Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 22.05.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема смешно фентъзи?нови  
Автор Psycho (XTC)
Публикувано06.06.04 18:08



Abe,hora,kazete mi niakoe spored vas sme6no fantasy,6toto 6e se pukna ot skuka v taia Sf



Тема Re: смешно фентъзи? [re: Psycho]  
Автор Poruchik_Rzevski (пристрастен)
Публикувано06.06.04 19:57



"Дебела антология на адски смешното фентъзи" - подариха ми я мин. година за ЧРД. Не всичко е смешно, камо ли адски, но има и много добри попадения.



Тема Смешно - колкото искаш [re: Psycho]  
АвторDe3tuss (Нерегистриран)
Публикувано06.06.04 20:43



И на какъв език те интересува?

Типично хумористично или пародиино фентази:
вж. Тери Прачет - каквото и да е (обаче най-добри според мен са поредиците за Стражата, Смърт и вещиците... в този ред)

вж. Асприн - Корпорация МИТ. Няколко излязоха в "Аргус", а цялата поредица може да се намери на руски във книжарниците на Анжела, малък формат.

вж. Зелезни и Шекли - трилогията за демона Аззи - "Донеси ми главата на принца", "Ако с Фауст не успееш" и "Просто шеметен фарс".

Забавни книги написани с много чувство за хумор:
вж. Драконово копие (хроники). По принцип е яко екшън-фентази с епични битки и прочее... Само дето бога на доброто е склерозирал дядка, който постоянно си забравя магийте и за който собствения му дракон казва: "Дърт бездарник! Ти и през зимата вода във лед не можеш да обърнеш!)... и още цял куп подобни хумористични герой.

вж. Дейвид Едингс - каквото и да е - не е хумористично фентази, обаче има забавни диалози между героите и е приятно за четене.

Други забавни книги - не хумористични като такива, а просто написани с много готино чувство за хумор според мен са "Само напред" на Майк Маршъл Смит и "Операция Хаос" и продължението й - "Операция Луна" на Пол Андерсън

На руски може да се намери поредицата за Детективът Гарет, което си е криминално фентази, ама през по голямата част от времето пада голям майтап. Същото важи за поредицата за Траксас на Мартин Скот (излязла на бг), но е значително по-слаба от историите за Гарет (вж. темата по-долу в клуба). Изобщо криминалните фентазита са написани доста забавно и с много хумор - такива на български са поредиците за Хог и Фишър или Влад Талтош.



Тема Re: Смешно - колкото искаш [re: De3tuss]  
Автор Psycho (XTC)
Публикувано06.06.04 20:50



Blagodaria!Ina4e si tarsia ne6to na bul.4ela sam dosta na Terry,sa6to i vsi4ko na Eddings,Vlad Talto6(koito mezdu drugoto mi e liubim),oba4e ne6to naposledak...



Тема Талтош... [re: Psycho]  
АвторДe3тъc (Нерегистриран)
Публикувано06.06.04 21:13



... ами не знам какво да ти кажа за Талтош. Първата беше върхът - беше добър колкото Глен Кук и историите му за Детектива Гарет (ако не и по-добър), ама започна да запада - втора и четвърта книга също ги харесвам, но не чак толкова, а трета, пета и шеста не мога да ги понасям.

Аз лично ти препоръчвам Майк Маршъл Смит "Само напред" изд. Пан (не е типично фентази, обаче, а по-скоро алтернативна фентастика - един град, разделен на квартали, в които се заселват хора с определени интереси - нацисткия е квартал на учените, Червения е мафиотски квартал, във Цветния живеят хора на изкуството, във "Звук" живеят които не понасят шума и там всички ходят на пръсти и така нататък... а половината действие се развива в Страната на сънищата - адски е готина книгата), поредицата за Драконовото копие - излезе в Ера и "Една нощ през самотния октомври" на Зелазни, която не е хуморитична, обаче с нея няма да скучаеш.

Ако харесваш Едингс - опитай Дейв Дънкан (две книги и половина от четирилогията "Мъж на честта" вече излезе, а скоро се очакват и последните) и Глен Кук - поредицата за Черната Гвардия (което е адски готино и действието се води от страната на ЛОШИТЕ). Леки и готини за четене книжки.



Тема Re: смешно фентъзи? [re: Psycho]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано06.06.04 21:52



Вземи да четеш Сан Антонио! Няма нищо общо с фентазито, но пък ше си умреш от смях

Поправям си мнението само за да уточня, че Сан Антонио върви само в случай, че си падаш по много, ама много бруталния хумор

Редактирано от lady Marian на 06.06.04 21:54.



Тема Re: смешно фентъзи? [re: Psycho]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано06.06.04 22:46



Във "Най- страхотното шоу в космоса" на Робърт Ранкин има страшни попълнения.

Не ми пречи, че сънувам на английски,
но ме нервират немските титри.


Тема спешно! [re: lady Marian]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано07.06.04 12:07



трябва ми нещо на сан антонио в електронен вариант спешно!
В краен случай може и на хартия. В още по-краен може да ми кажете къде мога да търся



Тема Re: смешно фентъзи?нови [re: Psycho]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано07.06.04 13:59



Ще взема да спомена още няколко неща, въпреки че не са толкова смешни.

"Случаят с бунището за токсична магия" - не е толкова смешно, но е свежо.

Ако имаш по-особено(мрачно, не черно, а мрачно) чувство за хумор можеш да пробваш с някоя книга на Нил Геймън.

И все пак, ако не си изчел всичко на Тери Пратчет почни с него .

А, ако искаш и фантастика хвърли едно око на Дъглас Адамс (то всъщност "Дърк Джентли" може да има претенции и за фентъзи...). Също така ти препоръчвам и "Не е време за герои".


Ай`м джъст асскинг.
Превод:
Аз съм просто кралят-задник.

Тема Re: спешно!нови [re: arc-en-ciel]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано07.06.04 17:45



Не знам да ги има електронни. На хартия ги има тук, но ги раздаваме само срещу подпис, защото повечето са библиографска рядкост.
Но повярвайте ми, Майлейди, не са за нежния ви слух




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.