Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 22.05.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Играта- кръг 3  
Автор Beнaбили (4-18)
Публикувано18.03.04 17:36



Хабер си нямам кого обявяваме за победител ама то няма и значение :)
Ето ви и нещо за мислене (нещо лесничко като за следобед):

Беше ясно, че обект 31/439 има необичайни размери, тъй като засичането му с радар бе безпрецедентен случай при подобни разстояния. От силата на отразения сигнал компютрите пресметнаха, че неговият диаметър е най-малко четиридесет километра. Такъв гигант не бе откриван през последните сто години: колкото до направения пропуск, той изглеждаше невероятен.

След като изчислиха орбитата му, загадката бе разкрита само за да я замени друга, още по-голяма. Този обект, за разлика от останалите астероиди, не се движеше по нормална елипса, в която може да бъде засечен през няколко години със съвършенна точност. Той бе самотен странник между звездите, преминаващ за първи път през Слънчевата система: движеше се толкова бързо, че гравитационното поле на Слънцето не би могло да го задържи никога. Щеше да профучи покрай Юпитер, Марс, Земята, Венера и Меркурий, да увеличи скоростта си от това разминаване с планетите и да завие покрай Слънцето, втурнал се отново към неизвестността.


Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Играта- кръг 3нови [re: Beнaбили]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано18.03.04 17:41



Лари Нивън, "Протектор"?

TANSTAAFL


Тема Re: Играта- кръг 3нови [re: Beнaбили]  
Автор Пpинцът koйтo бe пycтoтa (разбрал)
Публикувано18.03.04 17:47



"Среща с Рама"?

Пътят е бодлив и тесен.


Тема Ти си:)нови [re: Пpинцът koйтo бe пyc]  
Автор Beнaбили (4-18)
Публикувано18.03.04 17:54



Същото. Само давай и автора :))

Давай следващия цитат :)

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Нямам нищо под ръка.нови [re: Beнaбили]  
Автор Пpинцът koйтo бe пycтoтa (разбрал)
Публикувано18.03.04 17:55



За да мога да взима точен цитат от него. Продължавай ти :)

Пътят е бодлив и тесен.


Тема Отваряш нетанови [re: Пpинцът koйтo бe пyc]  
Автор Beнaбили (4-18)
Публикувано18.03.04 18:01



и си харесваш нещо...

ПОвечето неща ги има онлайн :)

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Ще оставя за друг път.нови [re: Beнaбили]  
Автор Пpинцът koйтo бe пycтoтa (разбрал)
Публикувано18.03.04 18:10



Работното време изтече, което значи че имам много работа.
seeYa

Пътят е бодлив и тесен.


Тема Цитат 3.2нови [re: Beнaбили]  
Автор Beнaбили (4-18)
Публикувано18.03.04 18:15



Понеже последния познал е несериозен.... :)

Но искаше и приключения. Този стремеж я бе придружавал през целия й живот, от първия прочетен комикс, от първите документални филми за космоса, първите черно-бели, плоски, приключенски филми и първите цветни уестърни, които видя. Поривът да направи нещо рисковано и героично никога не бе я напускал. Той я отблъсна от кариерата на певица, така силно желана от майка й и от ролята на домакиня, която всички се надяваха да й наложат. Тя искаше да щурмува базите на космически пирати, стреляйки с лазера, да се промъква през джунглата с отред свирепи бунтовници, извършващи нощен набег върху вражеската крепост, да търси Светия Граал или да разруши опасна за Земята звезда. Като по-възрастна успя да си измисли и други причини за да се постарае винаги да бъде най-добрата - в колежа, в школата или в тренировъчния лагер. И стана най-добрата, така че когато дойде нейният шанс, нямаше начин да изберат някой друг за опасната мисия. Зад всичките успехи се криеше непреодолимото й желание да пътува, да изследва непознати места и да върши неща, които никой друг не е вършил. Именно този стремеж я постави в командирското кресло на ***.

И сега си получи своето приключение. Плуваше в лодка, малка и несигурна като мидена черупка по течението на непозната река, сред най-гигантските съоръжения видени някога от човешко око, а мъжът в когото бе влюбена умираше.

Земята на Източен Хиперион бе леко хълмиста, с обширни равнини, по които тук-там се срещаха самотни обрулени от ветровете дървета. Приличаше на африканска савана. *** се стесни, течението стана по-стремително, а водата поради някаква мистериозна причина - по-студена.


Вие сте :)

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Цитат 3.2нови [re: Beнaбили]  
Автор * ()
Публикувано18.03.04 18:41



Извинявам се, това не е ли биографията на командир Чироко от "Титан" на Джон Варли? Първата част на трилогията.
И понеже разбирам, че е игра, приемете го за отговор, пък ако не е верен - здраве.

Редактирано от * на 18.03.04 18:45.



Тема :) Ами ти си :)нови [re: *]  
Автор Beнaбили (4-18)
Публикувано18.03.04 18:46



Давай следващия цитат :)

Мдам - точно "Титан" на Варли

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.