Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:16 26.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: въпрос 5.6нови [re: arc-en-ciel]  
Автор Aнrya фoн Юбepвaлд (ръмжаща)
Публикувано06.04.04 13:19



явно аз не съм от тези много...Въобще не ми е познато

Ние можещите водени от незнаещите вършим невъзможното за кефа на неблагодарниците


Тема Re: въпрос 5.6нови [re: arc-en-ciel]  
Автор Гaнимa (Ireth Alcarin)
Публикувано06.04.04 13:32



Майкъл Муркок - "Ето човека!"

”Голямото е в малките ни дни,
понякога съвсем обикновени.”


Тема Re: въпрос 5.6нови [re: Гaнимa]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано06.04.04 14:31



Ех, браво на теб
Ти си на ход!

Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.


Тема въпрос 5.7нови [re: firefox]  
Автор Гaнимa (Ireth Alcarin)
Публикувано06.04.04 14:36



Дано не ви се стори прекалено лесно .

„Имах чувството, че зад тях се крие огромен кладенец, изпълнен с паметта на безбройни векове и дълги, бавни, улегнали размисли; но по повърхността им искреше настоящето - както слънчеви отблясъци потрепват по най-високите листа на огромно дърво или по вълничките на бездънно езеро. Не знам, но го усещах като нещо, израснало от земята ... задрямало, може да се каже, или просто събрано между крайчеца на корените и връхчетата на листата, между земните дълбини и небето, и то изведнъж се бе събудило и ме оглеждаше със същото бавно внимание, с което безброй години е обсъждало вътрешните си дела."

”Голямото е в малките ни дни,
понякога съвсем обикновени.”


Тема Re: въпрос 5.7нови [re: Гaнимa]  
Автор Taлиecин (Radiant Brow)
Публикувано06.04.04 18:40



Не, ултра-мега-хипер лесно е

"Властелинът на пръстените"

За всеки сложен проблем има едно просто решение и то е грешно.


Тема Re: въпрос 5.7нови [re: Taлиecин]  
Автор Гaнимa (Ireth Alcarin)
Публикувано06.04.04 18:52



То лесно, Тал ... ама ако знаеш колко хора питах по кю-то и ни съ сетиха ....

”Голямото е в малките ни дни,
понякога съвсем обикновени.”


Тема Re: въпрос 5.7нови [re: Гaнимa]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано06.04.04 19:10



И аз не се сетих
Трябва пак да прочета пасажа да видим дали ще ми светне

Ако обичаш себе си... значи си открил вечната любов.


Тема Re: въпрос 5.7нови [re: arc-en-ciel]  
Автор Taлиecин (Radiant Brow)
Публикувано06.04.04 19:49



"Двете кули", глава 4 - "Дървобрад" (ей ся проверих).

За всеки сложен проблем има едно просто решение и то е грешно.


Тема Въпрос 5.8нови [re: firefox]  
Автор Taлиecин (Radiant Brow)
Публикувано06.04.04 19:52



Но най-богатите... ах, най-богатите! Те идват, когато пожелаят, независимо от орбиталните периоди.

Когато информаторът ми от площадката за кацане съобщи, че пристига чартърен полет на "Юрий Гагарин", носът ми, надушил пари, започна да потрепва. Беше период, през който не можеше да дойде никой, освен най-богатите. Единственият въпрос в главата ми бе колко от моите конкуренти биха се опитали да прережат гърлото ми заради тези пътници, докато аз режа техните.

Да се притежава въздухолет под аренда изисква доста повече начален капитал, отколкото да се отвори павилион за молитвени ветрила. Имах късмет и успях да купя въздухолета евтино, когато човекът, за когото работех, почина. В момента нямах много конкуренти, защото две от машините не бяха в състояние да работят поради ремонт, а други две бяха отлетели с клиенти, желаещи да копаят из останките на хичите за собствена сметка.

Така че на практика пътниците на "Гагарин", каквито и да бяха, оставаха изцяло за мен. В случай, че проявяват интерес да се разходят извън тунелите на хичите.

Трябваше да се надявам, че ще се заинтересуват, защото изпитвах страшна нужда от пари. Имах, разбирате ли, малък проблем с черния си дроб. Скоро щеше изобщо да престане да функционира. Така, както ми го обясниха лекарите, съществуваха три варианта: можех да се върна на Земята и да поудължа още малко живота си с външна протеза или да събера пари за трансплантация. Можех и да умра.


За всеки сложен проблем има едно просто решение и то е грешно.


Тема Re: Въпрос 5.8нови [re: Taлиecин]  
Автор armydreamer (in space)
Публикувано06.04.04 21:25



Това е Фредерик Пол и мисля, че произведението е онази повест за търговците от Венера.


Here I am and am not I


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.