Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 07.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стивън Ериксъннови  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано06.11.04 00:58



Някой чете ли го? Струва ли си, че нещо не ми се набутва с 12 лв. точно в този момент...

No one remembers the singer. The song remains.


Тема Re: Стивън Ериксъннови [re: Taлиecин]  
Автор Marvin ()
Публикувано08.11.04 20:08



Изчетох го с голям кеф. Напомня ми малко за "Черният отряд" на Глен Кук.



Тема Мисля, че данови [re: Taлиecин]  
Автор De3tuss (сержант)
Публикувано09.11.04 15:02



Книгата е много оригинална, доста различна от нещата, които съм чел до сега. Може би като атмосвера малко прилича на Отряда или Империята на Кук. В началото върви малко мудно и стила изглежда доста претенциозен, но явно това са били преводачески проблеми, защото след 100-150 страници тръгва много увлекателно и интересно. Добре създаден свят (с уточнението, че трябва след като навлезете достатъчно навътре в книгата не е зла да прегледате речника в края на книгата или изброяването на героите в началото, защото някой неща не се обясняват никъде в текста, например, че някой народ всъщност е раса нечовеци), увлекателно действие, добре балансиран екшън, и което е най-важното - новаторски и нестандартни идеи... изобщо струва си.

Какво ни очаква в бъдеще, обаче, не е много ясно, защото може да се очертае безкрайна поредица. До момента книгите май са 5.

Между другото на борсата на Бард отстъпката е 30%, намира се зад София Прес. Аз пазарувам само от там.

Ти го направи! Признай! Много хора са те видели!


Тема Re: Халето на "Бард"нови [re: De3tuss]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано09.11.04 17:25



Е, ако човек наистина не бърза с покупките, пак от там може да се снабди с цели серии накуп (вярно 1-2 години след като са издадени), като цената е около 50% от номиналната.

TANSTAAFL


Тема Re: Мисля, че данови [re: De3tuss]  
Автор Matrim (упорит)
Публикувано11.11.04 16:06



Поредицата е планирана да бъде десеттомна още от самото начало (а не като Джордан - първо искал три, после 6, сега краят не се вижда). Засега са написани 5, като шестият се очаква през лятото на 2005, а Ерискон обикновено пише по един топ на година, така че чакането ще е малко по-поносимо. По мое скромно мнение стилът в оригинал е изключителен, а това че жалък преводач като Русинов пак се е изложил едва ли учудва когото и да било. Мащабът на сюжета и света почти не се разкрива в първа книга, но като цяло никой не може да му стъпи и на малкото пръстче в това отношение. С други думи - най-любимата ми фентъзи поредица, дано да допадне и на българските читатели.

The things you own end up owning you


Тема Re: Мисля, че данови [re: Matrim]  
АвторDe3tuss (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 10:01



Тва е кофти новина за хората, които искат всичко и то веднага (такива като мен).
Нямах търпение и подпуках втория том на руски - адски готино четиво се очертава. Какво ще стане като стигна до петия не ми се мисли. Дано само не разпростре сюжета върху прекалено много герои и не стане като с Колелото, при което препрочитам последните 3-4 книги за да се сетя кой-кой е и кви ги е натворил в предишните книги.



Тема Re: Мисля, че да [re: De3tuss]  
Автор Matrim (упорит)
Публикувано12.11.04 17:10



Проблема с многото герои Ериксон засега го решава по методата на Мартин - избиване на известна част от тях. Пък и в 5-те досегашни книги от поредицата са станали поне 3 пъти повече събития отколкото в цялото Колело, динамиката е съвсем различна.

The things you own end up owning you



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.