Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 28.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Някой чете ли Ерагон?нови  
Автор tonks (непознат )
Публикувано03.08.05 20:01



щеше ми се да питам дали някой чете една от любимите ми книги.надявам се тук да намеря хора които четат Ерагон



Тема Re: Някой чете ли Ерагон?нови [re: tonks]  
Автор Arven (боец)
Публикувано04.08.05 00:50



Прочетох книгата за 2 дена . Увлекателна е и леко се чете . На мен лично ми хареса . Малко е "детска" като стил , но като се има предвид крехката възраст на автора когато я е писал - 15-16 години , много добре се е справил . На последната страница видях , че е Фокс са закупили правата за филмирането й , дано да не се издънят като "Землемория"/май на "Халлмарк" беше/ . Иначе "Ерагон" се очертава да бъде поредица и ако интригата се развива заедно с автора , очаквам добро продължение . Иначе моите любими автори на поредици подреждам така : Мартин /на първо място/, Джордан и Ериксън/на второ място/ - засега



Тема Re: Някой чете ли Ерагон?нови [re: tonks]  
Автор Nimeriya (превъплащенка)
Публикувано04.08.05 00:58



Горещо ми беше препоръчана и миналата седмица си я набавих! Веднага щом се преборя с "Гибелта на боговете" на Перумов, я почвам! Направо нямам търпение.

"Winter is coming..."


Тема Re: Някой чете ли Ерагон?нови [re: Nimeriya]  
Автор Arven (боец)
Публикувано04.08.05 01:05



А за "Гибелта..." какво ще кажеш , ако смея да попитам . Става ли?



Тема Re: Някой чете ли Ерагон?нови [re: Arven]  
Автор Nimeriya (превъплащенка)
Публикувано04.08.05 01:12



По добре първо да я прочета, да отлежи малко и тогава ще ти кажа... Обикновено първите ми впечатления са грешни... Дано не е така, защото за момента никак не е зле...

"Winter is coming..."


Тема Гибелтанови [re: Arven]  
Автор De3tuss (сержант)
Публикувано04.08.05 17:43



Мойта класация е мнооого близка до твоята, само че при мен на мястото на Джордън седи Кей (не заради недоразумението "Финовар", определено).

Препоръчвам ти да пробваш Гибелта, но не ти препоръчвам да я купуваш, защото може да не ти пасне. Перумов далеч не е блестящ като стил, пише прекалено занаятчийски и се опитва да балансира между комерсиално, западняшко фентъзи и руски мирогед. Излишно е да казвам - не особено успешно. Атмосверата му куца. За сметка на това има блестящи идеи. Типичен пример - Пръстена на Мрака. При всички случаи, която и да е друга негова книга е по-добра от продължението на Властелина. Аз лично харесвам Хрониките на Хьовард. Книгите до тук са три. Става дума за войната на почти богоравни, безсмъртни магьосници срещу двама свои братя-ренегати, възстанали срещу боговете. Хронологията на книгите не е спазена нито при написването, нито при превода и излизането. Във "Войнът на великия Мрак" (която е втора) всъщност се разказва предисторията на "Гибелта".
Всяка книга се развива на различен континент, а разликата във времето между тях е няколкостотин години. "Смъртните" герои от предишните книги ги няма. Харесвам я заради идеите на автора, но не заради начина му на писане. Перумов казва, че книгите ще бъдат четири, макар че при неговият хаотичен стил на писане нищо не се знае - не кара на ред, а работи едновременно по няколко поредици и постоянно дописва нещо някъде.
Поредица е, но книгите са завършени така, че където и да спреш с четенето си има достаъчно завършен финал, независимо, че след/преди него следват има книги.

Ти го направи! Признай! Много хора са те видели!


Тема Re: Гибелтанови [re: De3tuss]  
Автор Nimeriya (превъплащенка)
Публикувано04.08.05 21:32



Стила му ми е много страненен и все още не мога да свикна с него. Но съм съгласна че има страхотни идеи...

"Winter is coming..."


Тема Re: Гибелтанови [re: Nimeriya]  
Автор De3tuss (сержант)
Публикувано04.08.05 22:26



Да, разбирам те. Мене стила му на места много ме нервира. Някак си не е убедителен в картината на света, личиат си моментите, в които си казва "Сега ще вкараме тук малко описания, щото така трябва", а на други места, където би трябвало да ги има - липсват. Нещо не мога да го усетя. И е мрачен. Не знам защо, но всички руснаци са малко такива - процежда се някаква горчивина в книгите им, такова настроение създават. Само че си личи как Перумов се опитва нарочно да го избягва и го кара да звучи някак... Не знам. Има някакъв проблем с мисълта тоя човек - някак си не може да придаде плътност на атмосверата, оставя "бели петна" в книгата (подобно усещане имах когато четох Гремел, Фарланд или Тад Уйлямс). Не знам как да го обясня по-добре.
Лукианенко, Логинов или Олди например, макар и много по-философски от него, са много по-четивни.

Ти го направи! Признай! Много хора са те видели!


Тема Re: Гибелтанови [re: De3tuss]  
Автор Nimeriya (превъплащенка)
Публикувано05.08.05 14:09



По принцип обичам автори, които смесват различните култури, стига да го правят подходящо, не изкуствено и съшито с бели конци.

И е мрачен. Не знам защо, но всички руснаци са малко такива - процежда се някаква горчивина в книгите им, такова настроение създават.
Това е една от причините да харесвам руските автори... Но Перумов, хем разчита на руската култур, хем бяга от нея... Тъпо според мен... На всичкото отгоре го прави адски непохватно...


"Winter is coming..."


Тема Ерагоннови [re: Nimeriya]  
Автор tonks (непознат )
Публикувано10.08.05 17:20



някой знае ли нещо завтората книга Елдест




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.