Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 12.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Глен Кук - линковенови [re: De3tuss]  
АвторNiki_K (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 07:26



Благодаря Детритъс и ФайерФокс!!!!



Тема Re: оффнови [re: De3tuss]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано01.06.04 18:39



На Панаира бидех силно зарадван - ще има още 4 тома от Черния отряд на български.

TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 01.06.04 21:09.



Тема Стивън Брустнови [re: Kopo]  
АвторDe3tuss (Нерегистриран)
Публикувано02.06.04 15:21



Прочетох я. Изпитвам смесени чувства.
Написаното по-долу е ЛИЧНОТО ми мнение

Първата адски ми хареса.
Втората беше много добра.
Четвъртата става - и то само защо ми беше интересна историята на запознанството на Влад със Мороулан и компания.

Третата (Текла) - пълна дивотия
Петата (Феникс) - малко по-добра, демек само дивотия
Шестата (не й помня името) - Абсолютна дивотия
Не знам защо трябваше да сасипва хубавата атмосвера на историите със тая революционна простотия. То не е лошо да има развитие в една поредица, във всяка книга да има по нещо ново... Ама не да сасипва цялата история!
Ако ми позволите лиричното отклонение - според мен, точно когато е писал Текла и Феникс, Бруст е бил в развод или се е разделял с приятелката си (за да натвори подобна попара).

Когато прочетох първата бях адски ентусиазиран и се замислих кой е по-добър - той или Кук. Бяха на равно. И после взв, че се скапа.



Тема Re: Стивън Брустнови [re: De3tuss]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано02.06.04 18:05



Моето лично мнение е, че "Феникс" е най-добрата от 6-те издадени до сега.
А и на мен 3-та и 6-та изобщо не ми харесаха.

TANSTAAFL


Тема Re: #6: Red Iron Nightsнови [re: firefox]  
Автор firefox ()
Публикувано03.06.04 00:00



Много найс. :)

Джак Изкормвача в ТунФейр. Накара ме да изгледам наново "От Ада" (където бтв, този път ми направи впечатление, че фенерите на каретата на Джак бяха същото отровно зелено, каквото си представям, че са очите на гада от този гаретов случай :D)

Трудно ми е да я класирам спрямо останалите, най-вече заради спецификата на изчитането - първата половина в края на миналата сесия, втората - сега, в началото на идната :))) Май лошите страни са, че липсва достатъчно количество Морли Доутс, Гарет не го пребиха нито веднъж, а и любовната история тоя път беше някак по-постна, въпреки статуса на Белинда :} От друга страна, по отношение на общата картинка книгата е значима - обръщането на ситуацията в Степта в полза на Карентинската империя, въвеждането на новата Стража по идея на престолонаследника, която действа като тайна полиция и в края на книгата, макар и казано с 2-3 думи, все пак се разбра, че е обезвредила една напираща революция още преди обществеността да е научила за нея, са си все ценни неща.

Крайната оценка май е, все пак, положителна :) Сега отивам да се наслаждавам на Живачените лъжи и папагалът, който ругае насън :))))

"The Goddamn Parrot started muttering in his sleep. Something about interspecies necrophilia."


мила птичка :)



Тема Re: #7: Deadly Quicksilver Liesнови [re: firefox]  
Автор firefox (убедителна)
Публикувано12.06.04 23:17



Защо така, когато лошите са хора не се плаша толкова? :І Иначе книжката беше добра. Гледам, че Кук ги е редувал - фантастични същества, по-човешка история, пак нещо магическо, следвано от повече криминале - за всеки по нещо, и никой да не зареже поредицата пренебрегнат :)))

Дръж се, почвам Тенекиените Богчета :)

Никой, който има гъдел, не може да спечели спор с някой, който няма. – Аристотел.


Тема Re: #8: Petty Pewter Godsнови [re: firefox]  
Автор firefox (eldritch)
Публикувано15.06.04 19:22



Леле! :DD Една доволно омешана история и богове на килограм. А късметът на Гаррет с женското изповедание вече не е човешки направо. Във всеки един смисъл. ;)
Неизбежният паралел, разбира се, е с Малките Богове на Пратчет, но добрата новина, поне според мен, е, че тукашните имат малко общо с онези (като изключим може би дори още по-голямата непочтителност на Кук към ефирните супер Ass-Kicking Masters of The Universe. Дано има стабилен гръмоотвод тоя човек :D) Хареса ми идеята за същността на боговете, която обединява хем пратчетовската им страна на чисто информационни явления, продукт на хората, хем и самостоятелната им същност, като нещо независимо от човека, или поне външно на неговата природа. (да не навлизам в подробности, че може все някой да се излъже и да ги прочете ;)
Накратко в реда на участниците: Маги рулить! Логърът е яко мултитаскинг. П.П.(Проклетият Папагал) умира по-трудно и от човека с потника. Морли го раздава висша класа, но философските му достижения са брутални, а херувимчето с огромните ПУРИ трева, е просто недостижимо попадение :)))
И Ног, разбира се, е неизбежен :))))))

Nog is inescapable

Редактирано от firefox на 15.06.04 19:24.



Тема #9: Faded Steel Heatнови [re: firefox]  
Автор firefox (elf IRL)
Публикувано09.11.04 22:12



Метафората с охладнялата стомана е водеща за този епизод, който спада към по-скоро човешката половина от серията (всеки две книги като че ли се редуват - една по-магическа и приключенска и една по-политическа и човешка, макар и във вторите случаи да има магии и нечовешки същества)

В конкретния случай нещата се въртят около банда... ъъъ... телосменячи? Как трябва да се преведе shapeshifter? За всеки случай опасни същества мътещи водата в още по-опасна обстановка: Карента най-накрая е спечелила войната за Степите и сребърните мини срещу Венагета, и в един момент войниците победно завърнали се от фронта се озовават в големия град без работа, заобиколени от нечовешки раси и с все по-засилващо се желание да започнат да правят това, което са свикнали да правят през последните години - да се бият. В Тън Фейр назряват размирици при това на расова основа - възникват крайно десни групировки на базата на бившите Свободни Отряди, които прокламират човешки права и расово прочистване. Разбира се нито джуджетата, нито елфите, пък камо ли класическите тъпи биячи като огрета, тролове и гиганти не са съвсем съгласни да търпят глупостите на расистите. Напрежението в града нараства.

В тази обстановка Гарет трябва да се справи със странен случай включващ атака върху семейството на един от най-големите пивовари в града и негов клиент, странната намеса на шейпшифтърите, изцепките на Маренго Северноанглийски и неговите крайно десни, липсата на Умрелия, присъствието на Проклетия Папагал, увлечението на едно момиче от хората-плъхове, вниманието на набиращата сили Тайна Полиция и накрая дори склонява да язди кон, въпреки убеждението си в злонамереността на тези твари, които сякаш са излъгали всеки да ги харесва. :))

Трябва де се изтъкне също така и чудесната колекция от червенокоси, руси и брюнетки пърхащи из историята, подправена този път и с една забележителна "черна пантера" - Тама Монтесума.

На всичкото отгоре лично се появява дори Глори Муунколд, а известни митове са развенчани. Накрая денят е спасен отново, но с цената на хора, които е могло и да не бъдат жертвани или ранявани и едно леко тягостно неудовлетворение на уморените от Добрата Битка в името на всичко правилно и редно, които са позагубили идеалистичния си жар, но продължават да вършат каквото трябва да се върши като охладняла и издраскана, стара стомана.



ILLUVATAR: Now, DANCE! :)

Тема FireFoxнови [re: firefox]  
Автор Shadow Jack (Сянка)
Публикувано10.11.04 09:43



Zdrawej :)
Ta kato kaza stari Vremena, te vzeha i senki ot minaloto da izpluwat :) Голям фен съм на Кук, макар че да съм 4ел само "Хрониките на отряда" и "ловците на звезди" - на руски. Но няма пернат през устата папагал, който да не ме плени:) Така че би ли споделила къде да намеря тези творения, годината на издаването и издателството, щото Коко може и да иска комплиментче, но аз искам КУК - много и наведнъж :)

"И ти ли се смееш, сянко на сянката ...."


Тема Re: FireFoxнови [re: Shadow Jack]  
Автор firefox (leader)
Публикувано10.11.04 10:12



Благодарение на Ikew в bg peering-a имаме това:
http://free.data.bg/enfoxed/glen_cook/
книжките са в оригинал, което ще рече, на английски (това по повод на намека ти за руския :}), но в нета има много сайтове (голяма част от тях руски, откъдето също може да се свалят (братушките много са си харесали отряда - един сайт се казваше нещо от сорта на Иркутски Фенове на Черната Гвардия :))) ))






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.