Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 19.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Началотонови [re: armydreamer]  
Автор * ()
Публикувано22.03.04 16:45



"Съкровището на Аптор", Samuel Delany.



Тема Re: Началотонови [re: *]  
Автор armydreamer (liquid)
Публикувано22.03.04 16:47





Да.



Тема Re: не е от началотонови [re: armydreamer]  
Автор * ()
Публикувано22.03.04 18:24



"- Моят съвет е да оставиш тази работа. Тук няма печалба. Заклевам се. Още Айнщайн навремето го е разбрал.
- Айнщайн ли? И той ли е експериментирал с чаши кафе?
- Не, май беше с чаши чай. И не ги е изпивал като тебе. Мисля, че е било свързано с реките... големите заливи по тях. Той ги е разбрал.
- Така ли? Айнщайн? Като е разглеждал листенцата чай на дъното на чашата?
- Прочел съм го някъде, щом ти казвам.
- Примерът допадна на ***. Науката бе нещо, което винаги му носеше дълбоко удовлетворение. Един от братовчедите на Роуз бе прекарал години в центофугиране на жабешки мозъци, очевидно с неопределената надежда, че ще извлече нещо от експериментите. Статиите, които написа, бяха пълни с изумителни илюстрации. Значи, някой разбива жабешки мозъци, друг измерва кафето с чаши, докато един ден... какво? Трети стъпва на луната. Следващият доближава черна дупка и изчезва в нея. И кой би могъл да каже предварително дали резултатът ще е за добро или зло? Ето това беше смайващото.
- Това с изчезването на кафето не ти ли напомня за безкрайността? Не събужда ли у теб идеята за безграничното пространство..."

Редактирано от * на 22.03.04 18:29.



Тема Re: не е от началотонови [re: *]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано22.03.04 19:54



Последният Сребърник?

Here I am - on the road again...


Тема Re: не е от началотонови [re: Лeйди]  
Автор * ()
Публикувано22.03.04 20:01



Да.




Тема Следващиятнови [re: *]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано22.03.04 21:59



*** го прекъсна
- Искаме да се оженим.
Той млъкна, огледа талията на *** и едва не си изпроси един в зъбите.
- Приятно е да се работи с клиенти, които знаят какво искат. Трябва да кажа, че много ценя такъв обществено ориентиран проект. Цялото това модерно правене на любов, флиртуване и офейкване, преди да са изказани дори три поздравления, е дълбоко порочна практика. Бих желал и аз да имам време да се оженя, както много пъти съм казвал на жена си. Сега относно плановете ви, ако ми разрешите да изкажа скромното си мнение...
- Искаме да се оженим според обичаите на Земята.

Here I am - on the road again...


Тема Re: Следващиятнови [re: Лeйди]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано23.03.04 13:12



Никой не може да го познае или на никой не му се занимава? Ако е първото, ще пусна още един цитат от същата книга, ама след няколко часа.

Here I am - on the road again...


Тема Re: Следващиятнови [re: Лeйди]  
АвторДeя (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 14:30



"Пътят на славата", Хайнлайн

Сега аз ли съм на ред? (още се ориентирам...)





Тема Re: Следващиятнови [re: Дeя]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано23.03.04 14:37



Ти си, ти си

Here I am - on the road again...


Тема Следващото въпросче [re: Лeйди]  
АвторДeя (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 15:22





Ето, това измислих....

Тя седеше стегнато права на креслото си в първа класа, и чертите й бяха подредени в малка студена маска, моделирана по най-характерните изражения на починалата й майка. Околните седалки бяха празни: баща й беше купил мястото заради нея. Беше отказала яденето, което й беше предложил нервният стюард. Плашеха го празните седалки, свидетелство за богатството и мощта на баща й. Човекът се поколеба, след това се поклони и се отдръпна. За момент тя изобрази на маската усмивката на майка си.

Призраци, мислеше си тя по-късно, някъде над ****, гледайки тапицерията на креслото до нейното. Колко добре се държеше баща й с неговите призраци.

Зад прозореца също имаше призраци, призраци в стратосферата на зимна ***, частични образи, които се образуваха, ако тя оставеше очите си нефокусирани. Майка й в парка Уено, лицето й деликатно в светлината на септемврийското слънце. "Жеравите, *! Виж жеравите!" И * поглеждаше над езерото **, и не виждаше нищо, никакви жерави, само няколко подскачащи черни точки, които сигурно бяха врани. Водата беше гладка като коприна и с цвят на олово, и бледи холограми проблясваха неясно над далечна редица сергии. Но * щеше да види жеравите по-късно, много пъти, в сънищата си: те бяха оригами, ъгловати неща, сгънати от листове неон, ярки вдървени птици, плаващи по лунния пейзаж на лудостта на майка й...

Не знам дали ще ви затрудни...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.