Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 12.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Предупреждение!нови [re: cянkи]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано09.03.06 14:00



Ne znam :)

една луна наеба звездата


Тема Re: Предупреждение!нови [re: Пpинцът koйтo бe виш]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано09.03.06 14:25



Аз знам

Completely out of existence, totally out of control...


Тема Re: Предупреждение!нови [re: lady Marian]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано11.03.06 01:23



Ми кажи тогава де :)

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя


Тема Re: Предупреждение!нови [re: cянkи]  
Автор DavieМодератор (пристрастен)
Публикувано13.03.06 10:33



Уффф, имаше малък проблем. Решихме го с 2 мейла. Толкоз.
Изтрих си постинга, за да не пречи на темата.
Curiosity killed the cat

To hear, one must be silent.


Тема Re: Предупреждение!нови [re: Davie]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано13.03.06 10:52



Веднага след това следва:
"Моля, подайте кетчупа!"



Too much is not enough
Nobody gave it up
Im not the kind
To lay down and die


Тема Re: Предупреждение!нови [re: Davie]  
Автор Пpинцът koйтo бe вишиcт (изтрещял)
Публикувано13.03.06 14:02



Аз все още нямам нищо на пощата си. И този самодеец се надява на обратна връзка и лично развитие. Ха!

една луна наеба звездата


Тема Re: Предупреждение!нови [re: Пpинцът koйтo бe виш]  
Авторellian (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 16:04



Съжалявам, че се получи така, но нищо не ми подсказа, че проявяваш интерес да погледнеш нещо от написаното. днес ще ти пратя.
абсолютен самодеец



Тема Re: Предупреждение!нови [re: Пpинцът koйтo бe виш]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.03.06 17:01



Хайде, и като го прочетеш кажи нещо. Че ми стана интересно и ми се ще някой истински да си каже мнението.



Тема За сянкатанови [re: cянkaтa]  
АвторTitanium (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 04:00



Сянка! Дали съм помогнал или до каква степен, би трябвало да попиташ самата Ellian. Считам, че подобен арбитраж би бил възможно най-справедлив.
Що се отнася до помпозното ти твърдение, че си в състояние да направиш преценка за един роман от 400-500 страници, само по произволно избрани 20... Бих те посъветвал да си помислиш пак. Например ако от романа "Конникът без глава", където има цели глави с описания ти се паднат двадесет страници с природни красоти, дали би допуснал, че става въпрос за кървава интрига или за пътеводител из някаква местност или пък за начална глава на трактовка с ботаническа тематика? Ако мозъчният ти хардуер продължава да не схваща проблемите то тогава се обърни за показен пример към специализираните анализатори на литература (не става въпрос за критиците). Просто прегледай изискванията за кой да е литературен конкурс за романи. Общо взето преценка за качеството на едно произведение се прави при наличието на целия текст. В по редки случаи се изискват седемдесет или дори петдесет страници от романа, но задължително придружени с резюме на цялото произведение. Единствения случай в който съм се натъквал за изискване на двадесет страници бе конкурса за научна фантастика TURNER TOMORROW AWARD през далечната 1991 година. Но тези двадесет страници трябваше да бъдат резюмето (екстракта от идеи) на целия роман и едва ако журито преценеше, че този екстракт си струва усилието се обръщаше към преглед на целия роман. Не си спомням обаче някой да е обвинявал медийния магнат Тед Търнър, (който бе патрон на конконкурса) че копнее за идеите от хилядите романи, които участваха в конкурса. Не си спомням и подобни обвинения да са отправяни към други литературни конкурси. За това и бях крайно озадачен от странното ти съждение за търсенето на нови идеи. При това от фентъзи роман!!! Още повече, че в нашия случай с Ellian, става въпрос за изискване на преценка и авторът сам определя какво и как да бъде предоставено за оценяване и мнение.
Така че когато следващия път бъдеш обладан от подозрения, пиши направо адресирано към Ellian или направо я посъветвай да скрие романа си възможно най-дълбоко и ревниво да го пази никой да не го види и ей-така от време на време за разнообразие да си го чете сама. Трябва да разбереш, че желанието на някого да прочете произведение се приема от автора по същия начин, както артистите в театъра приемат аплодисментите на публиката. Това е сигнал за добре свършена работа. Така че вместо да се съмняваш в това или онова по-добре прочети нещо от Ellian и и помогни (ако имаш желание) с каквото прецениш.



Тема Re: За сянката [re: Titanium]  
АвторEllian (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 09:54



Здравей Titanium!
Искам още веднъж да ти благодаря за отзивчивостта и за професионалното и компетентно мнение! Колкото до въпроса за размера на откъса, както вече ти писах, се оказа абсолютно прав. 20 страници са може би донякъде показателни за това как някой умее да борави с българския език, но в никакъв случай не могат да дадат вярна представа за сюжета, за това как се развива действието и т.н.
Искам още веднъж да кажа, че мнението ти беше изключително ценно за мен!
( бих написала и много дрги неща, но бебето ми яко се разрева )




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.