Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 30.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Обречени заедно ...нови  
Автор Zen (скиталец)
Публикувано11.12.03 01:12



От известно време ме яде една идея за това как може да има любов м/у създание на Светлината и на Мрака. Например във въображаем приказен свят доблестен рицар се влюбва отчаяно в млада девойка - вампир, която не го ухапва след злощастната им и непредвидена среща в тъмните доби на нощта, защото тя също започва да изпитва чувства към този, хм, човек, ...че и служител на доброто и справедливостта.
Как мислите, възможна ли е такава любов? Могат ли последователите на злото да изпитват любов, крайни ли са те в своята роля като злодеи, или винаги вътрешната им борба със самите тях ще ги изгаря?
Ще се опита ли девойката да преодолее тези нови чувства и да забрави рицаря, а дали той няма да се опита да стане като нея, само и само да бъдат заедно във вечността, въпреки че ще рискува да бъде прокуден например от своят рицарски орден в името на любовта?
Моля, не давайте примери с "Дракула", там нещата са малко по-различни

The truth is out there, so are the lies!


Тема Re: Обречени заедно ...нови [re: Zen]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано11.12.03 08:51



Мне, мадамата ще стане ангел, ще зареже демонът, с който е ходила преди това и ще отидат заедно с новото гадже на някоя залена полянка с цветя и агънца.



Тема Re: Обречени заедно ...нови [re: Zen]  
Автор lkew (Драк Ведър)
Публикувано11.12.03 10:28



Гуиневир пита Ланселот :
- Ланселоте, ти обичал ли си до сега?
- Да, ебал съм.
- Имах предвид нещо по-възвишено!
- И ангели съм ебал.
- Ама аз говорех за нещо по-чисто!
- Да, в банята също.
- Ама аз имам предвид едно такова съвсем човешко чуство!
- Да бе и с хора съм пробвал!





Не виждам що рицарите да не могат да ебат вампирки. Е, в подходящото време на денонощието. Нещо като "Няма да я целувам за сега, казал принцът и слязал от спящата принцеса"
Толкоз от мен по темата.



Тема Re:нови [re: lkew]  
Автор Zen (скиталец)
Публикувано11.12.03 11:25



Абе, младежо, предполагах някакъв сериозен подход към въпроса, най - малкото, защото засяга такава необхватна колкото Вселената тема за любовта, а ти ми пишеш за !@#$% ... Много ясно, че двете неща вървят ръка за ръка, но нали сме социални животни, така че, моля не се !@#$%^ с мен!

The truth is out there, so are the lies!


Тема Re:нови [re: Zen]  
Автор lkew (Драк Ведър)
Публикувано11.12.03 12:30



Ми хуу. Сериозно размишление по въпроса - успеваемостта зависи само и единствено от самите индивидуалности на 2те същества и склонността им да правят компромиси ("добре скъпа, бон апетит. Но не убивай повече от двама души, моля те! В задния двор не останаха места за дупки!")

Иначе не може да се пренебрегне билогията, но поне човек-вампир връзка е със сигурност възможна. Тя обаче опира преимно до възпитанието... Не би могъл да се влюбиш в хамбургер, предполагам. Ако докато са били малки момиченца са им втълпявали да не си играят с храната, може и нищо да не излезе.
Какво да се прави - нищо конктерно не може да се предложи, в съвремената цивлизацията интерпретациите за вампирите са повече от догмите.



Надявам се, че отговорът е бил достатъчно съдържателен. Темата мен не ме интересува особено живо, но съм си графоманче та пиша.



Тема Re: Обречени заедно ...нови [re: Zen]  
Автор fentazi_fen (фанатик)
Публикувано11.12.03 13:31



Що да не може , може ама мерака само не стига



Тема от мен по повод вампиритенови [re: Zen]  
Автор arc (lostinthemist)
Публикувано11.12.03 13:43



//какво друго бих могла да кажа по темата?!



As The Shadows Dance

My eyes hold the eventide,
thro' which I 'hold naught else
but the raven;
ah! such delight i sense:
savour the bitter grapes of life!

sleep my dearest ones -
mind not the palling velvet darkness
eternally and ne'erendingly;
a soulsister of thine i am.


albeit behind the eyes thou hast
a flame enshroudйd in its blackness;
let me openly greet thy kiss;
the most loving and caring bites.

burning without the faintest breeze.
teach me, dearest, the reason wherefore
thou by such angst mark'd art?!
grant me thineself!,
i bore the woe in my heart,
my heart was shatter'd into its tithe,
save yet are its chambers in flood.


wherefore is here loneliness?;
infinite hollowness
in which my thoughts echo,
to the shadows i whisper -
with the shadows i waltz -
bear me; i am not the plague,
altho' nightclad death ... mayhap?!

dance no longer with the shadows,
dance no longer with the dead in the graveyard;
dance with me the mephisto waltz.
wedlock 'twixt day and night -
offer me relief fro the sunrays.


dare not naysaying my grant;
vanish with me abaft the unlight! -
o! the taste on thine lips;
a trickling deep red love -
everlasting lightheartйdness -
a kiss for thee my dear.
as i depart embrace me,
and in paltry time will i re-awake -
i love thee.





Тема Re: Обречени заедно ...нови [re: Лeйди]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано11.12.03 17:51



И накрая пак нищо няма да излезе
Склонноста към Мрака е над всичко друго!






Тема Re: Обречени заедно ... [re: Бъдъмбa]  
Автор Zen (скиталец)
Публикувано11.12.03 19:06



Може би,... нали силите в природата са в равновесия, а не е ли любовта най-силното чувство, или беше май страха?

The truth is out there, so are the lies!


Тема Re: [re: lkew]  
Автор Zen (скиталец)
Публикувано11.12.03 19:17



Браво, моето момче, за този отговор ще получих потупване по рамото стига да се мернеш на "Ефремов"
Дадох примера с вампир, но това не е задължително, отрицателният герой може да е сукубус, или злата магьосница, но въпросът е дали лошите герои (chaotic evil) например могат да изпитват такова положително чувство като любовта, а не е ли то в разрез със злата им природа? Тук става въпросза герои, чиято роля във въображаемият свят е да играят лоши, и ако се появят такива противоречиви чувства у тях, то не е ли това просто мръсна шега на боговете?
От друга страна нищо не пречи ролите да са сменени, т.е. да имаме някой extraevil king, който се влюбва в добра горска фея например, или пък по - екстремният случай на демон в човешки образ да обикне създание на светлината, каквито са ангелите
Чели ли сте за подобни примери?

The truth is out there, so are the lies!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.