два мейла, или отбрани моменти от тях, ще са според мен не само интересни, а и от полза за всички останали. Малко ми е трудно да поддържам сериозен разговор под непрестанната угроза, че се разправям с шизофреник.

една луна наеба звездата


Тема Re: Предупреждение!нови [re: Пpинцът koйтo бe виш]  
АвторEllian (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 18:35



Може би жена със следродилна депресия :)
но чак пък шизофреник. Защо сте заяждаш излишно?



Тема Въй!нови [re: Ellian]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано14.03.06 18:38



Със следродилната депресия шега не бива, Амбърски, РЕД АЛЕРТ!

Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: Предупреждение!нови [re: Ellian]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано14.03.06 18:55



Изобщо не се заяждам, просто няколко анонимни ника, появили се по едно и също време, пишещи с еднакви огромни абзаци не ми действа добре на съзидателната разговорливост.

една луна наеба звездата


Тема Re: Предупреждение!нови [re: Пpинцът koйтo бe виш]  
АвторEllian (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 19:25



Честно казано незнам какво да кажа, на аз определено не съм толкова добра, за да пиша като тях. В интерес на истината първото мнение, което получих беше от Titanium - 3 страници и ми се стори адски професионално.
Понеже съм чела някои твои мнения във форума, предположих че наистина ще ми кажеш нещо полезно! За което все още не е късно!



Тема Re: Техническо лице - да пише? Смях до дупка!нови [re: Ellian]  
АвторTech (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 05:50



Защо не пишеш във форума на

. Там има литературна групичка за начинаещи (и не начинаещи) автори. Мисля че ще бъде полезно да се свържеш с тях. Между тях има и "технически лица"



Тема Re: Техническо лице - да пише? Смях до дупка!нови [re: Tech]  
АвторEllian (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 08:57



Благодаря ти за съвета!
Може би по-нататък ако се реша ще пиша. Сега май ще се ориентирам към Форума за настоящи и бъдещи майки
вместо да се изживявам като нереализиран фентъзи писател. Все пак благодаря на тези, които по един или друг начин ми отговориха.
Желая успех на всички и май няма да влизам повече във форума.



Тема Re: Предупреждение!нови [re: Davie]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано15.03.06 12:16



Не на цензурата и масовата дезинформация!

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Съжалявам, но може ли отново да пратиш текста?нови [re: Ellian]  
АвторAK75 (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 13:47



akivanov@gmail.com
Затрих ти писмото вчера и много ме е яд !



Тема За Пpинцът koйтo бe вишиcтнови [re: Пpинцът koйтo бe виш]  
АвторTitanium (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 01:50



Първо искам да се извиня за закъснението на коментара ми към този постинг, но имам възможност да разпускам с чатове и форуми само веднъж седмично.
Второ, радвам се че продължавам да се натъквам на странни съждения... Все пак това си е Фентъзи форум и на всеки му е позволено (дори е желателно) да бъде параноик...
Второ, искам да ти задам един въпрос: Очевидно считаш, че всички дълги постинги са дело на един и същ човек. Това означава ли, че всички средни по размери мисли са дело; също на един и същ човек? А постингите украсени само с лозунги вероятно също се радват на подобно авторство? Излиза че във форумите явно пишат само... трима души?! А защо не и само един или пък не е човек а ново поколение компютърен робот?! Приемам всякакви коментари за въпросния заговор. Току виж, се е зародила конкурентна вариация на "Кодът на Давинчи".



Тема Re: За Пpинцът koйтo бe вишиcтнови [re: Titanium]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано21.03.06 14:55



А как ти звучи коментарът, че IP-тата на пишещите анонимно в тази тема не се различават много-много?



Тема За elseнови [re: else]  
АвторTitanium (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 18:13



Твоето мнение наистина ме заинтригува. Наистина IP internet protocol address e задължителен инструмент при комуникация между устройствата чрез интернет. Обаче винаги има и частни случаи. Възможно е информацията ми да е непълна, но до колкото ми е известно в някои ситуации, (както е при форумите) се осъществява не просто комуникация на едно устройство с всички възможни потребители из интернет, а комуникация на устройство, чрез базов посредник. Това означава, че комуникационният пакет се транслира и запазва в базовия посредник и преминавайки през филтрите на сървъра по нататъшното му разпространение се приема като вътрешно системна комуникация на този сървър. И се предоставят нови, чисто виртуални адреси. Иначе казано, всички участници в този форум, смело обменяме мисли в една и съща компютърна система: Тази на Dir-bg. В случай, че информацията ти е различна, бих се радвал да я споделиш.
Разбира се долавям и нотка на обвинение, че голяма част от участниците в този форум не са регистрирани и били анонимни?! Може би регистрация от рода на Джордж Буш, Чингис Хан или lostchemist са нещо страшно поясняващо. Но, поне за мен чисто логически това си е само форма за забавление и разнообразяваща разновидност на анонимността. Малко вероятно е някой да си въобразява, че комуникира с истинския Чингис Хан или загубен химик или пък да повярва, че някой живее на Аракис. Така, че реално, всички от участниците в този форум са тотално анонимни. Но, нима не е в това чара на форумите?



Тема Re: За elseнови [re: Titanium]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано21.03.06 22:31



Lost chemist, уби ме човече

Малко ти е грешна теорията (на конспирацията). Аз познавам наживо всички регистрирани потребители, писали в тази тема. Те също ме познават.
Мога да ти развия много дълга тема за "регистрираната" самоличност, но честно казано нямам време, а и не съм достатъчно мотивирана
Това, което ме озадачава при теб е, че се палиш прекалено много, вкарваш някакви бурни емоции още от първия си постинг, без никаква видима причина.

Ти си знаеш



Тема Re: За elseнови [re: else]  
Автор supertitanium (непознат )
Публикувано28.03.06 03:45



Приеми искрените ми извинения!
Не съм имал абсолютно никакво, намерение да нарушавам, дълбоката ти медитация. Смятам, че участниците в този форум би трябвало да са с уклон към разискванията на най-различни въпроси и проблеми свързани с фантастиката и особено, българската окраска на този жанр. Но, щом стремежа ми към максимална изчерпателност в моите коментари те стресира до толкова, че да го наричаш "бурни емоции"... то ще уважа желанието ти и ще се въздържам до колкото е възможно да адресирам пряко към теб, своите мнения.
И все в същия си стремеж, към изчерпателност си направих регистрация, за да проникна в "свещените дебри на регистриранатасамоличност" в клуб Фентъзи..., но честно казано не виждам особена разлика с кой да е сайт изискващ стандартна регистрация. Или по-точно; не виждам, как тази регистрация би могла да наруши анонимността ми. Съжалявам, че Titanium бе вече заета идентификация, но съм доволен и от supertitanium. Поне съм напълно уверен, че в мое лице има регистриран потребител в клуба, който не те познава и когото не познаваш "на живо" и този факт ми навява доста мисли относно твоите постинги.



Тема Определено За elseнови [re: else]  
Автор thundurer (supertitanium)
Публикувано28.03.06 05:27



Отново, приеми искрените ми извинения!
Не ме разбирай погрешно. Ни най-малко не се заяждам, но си падам до известна степен перфектционист и бях длъжен да проверя логиката на събитията.
Аз съм си все същия supertitanium..., но с нова регистрация, като thundurer.
Бих се радвал ако ме опровергаеш, но използването на произволна регистрация си е точно толкова лесно, колкото и анонимното писане. Неизбежно обаче изниква въпроса, за твърдението ти, че познаваш лично " на живо" всички регистрирани в клуба. Хрумват ми няколко варианта, за този парадокс, но най-вероятните са, че или всички регистрирани са от един квартал или, че всички регистрации са правени от един и същ човек.
Може и да не отговаряш. Това е просто пробен постинг. Иначе не бих поставил стремежа ти за постигане на нирвана, чрез медитация, на прекалено неприятни изпитания.

The world has no end.
The world only has boundaries
Beyond which reigns its continuation.


Тема Re: Техническо лице - да пише? Смях до дупка!нови [re: Ellian]  
АвторTitanium (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 17:48



Жалко!



Тема Re: Определено За elseнови [re: thundurer]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано28.03.06 22:07



Една седмица, за да си регистрираш потребител. Браво, напредваш.
Без съмнение си първият интернет потребител в света, на който му хрумва да си регистрира два юзъра. С това безспорно ми доказа, че който и да реши да се прави на непознат - една нова регистрация и никой няма да го усети... Така ще да е.
Докато се радваш на новата емоция да пишеш във форуми, опитай се да поразсъждаваш над разликата между клуб и тема. След това можеш да се запиташ какво е това профил и да разгледаш профилите на писалите по тази тема. Може да ти направи впечатление, че е много логично, когато група хора пишат в един форум в продължение на няколко години, един ден да се срещнат наживо. И не само един. Просто го обмисли, като възможност.

Но като начало ти препоръчвам да не се концентрираш толкова над интернета, виж каква хубава пролет е, птички, али-бали... Може да разбереш, че за да се познават няколко души, не е задължително да са съседи или да са един и същи човек.
Абе като цяло има надежда за теб



Тема Re: Определено За elseнови [re: thundurer]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано28.03.06 22:22



Хрумват ми няколко варианта, за този парадокс, но най-вероятните са, че или всички регистрирани са от един квартал или, че всички регистрации са правени от един и същ човек.

Мъхъм... ти да не би да не си си подавал носа от вашия квартал? ако е така, пробвай, не боли и не хапе... запознай се с някого навън, пък мое и да ти ареса

Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: Определено За elseнови [re: lady Marian]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано29.03.06 11:20



Не й вярвай!
Тва е едно дърто, дето обикаля улиците с рапира в ръка и търси свободни за бодене хора!
Не се показвай от квартала!

Съжелявам, ама някак не мога да я възприема сериозно тая тема, но продължавам да се опитвам.

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: Определено За elseнови [re: cянkи]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано29.03.06 11:23



Ааа, никви рапири повече!
Сега яко сека по филипински, въоръжена с Еспада&Дага

Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: Определено За elseнови [re: lady Marian]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано29.03.06 11:24



Все в гъз... Що не си вземеш една яка катана и не си решиш проблема? :)

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: Определено За elseнови [re: cянkи]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано29.03.06 11:39



Катана съкс!


За пример:

Пекити Търша Кали е традициона фамилна система от филипинските бойни изкуства, чието начало може да бъде открито още в дълбока древност, когато носенето и използването на хладни оръжия е изискване за повечето мъже. Устната история на фамилия Тортал свидетелства эа четири поколения, практикували фамилната система на Пекити Търша. Норберто Тортал предава системата на своя син Сегундино Тортал. Сегундино от своя страна обучава своите петима сина - Балбино, Теодорико, Франциско, Куирино и Конрадо. От петимата братя за наследник на системата е избран Конрадо заедно с Балбино, като един от неговите тренировъчни партньори. По-късно, през 1945 г., Балбиное е застрелян от японски войници в района на Барангай Консепшан, Талисай, Негрос Осидентал и умира след като обезоръжава японски офицер от неговия самурайски меч и убива двама войника, които се опитват да го прободат.




Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die

Редактирано от lady Marian на 29.03.06 11:40.



Тема Re: Определено За elseнови [re: lady Marian]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано29.03.06 11:51



Тоя щото не е познавал Миамото Мусаши, за тва.
За Самурай Джак да не говорим!

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: Определено За elseнови [re: cянkи]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано29.03.06 11:56



Мечо, ти с нито едно от изброените оръжия не можеш ни ноктите да си изрежеш, ни козинката да подстрижеш, кат ни мойш летиш, що се правиш на гъзар?

Разбирам, събудил си се от зимен сън, ама я бегай обърни сега и малко внимание на плочките, че от тук ги чувам как плачат за тебе...

А Мусаши има късмет, че не е познавал Чък Норис!

Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die

Редактирано от lady Marian на 29.03.06 11:57.



Тема Re: Определено За elseнови [re: lady Marian]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано29.03.06 12:01



Чш, ало, майките, я фнимателно!
Кой не може да лети, аз с всякакви остри предмети съм като летец изтребител в Ф-16 и нанасям почти толкова големи поражения по живата сила на противника бе!
Плочките избегаха, тръгнаха да търсят татко си в квартал Борово
Чък Норис рулз! Но си права, не е срещал Миямото, за това е с брада :)

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: Определено За elseнови [re: cянkи]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано29.03.06 12:03



There is no chin behind Chuck Norris’ beard. There is only another fist.


Мъхъм, в Борово? Ясно, ти си им майката.. Направо си си мечката-майка

Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: Определено За elseнови [re: lady Marian]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано29.03.06 12:06



абе като майка и баща им бях дълги години, но дойде моментът, в който трябваше да им разкрия жестоката истина ...

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: Определено За elseнови [re: cянkи]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано29.03.06 12:07



А тя е, че си им дядо?

Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: Определено За elseнови [re: lady Marian]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано29.03.06 12:08



Абе рода сме, ама чак пък дядо

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: Определено За elseнови [re: cянkи]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано29.03.06 12:13



Баба?

Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: Определено За elseнови [re: lady Marian]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано29.03.06 12:19



Ти си баба!

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: Определено За elseнови [re: cянkи]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано29.03.06 12:24



Да, аз съм бабата на Чък Норис и съм машина за убиване.



А ти, Мечо, ти, за чеп на зеле ставаш ли? И кво като имаш 10 победи? Ако ти дадат нещо по-остро от нокторезачка, ще си отрежеш ушите и опашката(и да не казвам още кво) без да искаш

Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Определено За elseнови [re: else]  
Автор supertitanium (гръмовержец)
Публикувано01.04.06 00:59



Приеми искрените ми извинения!
Наистина не прецених разликата, че става дума за тема а не за клуб! Дори това че обикновено пиша постингите си по малките часове, когато концентрацията ми е нарушена и съм доведен почти до злоба, не ме оправдава.

The world has no end. The world only has boundaries, beyond which reigns its continuation.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.