Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:17 28.05.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема За "Хрониките на Амбър"  
АвторAcyaн (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 19:20



Тук можете да опишете любимия си герой от "Хрониките на Амбър" на Роджър Зелазни, както и да обясните защо именно той/тя е... Можете и да оплювате герой (герои)...
В крайна сметка - семейството е голямо...



Тема Re: За "Хрониките на Амбър"нови [re: Acyaн]  
Автор Angua von Uberwald (нощен страж)
Публикувано01.08.05 21:22



За любим герой незнам дали мога да говоря. Обикновено на повечето читатели любими им стават главните герои. Нормално е защото все пак в книгата се отделя най-много внимание на тях и самият читател прекарва повече време с тях.Ще трябва да погледна книгите и да си помисля за любим герой...Май нямам:) За сметка на това самата идея за Амбър ми харесва страшно много и не малко пъти съм го давала като пример в дадени ситуации.



Тема Re: За "Хрониките на Амбър"нови [re: Angua von Uberwald]  
АвторAcyaн (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 22:40



Не винаги главните герои са любимите...
Познавам много хора, на които любимите герои са злодеите или второстепенните герои. На мен лично почти най ми харесва Бенедикт... Сериозност, принципност, еродираност на фона на това, което става около него - допада ми.



Тема Re: За "Хрониките на Амбър"нови [re: Acyaн]  
Автор Angua von Uberwald (нощен страж)
Публикувано02.08.05 01:05



Да:) казах, че по принцип главните са любими. Не съм казала винаги. И аз познавам много такива хора.



Тема Re: За "Хрониките на Амбър"нови [re: Acyaн]  
Автор Gallandro (дзен-бирист)
Публикувано02.08.05 10:48



Мен най ме кефи Втория лабиринт (Лабиринта на Коруин) заедно с призрака на Коруин чрез който действа известно време. Корава и решена да оцелее гадинка . И само някой да ми каже, че не се брои за герой от книгата...

Колкото до главните герои... Коруин определено рулира . Особено с решението си, че не му трябва короната след като вече няма пречки да я получи . Мерлин обаче е дришльо...




Тема Re: За "Хрониките на Амбър"нови [re: Gallandro]  
АвторAcyaн (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 12:24



Не съм съгласна с теб относно Мерлин... Той определено е по-слабият от двамата главни герои, но чак "дришльо". Но разбира се ВСЕКИ има право на мнение...
Колкото до призрака на Коруин - да, герой е.
А, и един въпрос - Лабиринта на Коруин не е ли всъщност третия?



Тема Re: За "Хрониките на Амбър"нови [re: Acyaн]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано02.08.05 14:21



Вторият е. Защо?

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: За "Хрониките на Амбър"нови [re: lady Marian]  
АвторAcyaн (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 14:36



Чакайте малко...
Става въпрас за лабиринт или за Лабиринт.
Защото, ако не се лъжа (което е много вероятно- да се заблудя), първия лабиринт е Логрус, след това е създаден Лабиринта (първичният лабиринт) и чак след това и Лабиринта на Коруин...



Тема Re: За "Хрониките на Амбър"нови [re: Acyaн]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано02.08.05 14:43



Мне, Логрус не е лабиринт. Всъщност и Лабиринтът не е лабиринт в обичайният смисъл, който сме свикнали да влагаме в тази дума. Оригиналното звучене е "Pattern" което може и да се преведе като лабиринт, но по-правилно е "матрица" или "шаблон". Всъщност в Лабиринта ( а и в Логрус) не можеш да се загубиш, примерно. Пътят е един.

Логрус и Лабиринтът са източници на силата, не лабиринти, в които трявба да се ориентираш


Но сега, като се замисля, си права, но не по начинът, по който си мислиш. Може да се каже, че коруиновият Лабиринт е трети, като този на Дуоркин е първи, а този, на Оберон (поправеният на Дуоркин) е втори. Или, друг вид поглед върху нещата, може да се каже, че Лабиринтът на Амбър (без значение дали създаден от Дуоркин или поправен от Оберон) е втори, а 3Д първообразът му, скрит в Рубина е първият, но тогава, както се сещаш, той е съществувал много преди това, заедно с Логрус. Тълкувания много, стига желание да има

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: За "Хрониките на Амбър"нови [re: lady Marian]  
АвторAcyaн (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 15:35



М да.
Права си ... За Рубина бях забравила съвсем, а не бива. Но Рубинът не отразява ли всъщност... как се казваше... на Създатела на лабирента или Матрицата, както казваш? Нали "Няма два еднакви лабиринта". Те ще са различни в зависимост от този, който се вглежда в Рубина...
Но, май се отклоних от темата...
Бих се радвала да чуя коментара ти за героите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.