Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 12.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема 17.11.04 в "Иван Ефемов"нови [re: De3tuss]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано15.11.04 23:33



Темата на сбирката е Глен Кук, водещиия све подвизава тук по ника ФирЕфокс.
(Не беше моя реплика, но май трябваше аз да я кажа. )

TANSTAAFL


Тема Поредният удър на г-н Кукнови [re: De3tuss]  
Автор De3tuss (сержант)
Публикувано22.11.04 14:04



Току-що завърших поредицата "Dark War". Книгата е твърда фантастика. Противно на очакванията ми (малко са авторите, които пишат еднакво добре и в двата жанра) книгата се оказа върхът (казвам книгата, защото имам трилогията в един том).
Поредицата включва романите:
Doomstalker
Warlock
Ceremony
Разказва за войната на две разумни раси, всяка от които владее паранормални сили. Главните герои са от цивилизация на еволюирали вълци. На родната планета вълците живеят в полу-феодални, технически изостанали общества, а забулена в мистерия каста магьосници владеят технологиите, до които малцина имат достъп. Главната героиня се оказва сред малкото избрани вълчици, които заради дарбата и уменията си е избрана да пътува в космоса и да се впусне във смъртоностната и ужасяваща война със зловещите извънземни (познайте кои! - хората, разбира се).
Поредицата е адски готина с плътната си и реалистчен свят и ярките герои, добре балансирания си екшън и типичната за Кук мрачна атмосвера - изобщо много добро четиво. Страшно много прилича на друга моя любима книга, "Гордостта на Чанур" на Чери, и също като в нея човешкото присъствие е сведено до минимум, героите са от "противниковата страна" - извънземните, а културата им е адски добре разработена.
Книгата наистина си струва - препоръчвам я на всички!

Ти го направи! Признай! Много хора са те видели!


Тема Re: #10: Angry Lead Skiesнови [re: firefox]  
Автор firefox (GW junkie)
Публикувано14.12.04 22:13



В тона на някои изказвания от клуб Толкин по повод края на една епоха, който представлява излизането на разширеният "Завръщането на Краля", не ми се ще да мисля за гаретовите "Яростни оловни небеса" като предусещащ абстиненцията пристрастен, но нямам кой знае какъв избор.

Това е последната, десета книга от поредицата за чаровния частен детектив от Тън Фейр, на когото от време на всеме се налага да изправя кривдите на собствените си фентъзи само на книга свят и град, докато размишлява над халба Вайдерско във фенклуба на кой от трите си любими отбора - червени, тъмни и руси - да се запише за следващия полусезон.

Отговорът в тази книга е: в този на сивите. С големи черни очи. И клечести тела. И сребристи, стрелкащи се из небето, светещи, прилични на посуда кораби. :)

Дам, Глен Кук не се е посвенил да вкара класически (от онея с крушовидните глави обикновено рисувани бог знае защо с листо марихуана) извънземни в Тън Фейр. Да ни е честито. Летящи обекти изпълват небето и хората са забравили дори последното си най-успешно забавление - расистките демонстрации и спортния много(ама много!)бой. За сметка на това, едно момче има странни видения за предмети и механизми, които рисува и, които се оказват не съвсем безполезни като останалите фантасмагории от света в собствената му глава.

Извънземни се опитват да го отвлекат, но са възпрепятствани от други извънземни, които се опитват да попречат на първите и са преследвани от трети извънземни, които размахват големи извънземни значки опитвайки се "да служат и да защитават" на едно над-глобално ниво. В цялата каша Гарет и компания се опитва да определи има ли нужда от помощ момчето и да му помогне, ако да, но най-вече да вдене нещо в абсолютния хаос.

Любимците на народа - господарите и господарките от горната част на града - също не спят! "Посетителите" си имат странни иноземски "магии" като дистанционна почти мигновена комуникация, свободен полет и невидимост например, върху които всеки Пенчо Зловещата Курабийка и колегите му с руническите плащове биха искали да сложат ръка. Дийл Релуей, началникът на тайната полиция пък, вече съвсем е на път да тегли по една майна на всички по собствения си път към правовата (и като ефект - полицейска) държава и да рита както простосмъртни, така и магьоснически задници.

В хаосът от събития Гарет става по неволя (но без да се дърпа особено) ришатра-учител на иначе зарязалите всичко плътско извънземни мадами, успява да се отърве от Проклетия Папагал и да натопи Морли за съкратен курс по материала за целия семестър. ;) Последният му го връща като подучава иноземките да открият онзи вид туризъм, с който в нашия свят се слави примерно Малайзия, или поне се заканва за това.

За съжаление това е последната книга от поредицата и макар да не свършва много завършено, някои неумели зачатъци на такъв генерален край оставят горчивия привкус на предусещана дълготрайна раздяла. : /

ПП: Няма да ви кажа, за кого може би ще се ожени Гарет.

ППП: Има и колела с 3 гуми!

"ASCALON UNDER ATTACK!!!!! ASCALON UNDER ATTACK!!!"


Тема И на мене ми е кофти...нови [re: firefox]  
АвторDe3tuss (Нерегистриран)
Публикувано15.12.04 09:16



... за това, че може би повече Гарети няма да има. Но все пак, мацето е достатъчно бойно и има навика да се навърта около Гарет достатъчно често, че да е поприхванала нещо. Може да си имаме семейно продължение.
Винаги е кофти като ти свърши любима поредица. Сигурно за това авторите на фентъзи пишат дъъълги поредици. Пък и ако достатъчно фенове попритиснат Кук, може и да напише още няколко книжки. Няма да е първия случай в историята. Надеждата крепи човека.



Тема За Джак от Сенкитенови [re: firefox]  
АвторДe3тъc (Нерегистриран)
Публикувано15.12.04 09:25



Ако държиш на хартиен носител и руския не е пробем, иди в коя да е книжарница на "Анжела" - аз ходя на Шипка 6 - срещу кафето на първия етаж. Според мен ги има и на Витошка (до МакДоналдс по диагонал на Съдебната палата). Там можеш да събереш първите 8 парчета - по две в книга. По 8.00/8.50 лв. са. Ако имаш късмет може да намериш и деветата на самостоятелно томче.



Тема Re: #10: Angry Lead Skiesнови [re: firefox]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано15.12.04 09:35



ПП: Няма да ви кажа, за кого може би ще се ожени Гарет.

Още не съм стигнал до края, защото си ги разреждам много яко с други, за да имам за по-дълго . Но това "може би"... няма да е за пръв път Гарет за малко да заживее спокоен живот, така че не бъди такъв "песимист" .




Тема Re: Поредният удър на г-н Кукнови [re: De3tuss]  
Автор lkel ()
Публикувано15.12.04 15:32



Вълци с паранормали способности..... хмм, колко близко е този труд до любимата ми огън от дълбината? :)

This desert flower


Тема За дългите нещанови [re: De3tuss]  
Автор firefox (GW junkie)
Публикувано15.12.04 17:31



бе то любовта към поредицата май не е основен мотив за продължаването й. То ест АВТОРОВАТА любов към поредицата не е. Виж феновската измерена в парични знаци, за по-лесно разбиране от мениджърите е съвсем друго нещо.

В интервютата с Г. Кук, които четох, той си казва направо, че издателите го карат да сече единични книги на части (пример Darkwar - от 1 книга - трилогия) и да пише продължения (пример Черният Отряд), при което пък пича избива колкото може от старите герои и почва на чисто в новите серии :))) (беше трогателно как описва това - "феновете ми ме обвиняват, че често избивам любими герои и дори разказвач в първо лице не е застрахован. (... пауза в която се обяснява, че е тежко, но се налага ... ) Седя над машината, пиша и плача" - нещо от сорта беше :) Много яко.)

За Гарет не е ясно видели ли сме всичко вече де :) Той се титулова като най-финансово успешната поредица (плътно следван от Черния отряд май, но отрядът е по-стар, та не винаги е бил толкова популярен, пък и неговата популярност е в Русия, от където Кук няма приходи, докато Гарет се продава в Германия и Полша, което е съвсем друго нещо).

Бе аз не съм легнала да мра - смених си шорткъта на десктопа да сочи към първа глава от Даркуор и ще го последвам тия дни. А след това има и Империя на Ужаса и 1-2 единични бисера и Звездоловците, за поразреждане от фентъзи - не е като да няма. Кофтито ще е когато дойде онзи ужасен ден, в който ВСИЧКО вече ще е свършило, но за това не ми се мисли сега.

"ASCALON UNDER ATTACK!!!!! ASCALON UNDER ATTACK!!!"

Редактирано от firefox на 15.12.04 17:35.



Тема Империята...нови [re: firefox]  
АвторDe3tuss (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 09:54



Империята на ужаса я почнах на екран, защото нямам първите две на хартиен носител, но я спрях за момента, щото работата около нова година е повечко. До там, до където четох не вървеше зле, но не е особено силна или впечатлителна - а Гвардията, напротив, не можех да се откача от книгите докато не ги изкарах до деветата.

П.С. Даркуорът ще ти поднесе страхотна изненада, адски готина книга е. И не води изцяло по ревюто ми - нарочно оставих няколко подводни камъка за да не развалям изненадата от книгата.



Тема Re: Поредният удър на г-н Кукнови [re: lkel]  
АвторDe3tuss (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 13:54



"Гордостта на Чанур" чел ли си? Това е книга дето наистина си струва!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.