Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 18.05.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема най-лошата книга на светанови  
Автор Luthien-пoлyopaчka (мелез)
Публикувано15.11.04 14:35



Много време си мислех дали да пусна такава темичка ,защото не се сещам дали вече е имало или не.
Пък и малко емоции може да се разгорещят.
Но това си е сериозна тема.


И тъй да си дойдем на въпроса:

КОЯ Е НАЙ-ЛОшАТА КНИГА,КОЯТО СТЕ чЕЛИ ИЛИ КОЯТО АМА ИЗОБщО НИКОГА НЯМА ДА ПОИСКАТЕ ДА ПРОчЕТЕТЕ?

е надявам се да има доста мнения от сърце

и да започна аз ........ами не мога да чета Филип хосе фармър,че и Лари Нивън доста не го долюбвам-лично мнение.

[image][/image] Зло,бъди мое добро.


Тема Re: най-лошата книга на светанови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор Sparhawk (Knight)
Публикувано16.11.04 08:02



Сняг на Адам Робъртс, Империята на Изтока на Силвърбърг. Принц на Драконите от Раун много ме дразни.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: най-лошата книга на светанови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор De3tuss (сержант)
Публикувано16.11.04 12:09



Поредиците Warcraft, Starcraft, Diablo и Doom са ми абсолютно противни. Кевин Андерсън, поредицата "Игроземие".
Стария вариант на "Пръстена на Мрака" на Перумов (той го преработи по-късно, съкрати го и го ошлайва) беше много занятчийски написан - 50 страници глава, от които екшъна е само 3-4 страници, концентриран в средата на главата, а през останалото време се точеха безкрайни пейзажи.

Ти го направи! Признай! Много хора са те видели!


Тема Re: най-лошата книга на светанови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор Diva Magia (измислена)
Публикувано17.11.04 09:35



Бе ако се замисля, ще ги навържа много... сещам се за "Свят на смъртта" на Хари Харисън, "Заложници в рая" на Саймък (май), "Пробуждането на Кра...(не се сещам как точно беше) на Уиндъм....
Ако се сетя още, ще дописвам


Close your eyes...it's so clear...

Тема .. Не съм я чел още :)нови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор Shadow Jack (Сянка)
Публикувано19.11.04 10:37



Но съм попадал на доста, които са ми карали червата да къркорят възмутено. Филип Хосе Хамар наистина не го трая, но той е направо цвете, сравнение с други. Примерно - 4,5,6 книга на Джордан от "Колелото на времето", колкото и да засегна някои, спокойно биха послужили за пример да ни покажат как човек може да се обърка докато пише телефонен указател. Преплитането та толкова много герои /Виж. Чунг Уо/ и сюжетни линиие / виж А.Хейли/ може до толкова много да се забатачи и затлъстее, че за мен само ядрен конфликт би довел до разплитенето на същите. Докато първите три книги са ми любими, превъзходни,възжелани, преди Джордан да реши да въвлече в книгата половината китайски народ. Останалите - са писани по калъп :
от стр.1 до стр. 300 - Всички се канят да скъсат задните части на Ранд
от стр. 301 до стр.320 - Я да видим що да не включим малко сюжет.
от стр. 321 до стр. 700 - "Тюх, как ни се изплъзна по тарлъци... Следващия път обаче..."
А за да дойде и д-р Рос от "Спешното .." го направиха и шизофреник....
Не ми се връзвайте че съм толкова злобен. Просто това беше моя любима поредица в началото, и любовта ми се превърна в злоба като виждам как този тъпанар изнасилва прекрасната идея...
Разказите на Джордан за "Конан" също се класират в личната ми графа "Безобразни изпълнения без право на обжалване".
Почитателите на Джордан да не се ръпат, ще кажа че и Гудкайнд смърди в последните си ... 4-5 книги. И той я кара комерсиално, използвайки гаден калъп, примесен със някакви ретро-комунистически привкус ... Дебил.
Бюжеролд, написала толкова много за малкия Майлс, напоследък нашумяла покрай "Шалион", има прекрасна изцепка - "Оковния пръстен". За чеп за зеле не става...
Многобройните некадърни последователи на Робърт Хауърд- написал "Конан",
Причиниха невероятен косопад у мен ... Тия, поредиците за Диабло и крафтите .. и те смърдят ...
За тези се сещам...

"И ти ли се смееш, сянко на сянката ...."


Тема Re: най-лошата книга на светанови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор esme_weatherwax (witch)
Публикувано21.11.04 13:12



Продължението на "Властелинът на пръстените". Забравих кой се беше хванал да го напише ... След първите 50тина страници на първата книга ми се искаше да замеря някого с нея



Тема Re: най-лошата книга на светанови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор Colombino (Компетент)
Публикувано21.11.04 15:56



"Бариерата Сантарога" - Франк Хърбърт. Дълго време търсих каква да е книга от него след като бях останал възхитен от "Дюн(а)". Голямо разочарование с елементи от "Дюн" ( полезен наркотик ).

Двете продължения на "Пръстенов свят". Идеята за генетично наследения късмет много ми допадна. Първата книга беше оригинална и добра.

Вероятно има и други, но в момента не се сещам.


System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: най-лошата книга на светанови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор Aypeлия ((щастлива))
Публикувано06.12.04 20:38



"Землемория" много ме изтормози:-)



Тема Re: най-лошата книга на светанови [re: Aypeлия]  
Автор Diva Magia (измислена)
Публикувано06.12.04 22:20



Ооо, да...особено "Най-далечния бряг"


Close your eyes...it's so clear...

Тема Naistina li ?нови [re: Aypeлия]  
Автор Shadow Jack (Сянка)
Публикувано07.12.04 10:29



Ами чети тогава Конан Варварина :) Пълна противоположност на землемория. Кака Урсула си пада по ... тегавите описания, но това не и пречи да си пише приятно ... Готинка си е :) Зависи какво търсиш у книжката де :)

"И ти ли се смееш, сянко на сянката ...."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.