Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 29.09.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Глен Кукнови  
Автор Firefox (Black Company)
Публикувано01.08.03 01:53



Вчера приключих с последната 10-а книга от поредицата за Черния Отряд и... какво да кажа - напълно съгласна съм с едно от мненията които прочетох докато рових за free download на други негови книги из нета - това е един от може би най-недооценените съвременни автори на фентъзи! : /

ето всъщност едно мнение, което до голяма степен изразява собственото ми виждане (малко ме мързи да го превеждам точно сега):

Submitted by thornton@mossyrock.wednet.edu (4. Apr 2003)

I have been reading fantasy genre books since high school. With over twenty years of experience in the hobby, I am pretty confident in my opinion of Glen Cook's Black Company Series.

The beauty of the series lies in how Cook makes fantasy gritty and realistic. He draws you into a family of unlikely and unheroic heroes. Like the main character, the reader can actually develop fondness for toothless and disreputable types who'd stick a dagger in an innocent back for money. It's wierd, but you can actually buy the mercenary point of view in these books.

You have to understand that I am a mother and an English teacher. You wouldn't think someone like me would be reading page after page after page hoping to see my "buddies," the Company, get out of another mess.

AND, as an English teacher, I can really appreciate Glen Cook's use of voice. His technique of using first person for multiple characters is intriguing. What's more, he uses it with surprising effectiveness. I can recognize Croaker's voice, as well as Lady's, Murgen's and Sleepy's voices. I was completely blown away in Water Sleeps by Sleepy's intellectual detachment. It was a risky leap for Cook, since we all love Croaker's grumbly good humor, but it really worked for that book. I must say, however, as I enjoy the middle of Soldier's Live, that I am glad to have my old buddy Croaker back. I find myself slowing down so as not to lose him forever too soon.

Cook is like Faulkner that makes sense. He is an earthy writer exploring alternate realities from several distinct points of view. You have to appreciate that.
---

та, въпросът ми е: откъде мога да сваля други книги на Глен Кук (на eng)? Мисля че поредицата за Гарет ми привлече погледа, или пък трилогията Deathwar, Darkwar нещо такова... Всякакъв хелп ще се възнаграждава с подходяща почерпка и признателност до гроб,.. или поне до изчитането на намерения "матрял" :)

---
Soldiers live. And wonder why.


Тема Кога и каква ще е пиячката?нови [re: Firefox]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.08.03 11:15




Ето ти някои неща:


Ама ако си ги чела за това нямам никаква вина.

П.П. К'во а та праи чувек като четеш както багер разравя канавка?



Тема имаш късметнови [re: Mag]  
Автор Firefox (Black Company)
Публикувано01.08.03 13:28



или по-точно АЗ имам - едната не съм я чела, че дори и не е част от поредица, а си е самостоятелна книга, оле! :D

ми квото кажеш - на клуб

---
Все още се издирват:

The Haunting Dread Empire
Novels :
The Dread Empire Trilogy Prequels:
--- The Fire in His Hands
--- With Mercy Toward None
The Dread Empire Trilogy:
--- A Shadow of All Night Falling
--- October's Baby
--- All Darkness Met
The Dread Empire Trilogy Sequels:
--- Reap The East Wind
--- An Ill Fate Marshalling
Forthcoming:
--- A Path to Coldness of Heart
--- The Cruel Storm
Short Fiction:
--- Call for the Dead
--- Castle of Tears
--- Filed Teeth
--- Ghost Stalk
--- The Nights of Deadful Silence
--- Severed Heads
--- Soldier of an Empire Unacquainted With Defeat

The Files of Garrett P.I.:
Novels:
--- Sweet Silver Blues
--- Bitter Gold Hearts
--- Cold Copper Tears
--- Old Tin Sorrows
--- Dread Brass Shadows
--- Red Iron Nights
--- Deadly Quicksilver Lies
--- Petty Pewter Gods
--- Faded Steel Heat

MISC:
--- Sung in Blood
--- Heirs of Babylon, The (може би)
--- Tower of Fear, The


и най-вече:
--- Raker - разказ към поредицата Хроники на Черния отряд!

---

Soldiers live. And wonder why.

Редактирано от Firefox на 01.08.03 13:41.



Тема Re: имаш късметнови [re: Firefox]  
Автор Talyesin (минувач)
Публикувано01.08.03 14:51



Каква е тази поредица за Гарет??? Много ми е любопитно, а ме мърэи да ровя из нета тия дни...

Still the wind blows Calm and silent
Carries news from a distant shore


Тема Re: garretнови [re: Talyesin]  
Автор Firefox (Black Company)
Публикувано01.08.03 14:54



ми както се оказва Гарет е PI - Privat Investigator
в некъв фентъзи свят де :)
аз първоначално гледайки заглавията си представих някаква суперепична сага, после се поразочаровах, но накарая - гледайки хронологичното подреждане на творбите сочещо, че в последно време Кук пише май само за Гарет и Черния Отряд пак се ентусиазирах...
бе не знам :) ако си е запазил таланта да описва характери, един фентъзи Марлоу не звучи зле... :)

---
Soldiers live. And wonder why.

Редактирано от Firefox на 01.08.03 14:55.



Тема Re: garretнови [re: Firefox]  
Автор Talyesin (минувач)
Публикувано01.08.03 17:40



Сега, не се смей, ама като го видях преди малко, реших, че има нещо общо с Thief и тамошният Гарет. Все не мога да повярвам, че тази игричка не е по книга.

А за фентъзи Марлоу съм много навит... а за фентъзи Шерлок Холмс двойно

Still the wind blows Calm and silent
Carries news from a distant shore


Тема downloadнови [re: Talyesin]  
Автор Firefox (Black Company)
Публикувано01.08.03 17:51



Благодарение на брат Икеларион, да се черпи името му, и добрите хора шерващи в ирц, ще се свалят скоро нещата и ще ги метнем на една страничка за даунлоуд.
Ако всичко е ок, докъм понеделник тва богоугодно дело ще е свършено и ще го видим Шерлок под`Хълмз ли ще е или Филип Морготлоу тоя Гарет.


А, що е то Thief? Един приятен 3rd person фентъзи adventure дето имаш показател отдясно на екрана за тва дали си скрит в сянка?...

---
Soldiers live. And wonder why.


Тема Re: downloadнови [re: Firefox]  
Автор Talyesin (минувач)
Публикувано01.08.03 18:04



Мда, баш това е Водят го снийкър шуутър и ми е супер любима игричка - и двете части. Показателят е в центъра на екрана

Still the wind blows Calm and silent
Carries news from a distant shore


Тема Искам си черпенето! ;-)))нови [re: Firefox]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.08.03 19:13



Икеларион ще почака дорде.... абе дорде....

"Земята е люлка на Човечеството. Но не може да се живее вечно в люлка"
Циолковски


Тема Re: garretнови [re: Talyesin]  
Автор lkel (chinis firefurk)
Публикувано01.08.03 19:37



То гарет е много поулярно фентъзи име, веднага се сещам за Едингс и за 2 игри за нинтендо. Обикновенно героя е един такъв дето умра от 2 удъра и си пада малко снийкър. Хитреци общо взето, и предимно крадци.

Ето го ковъра на една от книгите за него, изглежда... обещаващо.

(Фокст, те ти огнестрелни фентъзи оръжия ;)





-----------------------
Светия брат Икеларион го баннаха заради флууд, (лош бот, лош) половината са свалени, другата половина като ми мине наказанието. Ще ги ълпоадна някъде, а после осавям всичко в ръцете на фокса да се занимава с маркетинг и популяризиране...

Fireworks with attitude!
Никой да не мърда, това е заря!

(made in china)

Редактирано от lkel на 01.08.03 19:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.