Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 12.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: На кой фантастичен герой искате да приличате???нови [re: Zlobcho™]  
АвторSkywalker ( и зяпaщ kъм звeзди (Нерегистриран)
Публикувано22.08.04 16:00



Май са няколко, почвам поред, но произволно:
1) на Luke Skywalker (може и физически, симпатяга е): за непобедимата му вяра в Доброто у човека;
2) на Гандалф ( ама не и физически): за извечната му мъдрост и доброта;
3) на Арвен Вечерницата: само физически, убива рибата тази мацка;
4) на Керът Айрънфаундерсън: същото като Скайуокър+невероятната му способност да усуква света около себе си, да покорява тълпите;



Тема Re: На кой фантастичен герой искате да приличате???нови [re: Zlobcho™]  
Автор lkew (seuanin)
Публикувано25.08.04 15:38



На Петроний Врачански.



Тема Re: На кой фантастичен герой искате да приличате???нови [re: Zlobcho™]  
Авторkotyo (Нерегистриран)
Публикувано27.08.04 18:00



Na Masklin.



Тема Re: Познаваш ли ме?нови [re: Alvin]  
Автор3axapиca (Нерегистриран)
Публикувано28.08.04 16:39



А кой си ти?



Тема :)нови [re: 3axapиca]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.08.04 13:28



Мне, объркал те е с една негова позната, която ползва същия ник в чата :-). Да ти кажа и аз имах някви съмнения в началото, дали не си същата личност, но след като не ми се обади, разбрах, че не си :)

Teamwork is essential; it gives the enemy other people to shoot at.


Тема Тя е!нови [re: Paganel]  
Авторaлфин (Нерегистриран)
Публикувано30.08.04 00:52



Б(р)ате, тя е! Аз така си мисля.. Ако пък не е.. деанам. Абе, дано не е тя. Аз имам.. ъ-ъ-ъ.. друго мнение за нея!



Тема Re: Тя е!нови [re: aлфин]  
Автор eskarina (once upon)
Публикувано30.08.04 02:02



na eskarina

...death is a lonely business...


Тема да, данови [re: aлфин]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано31.08.04 03:24



Ееее и според теб ако беше тя, щеше да пита някой с ник Алвин: "Кой си ти?" , а?

Teamwork is essential; it gives the enemy other people to shoot at.


Тема Re: да, данови [re: Paganel]  
Автор Sparhawk (Knight)
Публикувано31.08.04 10:29



На Белгарат! Или на Спархоук!
Но уви, приличам на Обеликс.

Dobroto e v teb. Potursi go!


Тема Re: На...нови [re: Zlobcho™]  
Автор firefox (фчиличка)
Публикувано31.08.04 12:02



На Господаря Ли от книжките на Хюгарт. (макар, че и Лунното момче не е за изпускане)

На Морли Доутс от "Гарет, Частен детектив" на Кук (тъкмо ако си запазя пола, Гарет ще ми е в кърпа вързан :) )

На Хауърд Де Вор и Грегор Кар от Чун Куо, едновременно. Макар, че в праведния си гняв понякога докарвам генерал Толонен :)) Ако мога да съм гений, май предпочитам Бен Шепърд пред Ким Уард, въпреки кръвосмешението и другите странности.

На Финголфин и Феанор - пак едновременно.

В момента не мога да се сетя за женски персонаж, който да спомена с добро, освен основната си любимка. Подозирам, че имам доста сходства с Мая Тойтовна от поредицата на Ким Стенли Робинсън за Марс, но това не значи, че ми харесва.
Най-истински от всички ми е на сърце Галадриел:

"Нямало сред Нолдорите по-велик от Галадриел, освен може би Феанор, ала тя била по-мъдра от него и с годините мъдростта й растяла.

Майчиното й име било Нервен (що означава мъжествена девойка”) и израсла удивително снажна дори за Нолдорка; крепка била телом, духом и по воля, трудна съперница както за мъдреците, тъй и за атлетите сред Елдарите в дните на тяхната младост.


Смятали я за най-прекрасна между Елдарите, а за косата й казвали, че е чудо несравнимо. Златна била като къдриците на баща й и майка му Индис, ала по-лъчиста, тъй като към златото се примесвал наследеният от майка й далечен спомен за сребристата светлина на звездите; и Елдарите казвали, че в плитките й са пленени лъчите на Двете дървета Лаурелин и Телперион.

Мнозина смятат, че тъкмо тия слова подтикнали Феанор към мисълта да сбере и слее светлината на Дърветата, що отпосле довела до сътворяването на Силмарилите."

Харесва ми затова, че през цялото време играе за себе си, действията й са съчетани с тези на другите, но целите и са лични и необвързани с гнева на Феанор и лудостта, която последвала. Галадриел идва в Средната Земя за да бъде господарка в свое собствено кралство, а когато вижда "мат в 2-3 хода" (след предложението на Фродо да й даде Пръстена - Instead of a Dark Lord you shall have a QUEEN!), доволна приключва играта и спокойно се прибира вкъщи (във Валинор). Галадриел пораства, но едновременно с това си прекарва едни хубави няколко хиляди години в Средната Земя. Ако има някой, който да е на плюс от цялата история - това е тя.

"They might or they might not, you never can tell with the bees"

Редактирано от firefox на 31.08.04 12:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.