Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 20.05.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Глен Кукнови  
АвторDe3tuss (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 10:45



Някой да е чел нещо от поредицата за Детекива Гарет?
Какво мислите? Аз лично го харесвам повече от Гвардията, а и повече от всичко, което съм изчел в жанра "криминално гентази" - Траксас, Хог и Фишер и прочее.
Какво мислите?



Тема Кой е Гаретнови [re: De3tuss]  
АвторДe3тъc (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 10:57



ТТ данни:
190 / 85 кг. кестенява, кафяви.
Особени белези - шатка се нагоре натолу по шлифер и със шапка.

Професия: бивша барета, сега - частен детектив

Хоби:
Красивите жени - особена слабост към червенокови.
Излежаване до късно.
Напиване.

Приятели:
Петнистия Морли - тъмен елф, професионален убиец и собственик на вегетариански ресторант.
Тъпомордия Трап - телохранител и бияч.

Съквартиранти:
Мумия на логхир - не ме питайте какво е. Знам само, че е убито преди 400 години, обаче не е савсем мъртво. Гении е. Има хобот.
Дин - полу-огър, иконом, готвач, чичо на армия от плененници за женене.
Есмералда - магически портрет на жена, в която Гарет е влюбен, но която, ако беше жива, можеше да му е баба.
Тъпозадник - проскубан папагал с богат речник от псувни, който го следва навсякъде.



Тема Re: [re: Дe3тъc]  
Автор firefox (пламтяща)
Публикувано18.02.04 11:20



еххх! тъкмо мислех да си почина малко, така следсесийно... Пришол Де3тъс и всьо опорочил... ;)



гаретите си ги бях заплюла в началото заради зверски яките заглавия на отделните киниги
(Sweet_Silver_Blues, Red_Iron_Nights, Faded_Steel_Heet, Bitter_Gold_Hearts, Cold_Copper_Tears, Dread_Brass_Shadows, Deadly_Quicksilver_Lies, angry_lead_skies, Old_Tin_Sorrows, Petty_Pewter_Gods)
но после, след като разбрах, че не става въпрос за епични кръвопускания и цветни светлинни ефекти с мълнии изпод ноктите (ужасно е като си помислиш до какво може да доведе немърливостта на един магьосник.. ;) ), нещо малко се поразочаровах.

Тъпозадник обаче ме спечели Поздрави за преводаческия порив! :D ще видим дали може да измести пратчетовия, кажжгоде, "Поли иска континетче" обаче ;)

Бе, Глен Кук се очертава златна мина за онази част от феновете, дето се мръщим на тухлите и все опяваме за "Едно време", когат мъжете бяха мъже, жените жени, хрониките - тънки, а думи като "епос" и "сага" се срещаха само вметнати набързо помежду фехтуване, ядене, пушене, чу...е, или там с каквото друго се занимава главния герой в момента.

“Как си паднал от небето, ти, Денице, сине на зората”.


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор lkew (Soul reaver)
Публикувано18.02.04 13:53



даааа, бабо, друго беше га бехме млади..... :Р

....примерно.


Тема За да бъда добро гаднярче...нови [re: firefox]  
АвторДe3тъc (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 10:41



... поредицата споккойно може да се събере на руски.
Във "Анжела" 1,2,3 и 4 ги има малък формат с меки корици,
3-4, 5-6, 7-8 и 9 (самостоятелна) - с твърди, тип две в едно.
Аз вече си ги накупих (след като ги изчетох преди тва от екрана).



Тема Re: Глен Кукнови [re: De3tuss]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано19.02.04 21:14



Вземи си поредицата за Влад Талтош на Стивън Бруст много добро "мафиотско" фентъзи.

TANSTAAFL


Тема GARRET#1: Sweet Silver Bluesнови [re: De3tuss]  
Автор firefox (пламтяща)
Публикувано19.02.04 22:54



Вчера следобед го почнах (някъде след прочитането на тази тема), преди малко го довърших. Много. Яко. Нещо. :)
Сега ще ми се наложи да чета и останалите. Еххх мъко моя :))))

“Как си паднал от небето, ти, Денице, сине на зората”.


Тема Така, таканови [re: firefox]  
АвторDe3tuss (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 14:00



Ама ги карай по ред.
Следват сърцата (Златните).
Да видиш кво се вика градация / деградация във характера и взаимоотношенията.



Тема #2: Bitter Gold Heartsнови [re: De3tuss]  
Автор firefox (пламтяща)
Публикувано20.02.04 17:00



ам сега я чета, някъде около средата съм. Но дотук не ми харесва повече от първата. В Сребърния Блус имаше приключения, фентъзи раси (вампири!), с една дума - йекшън! ;) Докато тук историята е много по-криминална - отвличания, сверяване на мотиви и истории, кой лъже, какво скрива и защо - много по-човешка книга. А и много по-статична - всичко се развива в града - къщата на Гарет и богаташкия квартал - и в околностите - там фермата и при вещицата. Ама е яко де :)
(Бтв, Гарет леееекичко ме разочарова. Не че бях харесала Тини, и не че би могла да си съперничи с полуфея, ама бива ли такова отношение?! При първото най-малко отсъствие веднага хлътва след поредната мадама.
Логъра обаче кърти :) Домашен изкуствен интелект същински. :) А и ще ми е интересно дали историиите с Глори Муунколд и стърчащата нишка с пророчеството дето остана от първа книга, ще добият някакъв по-конкретен вид нататък в поредицата. Но Глен Кук определено ми се нарежда сред любимите автори. Има и стил, и мисъл и език гада, а чувството му за хумор ме кефи макс. :) )

“Как си паднал от небето, ти, Денице, сине на зората”.


Тема Споко, готиното тепъва те очаква...нови [re: firefox]  
АвторДe3тъc (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 20:52



Сивата оловна печал е култова. Иак психотрилър.
Студените медни сълзи също е готина... Война на логхири
Инатересно какво ли ще кажеш за Торнада една книга по-късно.
А ако искаш готино приключение - Жалките чугунени богчета.

Изобщо, вярно има една или маааалко по слаи в поредицата, обаче според мен първата далеч не е най-добрата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.