Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 03.07.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ПРЕДЛОЖЕНИЕ: SF / Fantasy портал  
Автор Marvin ()
Публикувано27.07.03 19:57



Преди около 2 години с един приятел дизайнер решихме да си начешем крастата и да направим портал за фантастика и фентъзи. Аз имам ЕТ, където се занимавам с писане на софтуер за интернет, така че аз осигурих софтуера, а дизайнера естествено осигури дизайна

В крайна сметка от идеята не излезе нищо - изникнаха разни други платени проекти и за портала не остана време. Това което остана от начинанието е една груба нахвърляна структура на сайта, един дизайн по нея и няколко общи template-а. Всичко това се намира тук:

.

Сега се оказва, че двамата с дизайнера отново имаме доста свободно време и решихме, че можем да направим нещо по този проект. Той иска да направи нови варианти за дизайн, аз пък има нова версия на софтуера...

Към портала могат да се включат най-различни услуги, като със сигурност ще има форуми и web-mail.

Основния ни проблем е, че дори да направим основния framework, ние двамата едва ли ще напълним сайта с нещо смислено.

Предложението ми е до всички, които смятат че желаят да се занимават с подобно нещо - в свободното си време, разбира се :). Подобен портал ще има нужда от автори, редактори, модератори... Портала може да е и многоезичен, стига да има желаещи да поддържат съответните езици. Смятаме, че от тази идея може да се получи добър community portal.

Също така, далеч от мисълта, че това което е измислено като структура е най-доброто, така че всякакви мисли по въпроса са добре дошли.

За всеки желаещ мога да дам допълнителна информация как работи софтуера и как става въвеждането на информацията.

В случай, че има достатъчен интерес, с удоволствие ще се заемем за работа.
Иначе идеята едва ли ще се осъществи.



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ: SF / Fantasy порталнови [re: Marvin]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано27.07.03 20:35



дизайнерът да не е случайно снейкър :)



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ: SF / Fantasy порталнови [re: Mist]  
Автор Marvin ()
Публикувано27.07.03 22:22



Снейкър е, но то не е случайно :)
Просто работя с най-добрите



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ: SF / Fantasy порталнови [re: Marvin]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано27.07.03 23:01



е при тоя дизайнер, не ми остава нищо друго освен да ти повярвам за туй с най-добрите
а дизайнът като лейаут ми мяза малко на един друг негов, там за хелоуийн нещо беше...ама може и само заради стила да ми се струва тъй :)
пък и ако ще има нов дизайн, е все тая... :)



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ: SF / Fantasy порталнови [re: Marvin]  
Автор agiel (зъл)
Публикувано29.07.03 13:19



Все си мисля, че в началото този стил беше интересен, но е от тези дето бързо омръзват. Не е ли крайно време да се наблегне на изкуството и да се стои по-далече от формализма. Нещо по-абстрактно може би, но все пак това си е мое мнение.

DONT BELIEVE WHAT U HEAR
DONT BELIEVE WHAT U SEE
IF U JUST CLOSE UR EYES
U CAN FEEL THE ENEMY


Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ: SF / Fantasy порталнови [re: agiel]  
Автор Marvin ()
Публикувано29.07.03 14:40



Предполагам, че говориш за дизайна?...
Всъщност, този дизайн е на повече от 2 години и както писах, смятаме да го сменим с по-функционален.

Това, което е по-важно, е че този постинг не е направен с цел "Пичове, вижте к'ви яки картинки можем да правим!", а за да разберем дали има желаещи да се включат в този проект. :)

Под желаещи имам предвид хора, които да се занимават със създаването и управлението на съдържанието, или казано на чист български - content management.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.